כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

דוד ניפו, באור התכלת העזה, 2018. צילום העבודות באדיבות האמנים

בחזרה לעתיד: על הציור הריאליסטי החדש בישראל

פורטפוליו Promotion: ביום שבת 4.5 תתקיים הרצאה של ד״ר דיויד גרייבס במוזיאון פתח תקוה לאמנות, במסגרת תערוכת הציור ״לשמור מרחק: על אינטימיות בציור עכשיו״

בשני העשורים האחרונים ישנו ענין גואה בציור הריאליסטי בישראל. לא מדובר ב״חזרה לריאליזם״, כי בישראל מעולם לא היה ענין רב בציור שכזה, ועל כן אין למה לחזור. והנה, עשרות של ציירים מהשורה הראשונה, מתייצבים כיום אל מול המציאות, חמושים במכחול ופלטה, ומסתכלים. אין להם אג׳נדה פוליטית או חברתית, הם אינם בשליחות של איש, הם פשוט מסתכלים. היטב. בהרצאה זו ננסה לראות ולו במעט, על מה הם מסתכלים, מה הם רואים, ומה הם מראים לנו.

ד״ר דיויד גרייבס הוא מרצה בכיר לתולדות האמנות בבית לאמנות ישראלית ומלמד באוניברסיטאות ומכללות בארץ. בעל תואר ראשון ושני בפילוסופיה, אוניברסיטת תל אביב, ותואר שלישי בפילוסופיה של האמנויות, ביה״ס למדעי התרבות אוניברסיטת תל אביב. גרייבס היה חבר ומייסד של האגודה הישראלית לאסתטיקה, מייסד ומנהל פרויקט מחקר עצמאי ורב-תחומי: ״PITA״: Project for the Institutional Theory of Art, בבית פייטלוביץ, ובבית ציפר – המרכז לתיעוד אמנות ישראלית, תל אביב. מאמריו של גרייבס בתחום הפילוסופיה, האסתטיקה והאמנות פורסמו ומפורסמים במגזינים מקומיים ובין־לאומיים, בספרים ובקטלוגים.

ארם גרשוני, חסה, 2013

ידידיה הרשברג, הרי את אילן, 2018 . אוסף אלברט ליאון סולטן, ניו־ג׳רזי

התערוכה ״לשמור מרחק: על אינטימיות בציור עכשיו״ מוקדשת לציור העכשווי בישראל, שחווה תחייה מחודשת, ומתפתח לכיוונים שונים, מגוונים ומרגשים. בשנים האחרונות אנו עדים להתעוררות של ממש בתחום הציור – מדיום עתיק שתולדותיו ארוכות כתולדות האנושות עצמה, ושהוספד כבר פעמים כה רבות, אך באופן כמעט פלאי – ממשיך להישאר רלוונטי ועדכני, ולמשוך ולהלהיב את הקהל, את האוצרים ואת האספנים, הגלריות ובתי המכירות. התערוכה ממשיכה מהלך אותו החל המוזיאון בעבר, במטרה להתבונן בכיוונים ובהיבטים מגוונים בציור הישראלי העכשווי, בתוך שדה רוחש של שברי שפות קיימות, כגילוי מחדש של שפות חזותיות שמקורן במסורת הציור.

אמנים משתתפים בתערוכה לפי סדר א״ב: יערה אורן, שרון אתגר, אופיר בגון, אלכס ברויטמן, רונית גולדשמידט, ארם גרשוני, נורית דוד, ידידיה הרשברג, רוני טהרלב, יוסי מרק, עידו מרקוס, בעז נוי, דוד ניפו, פסח סלבוסקי, זהר פריימן, ערן רשף, לילית שמבון; אוצרת: ליזה גרשוני

ההרצאה תתקיים ביום שבת, 4.5.19. נפגשים בשעה 12:00 בכניסה למוזיאון פתח תקוה לאמנות לסיור מודרך, ולאחריו תתקיים ההרצאה. מספר המקומות מוגבל!

לרכישת כרטיסים >>

דוד ניפו, כחול חזה, שינה מוזהבת, 2014

רוני טהרלב, נערה עם כוס סגליות

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden