כל מה שחשוב ויפה
צילום: רמה אמיר

קול קורא לתערוכה ״עיצוב ואדריכלות בשביל הטוב״ - 44:2050

התערוכה ״עיצוב ואדריכלות בשביל הטוב״, שעתידה להיפתח בגלריה של בית האדריכל בשנה הבאה, תציג פרויקטים שבבסיסם תפיסה המקדמת אדריכלות ועיצוב כמחוללי שינוי חברתי וקיימות סביבתית. מועד אחרון לשליחת עבודות: 25.6

״בזמן אסון – נסייע, ובשאר הזמן – נלמד איך למנוע את אסון הטבע הבא, כי זה בידיים שלנו״
מתוך ספר הסקיצות של יובל אמיר ז״ל

– – –

יובל (נשאר בן 44) והיה חלוץ בתחום הארכיטקטורה בת־קיימא. הוא פעל לקידום תכנון אדריכלי המושתת על אקולוגיה ומתן פתרונות באזורי אסונות טבע ושינויי אקלים, בהשפעת עבודתו של סמואל מוקבי, אדריכל שיצר פתרונות דיור בר־קיימא לחסרי הבית באלבמה. התערוכה ״עיצוב ואדריכלות בשביל הטוב״ – 44:2050, שעתידה להיפתח בגלריה של בית האדריכל באפריל 2020, תציג פרויקטים התואמים את תפיסת עולמו של אמיר, תפיסה המקדמת אדריכלות ועיצוב כמחוללי שינוי חברתי וקיימות סביבתית. העבודות שיבחרו לתערוכה יציגו ויפגינו התחשבות בזולת הקרוב והרחוק.

התחממות כדור הארץ, אובדן מקורות מים, מדבור ועליית הים הן תוצאה של התעלמות האנושות מהשפעת הסביבה, הפעילות החברתית והכלכלית שלנו. אם נאמץ את הערכים החברתיים של אחריות סביבתית, נוכל לשנות את ההרס העצמי. מה צריך לעשות כדי למנוע אסון, ולעמוד ביעדים שנקבעו בועידת פריז עד 2050?

הפרויקטים המוצעים יתמודדו עם השאלות – איך בונים עבור קהילה? מה הם אופני שיתוף הפעולה עם קהילות חסרות? כיצד מכילים את המסורת המקומית בעבודה חדשה? איך מתכננים באילוצים של תנאי מזג אוויר קיצוני? האם אדריכלות ועיצוב יכולים ״להציל״ קהילה, חברה או מקום הנתון באסון? האם תכנון נכון יכול לסייע להקטין נזקים באסון הבא?

התערוכה מזמינה אדריכלים ומעצבים, להציע עבודות שמציגות פרויקטים העונים על אחת או יותר מהשאלות הללו, וששואבות מהעקרונות התכנוניים של אמיר. אפשר לשלוח עבודות שנעשו גם בשילוב אומנים ובעלי מלאכות שונות כולל פרויקטים שמומשו, הצעות ורעיונות שטרם מומשו, או כאלו הנמצאים בהליך תכנוני בדרך לביצוע. העבודות יבחנו ויבחרו על ידי רמה אמיר, יוזמת ואוצרת התערוכה, בסיוע ועדת התערוכות של הגלריה בבית האדריכל ביפו.

יש לשלוח עד חמישה דימויים של הפרויקט וטקסט הסבר של עד 300 מילים הכולל את: שם הפרויקט, מיקום הפרויקט, המעורבים בפרויקט, תאריך הפרויקט, הסבר על הפרויקט.
מייל למשלוח ההצעות: [email protected]
מועד אחרון לשליחת עבודות: 25.6
תשובות יתנו עד לתאריך: 1.9.2019

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden