כל מה שחשוב ויפה
עבודתו של רן סלפק (משמאל) במוזיאון הטבע. צילום: שי בן אפרים

הרשימה המשותפת // 16.5.19

זום 2019 במוזיאון הטבע, בגובה העין במכון טכנולוגי חולון, משת״פים באתר ביפו העתיקה

זום 2019 במוזיאון הטבע

התערוכה ״זום 2019 – אמנים ישראלים צעירים״, התערוכה השנייה של פרויקט זום שנועד לתת במה לאמנים צעירים מצטיינים, נפתחה במוזיאון הטבע באוניברסיטת תל אביב. 22 האמנים המציגים נבחרו בתהליך שכלל בחינה של כ־1,000 עבודות אמנות שהוצגו בתערוכות הגמר של בתי ספר לאמנות בכל רחבי הארץ בשלוש השנים האחרונות, מפגשים אישיים עם 80 בוגרים והתייעצות של אוצרות התערוכה – גילה לימון וטל בכלר – עם אוצרי מוזיאון ישראל.

האמנים, הנמצאים בתחילת דרכם האמנותית, בוחנים בדרכים מקוריות תמות מגוונות בעבודותיהם. מוזיאון הטבע מספק נקודת מבט מרתקת על העבודות, המאפשרת התבוננות בהן בזיקה ייחודית לתכני המוזיאון תוך העלרת שאלות קיומיות הקשורות בחיים, במוות ובזמן: האם האדם הוא חלק מהטבע או נישא מעליו? כיצד אנו מתנהלים מול הטבע וביננו לבין עצמנו? מה תפקידנו ומקומנו כאן בעולם? בחודש יוני הקרוב יתקיים במוזיאון טקס הענקת פרס זום בשווי 30,000 ש״ח לאחד האמנים המציגים בתערוכה.

בגובה העין. צילום: מ״ל

בגובה העין במכון טכנולוגי חולון

״בגובה העין״, תערוכה חדשה שנפתחה במכון הטכנולוגי בחולון, מבקשת להאיר את הצד האפל והמודחק של משברי סביבה, חברה וכלכלה, דרך דימויים נבחרים של הצלם רן בירן מהפרויקט האמנותי הרב-תחומי Non Place, הקרנת פרויקטים ומיצבים השתתפותיים ואינפוגרפיים. בלב התערוכה, ניצבת ״הרפסודה הירוקה״: מיצב במבוק שמציע מקום לפעילות ותוכן, תוך המחשת עיצוב אקולוגי החותר לשינוי תפיסתי והתנהגותי. לדברי האדריכלית ברכה קונדה, אוצרת ומעצבת התערוכה, התערוכה מספקת הזדמנות להתמודד עם שאלות מרכזיות העומדות כיום בלב העשיה המקצועית בתחומי הארכיטקטורה והעיצוב. נעילה: 13.6

דור אבן־חן

משת״פים ביפו העתיקה

התערוכה ״משתפ״ים״ שתיפתח באתר, יפו העתיקה, היא מיצב משותף ותלוי מקום של האמנים דור אבן־חן ואבי סבח, המורכב מאוביקטים פיסוליים, רישומים ומספר הקרנות וידאו. בחלל מוצגות מספר סיטואציות העוסקות בתקריות ואזורים אלימים, מזימות, חוסר שליטה על הגוף ומצבי צבירה שלאחר תאונה או אירוע. החלל מדמה זירת פשע או אסון, שבה מוזמן הצופה לעבור ממוקד למוקד.

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden