כל מה שחשוב ויפה
יזהר כהן ל־PULP. צילומים: מ״ל

יזהר כהן מביא את לונדון, פריז, פירנצה ותל אביב לפאלפ

פורטפוליו Promotion: קולקציה חדשה של PULP במהדורה מוגבלת עם המאייר יזהר כהן תושק ביום שישי. הקולקציה - לונדון | פריז | פירנצה | תל אביב - משלבת איורים מכל שנות העשייה של כהן ונפרשת על גבי מחברות ומוצרי נייר נוספים

יזהר כהן, בן 56, הוא בוגר המחלקה לעיצוב גרפי בבצלאל משנת 1988. ב־25 השנים האחרונות הוא פועל בין פריז, לונדון, פירנצה ותל אביב. הערים הללו, על עושרן ושונותן התרבותי, עיצבו את שפתו האמנותית ומשקפות את הלך הזמן והתפתחות סגנונו הייחודי. עבודותיו של כהן מאופיינות באמירה וברעיון מעודנים שמזמינים את הצופה לפענח את משמעותן וחידתן.

״אחרי שנים של יצירה, אני עוצר לרגע ומחלק עם פאלפ קולקציה של איורים מתוך אוסף האיורים העצום שלי״, אומר כהן. ״שנות עבודתי המרובות בסביבות תרבותיות שונות עזרו לי להפוך את איוריי לכלי רהוט בעל שפה חזותית מזוהה, המאפשרת לי ליצור חיבורים רעיוניים מקוריים, בתקווה לעורר מחשבה בעזרת הומור דק״.

מלבד כמה ספרי ילדים שאייר, כהן מאייר בעיקר בעבור עיתונים ומגזינים כמו הניו יורק טיימס, הגרדיאן, מגזין טיים, וולסטריט ג׳ורנל, ל׳קספרס, לה פיגארו ועוד. בארץ הוא ידוע בעיקר כמי שאייר את הטור השבועי של יאיר לפיד, ומאז שזה פנה לפוליטיקה כמאייר הטור של שלמה ארצי במוסף שבעה ימים של ידיעות אחרונות.

PULP הוא מותג פרימיום שמחייה מחדש את סביבת העבודה האישית באופן עדכני ונאמן למקור. הפריטים המעוצבים מתאפיינים בכריכות ידניות, טכניקות דפוס מיוחדות וידניות, והתמקדות בעבודה עם אמנים מקומיים ועם בעלי מקצוע מסורתיים מהארץ ומחו״ל שפועלים באהבה גדולה לנייר, לאמנות, לאיור, לעיצוב ולדפוס. האביזרים ותכשיטי השולחן של פאלפ מעוצבים בסדרות יחודיות, ובדומה למותג אופנה הם מיוצרים במספר קולקציות חדשות מידי שנה.

חגית כספי יעקובי, מנהלת ובעלים משותפת בפאלפ: ״כחלק משיתופי הפעולה עם אמנים ומאיירים בחרנו לעשות קולקציה משותפת עם יזהר כהן, מאייר ותיק ובולט ומוכשר, שמביא סיפורים ואיורים חדשים פרי ראשו, בצבעוניות ובקו המאפיינים אותו. הקולקציה כוללת סדרת מחברות מאויירות בשלושה גדלים, גלויות ופרינטים לתלייה על הקיר. השקענו הרבה מחשבה משותפת בבחירת האיורים ואנו בטוחים שכל אחד ימצא את המחברת המדברת בדיוק אליו״.

השקת הקולקציה תתקיים בחנות הדגל של פאלפ, דיזנגוף 147, תל אביב, ביום שישי 17.5 בשעות 11:00-15:00

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. ישי

    יפה!!! הצבעים וכל הקומפוזיציה מתחברת יפה.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden