כל מה שחשוב ויפה
ניצן יולזרי. צילום: חנה בן חיים יולזרי

מה קורה // ניצן יולזרי

בעוד תערוכת היחיד שלו ״דמעות תנין״ מוצגת גלריה המדרשה בתל אביב, ניצן יולזרי חולם להקים מיצבי ענק על חלקות טבע, בהשראת ג׳יימס טורל

מי?

ניצן יולזרי, בן לרמי וחנה שהביאוני עד הלום, ירושלמי במקור ובשש שנים האחרונות חי בתל אביב, אבל מתחיל למצות גם אותה.
פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

בזוגיות מושלמת עם תכלת ליבר, אהובתי כבר 10 שנים ויש לנו שתי חתולות (פסיפלור וז׳ורז׳).

מה בצלחת?

אנחנו עשויים ממה שאנחנו אוכלים אז אוכל הכל, הכי אוהב פירות וכמובן לשים דברים בפיתה.

ניצן יולזרי, דימוי מתוך וידאו

צילומי העבודות: חנה בן חיים יולזרי

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

סיימתי בשנה שעברה לימודים במדרשה והשתתפתי בכמה תערוכות קבוצתיות. בשבוע שעבר נפתחה תערוכת היחיד הראשונה שלי ״דמעות תנין״ בגלריה המדרשה הירקון 19 בתל אביב (אוצר: אבי לובין). זוהי תערוכת פרס הצטיינות בתחום האמנות, שקיבלתי בסיום הלימודים מהמדרשה לאמנות. התערוכה היא מיצב פיסולי וכל אובייקט המוצג בה עשוי חומר אחר: יש פסל מברזל, צמר ברזל, בטון, פוחלצים עם אפוקסי, הדפסת תלת־מימד, פליז, יציקות פורצלן, זכוכית וקרמיקה. יש עבודת רצפה, עבודת וידאו, עבודת סאונד ועבודות תאורה. 

ההצבה מאוד משמעותית בעיניי. אני מתייחס להצבה כמכלול ובו זמנית כזיקוק אנרגטי של כל אחת מהעבודות. התערוכה עוסקת בעימות, מלחמה וחוסר אונים, היכחדות והישרדות; בהטבעת כוח כמניפולציה תרבותית לאומית, אשר מוסוות כמגננה. במיצב האובייקטים נתונים בדיאלוג זה עם זה ומייצרים מערך של עדויות וזיכרונות המתערבבים אלו באלו. בתהליך הם מאבדים את קנה המידה הפיזי וכך גם הופכים למודלים עתידיים.

אפשר לראות עבודות שלי גם באוסף של מלון אלמא בזיכרון יעקב ובמכון מופת, בתערוכה קבוצתית שתפתח בקרוב. יש לי עוד כמה פרויקטים שמתבשלים אבל לא רוצה לפתוח עין. ותמיד אפשר לבקר אותי בסטודיו שלי – ששוכן במתחם סטודיואים ברחוב ישראל ב״ק 34 בתל אביב. אני שכן של יאיר ברק, כרמית חסין, אבנר פינצ׳ובר, מלי דה קאלו, נטע שפר־ליבר ועוד אמנים מצוינים.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

כמו שאמא תמיד אומרת ״לא פגשתי את פיקאסו והוא לא פגש אותי…״ עוד לא פגשתי אמנים מפורסמים, אבל הייתי רוצה לפגוש את ג׳יימס טורל, לעבוד ולשתוק איתו לתקופה. יש מצב שאני אעשה את זה.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

הייתי רוצה לחלוש על חלקת טבע ענקית, שאשלב בה את מיצבי האמנות שלי בהרמוניה ובאנרגיות גבוהות. פסלי ענק שמייצרים סאונד טבעי, פינות פואטיות שמאפשרות לטבע להתקיים בתוכן. כסכום התחלתי אני צריך בול מיליון שקל (או דולר).

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

בפורים קניתי בחמישה שקלים תחפושת של ״חיילת אנגליה״. אני לא כל כך אוהב בגדים חדשים, חברים נותנים לי את השאריות שלהם.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden