כל מה שחשוב ויפה
יובל פארמן, מתוך תחרות האיורים של דדליין

הרשימה המשותפת // 18.4.2019

מוצרי סטודנטים מהמכון הטכנולוגי חולון בנמל יפו; מדבריות מיושבות בגלריה NOX; תחרות האיור של דדליין; ישויות נטולות הגדרה בגלריה זומר

תערוכה ״באמצע״ בנמל יפו

פעם בשנה הסטודנטים במחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון מגיעים לנמל יפו, ומציגים את התערוכה ״באמצע״. זו הפעם העשרים ברציפות שהמחלקה חושפת לקהל הרחב את דור המעצבים הבא, ומציגה את עבודותיהם – יצירות של מעצבים בדרך, תלמידי כל שנות הלימוד, במגוון נושאים: ריהוט, צעצועים ואפילו כלים אוטונומיים כמו רחפנים מסוגים שונים. התערוכה שתיפתח הערב ב־20:00 תוצג בחול המועד פסח, בין התאריכים 18־26.4, במחסן 12 בנמל יפו, בין השעות 10:00־20:00 ובשישי 10:00־13:00. הכניסה לתערוכה ללא עלות. התערוכה מתאימה לכל המשפחה ובעיקר לחובבי עיצוב, גאדג׳טים, חובבי טכנולוגיה וסגנון חיים. אוצר התערוכה עדי כתרי: ״מנעד המוצרים והעבודות המוצגים בתערוכה מהווים בבואה למציאות מאתגרת ומשתנה, ומציעים ביטויים שונים לעתיד הדברים, על הציר שנע בין שילוב טכנולוגיות לשימור וחידוש מסורות. לצד הכישורים המקצועיים שהסטודנטים מציגים, אנו מנסים לנסח אמות־מידה לאחריות הרבה שבידי המעצב – היכולת לשנות, לשפר ולהיטיב עם הפרט, התרבות, החברה והסביבה״.

דור טל יובל ינקוביץ׳ ומאיה כהן בתערוכה באמצע בנמל יפו. צילום: מ״ל

נטע גיגי בתערוכה באמצע בנמל יפו. צילום: מ״ל

שחר טל בתחרות המאיירים של דדליין

תחרות המאיירים המבטיחים של מגזין דדליין

53 איורים מתחרים בתחרות המאיירים המבטיחים לשנת 2019 של מגזין דדליין בשיתוף עם חברת וואקום. 20 האיורים העולים לגמר יודפסו ויוצגו באירוע שייערך ב״הנסיך״ בתל אביב ב־22.4, במעמד השופטים: רותו מודן, יהודה דביר, שירה בריזלי (קוקטית), עובדיה בנישו ואיתמר דאובה. מגזין דדליין הוקם על־ידי סטודנטים לעיצוב מהמכון הטכנולוגי חולון, מבצלאל ומשנקר, ומטרתו לקדם סטודנטים לעיצוב מכל המחלקות. זו הפעם הראשונה בה נערכת תחרות איור על־ידי סטודנטים ועבור סטודנטים. הקהל מוזמן להצביע ולבחור בין האיורים בתחרות, על ידי סימון לייק בדף הפייסבוק של המגזין. המנצחים יזכו בפרסים בשווי אלפי שקלים מתנת חברת אריג׳נט (נציגת וואקום), המשווקת לוחות ועטים גרפיים.

ג׳ון ר. פפר בגלריה נוקס

מדבריות מיושבות בגלריה NOX

בגלריה נוקס נפתחה אתמול התערוכה ״מדבריות מיושבות״ ובה צילומיו של האמן האיטלקי ג׳ון ר. פפר. התערוכה נודדת בעולם מאז הוצגה לראשונה בפריז בנובמבר 2017, והיא מגיעה לישראל אחרי שהוצגה ברוסיה, באיראן ובארה״ב בין היתר. פפר בוחן את המדבריות ואת השפעתן על הזמן, ההיסטוריה ובני האדם. בסדרת עבודות זו הוא מעלה שאלה האם נוכחות האדם שינתה את הנוף, או אם הנוף הזה, המדבר, עדיין דומה למה שהיה לפני הופעתו של האדם – טהור וללא סימן, כיישות נפרדת. הצילומים מזמינים את הצופה להיכנס לארץ מסתורית ללא חיות מבויתות, טלפונים ניידים או משברים אנושיים; לשוטט במישורים הסלעיים, לעשות מדיטציה, לקבור את המתח והשחיקה של החיים העירוניים, כדי לחזור עם רעיונות חדשים, רגיעה או השקפה רעננה על החיים. אוצר התערוכה: קיריל פטרין (לונדון).

דורותה יורצ׳ק בגלריה זומר. צילום: מ״ל

In Restless Dreams I Walk Alone

בתערוכה הקבוצתית שנפתחה בשבוע שעבר בגלריה זומר In Restless Dreams I Walk Alone מציגים עומר הלפרין (1984, ישראל), דורותה יורצ׳ק (1978, פולין), נטעלי שלוסר (1979, ישראל), אמילי פון וולפן (1966, גרמניה), מארק פאן ייטר (1978, ארה״ב), תומאס זיפ (1966, גרמניה) – כולם ציירים שעבודתם עוסקת במרחב שבין־לבין – בין קטבי המינים, הזמנים והיצרים. דמויות חמקמקות, זרות ומוזרות, שזהותן נעה בין האנושי לחייתי, בין החי לדומם, כמעין תפאורת תיאטרון, לעיתים אכזרי ולעיתים ליצני, שנע בין המציאות לבדיה ולחלום. התערוכה מתכתבת עם עניינה הגובר של אמנות בת זמננו בניסיון להקנות פנים, לתת ייצוג לגופים בעלי החופש להיות משהו אחר – בלתי מוכרע.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden