כל מה שחשוב ויפה
עידן פרידמן ונעמה שטיינבוק, סטודיו Reddish, מוזיאון העיצוב חולון. צילום: שגית פרידמן הלל

הרשימה המשותפת // 23.5.19

אי זוגי, שיח גנטי וצורות של חיוך במוזיאון העיצוב חולון; שירלי וגנר וכרמי דרור בגלריה רוזנפלד; WEBIDOCS בדוקאביב    

אי זוגי במוזיאון העיצוב חולון

אי זוגי, תערוכת הקיץ של מוזיאון העיצוב חולון שתיפתח ביום שלישי 28.5, תבקש לבחון את הדיאלוג היצירתי המתקיים בין מעצבים. התערוכה כוללת עבודות של חמישה יוצרים בין־לאומים – ארבעה זוגות ושלישייה אחת – שהוזמנו ליצור פרויקטים חדשים על ידי האוצרת האיטלקיה מריה כריסטינה דידרו בעבור התערוכה. הרעיון הניצב בבסיס התערוכה בוחן את השאלה האם תם זמנו של המעצב הכוכב הבודד, והאם המפתח להצלחה טמון כיום בשיתופי פעולה המתקיימים בין מספר גורמים?

כל סטודיו בחר לייצג, לפרש ולתעד באמצעים אחרים את שיתוף הפעולה ואת השיח היצירתי שמתקיים בין חבריו – החל באוביקטים וכלה בעבודות אינטראקטיביות המזמינות את המבקר להיות חלק מהדיאלוג. משתתפים: סטודיו Reddish, יפו – נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן; סטודיו BCXSY, אמסטרדם – בועז כהן וסאיאקה יממוטו; סטודיו Snarkitecture, ניו יורק – אלכס מוסטונן, דניאל ארשם ובנג׳מין פורטו; סטודיו Mischer'traxler, וינה – קתרינה מישר ותומס טרקסלר; סטודיו Zaven, ונציה – אנריקה קאוורזן ומרקו זאווניו.

לצד התערוכה המרכזית תפתחנה שתי תערוכות מתוך אוסף המוזיאון המשלימות את נושא הדיאלוג והיצירה המשותפת: ״שיח גנטי״ של חואני מוקמל וטליה מוקמל, תערוכה של אם ובת, שושלת של מעצבות העוסקת בתורשה מקצועית וציווי גנטי (אוצרת: רונה זינגר); ו״צורות של חיוך״, 15 סיפורי מוצרים מבית מותג העיצוב הישראלי מונקי ביזנס (אוצרת: עדי המר יעקבי).

יעקב קאופמן למונקי ביזנס. צילום: סטודיו דן לב

שירלי וגנר, גלריה רוזנפלד

שירלי וגנר וכרמי דרור בגלריה רוזנפלד

כוחו של הנוף, כמו גם כוחו של הדימוי המצולם, עומדים במרכז יצירתה של שירלי וגנר מזה שני עשורים. עבודותיה מציגות נופים מוכרים לכאורה, שראשיתם בעבודת יד עמלנית וממושכת ואחריתם בדימוי המבקש לשחזר את תנאיי הייצור שלו עצמו. עבודותיה החדשות, שיוצגו בתערוכה ״על המצולם״ – שתיפתח הערב בגלריה רוזנפלד (אוצרת: מיה פרנקל טנא) – מתמקדות בתנאי ההתבוננות עצמם, במיוחד ברגעים של שיבוש הראייה. וגנר חוקרת את המרחב החומרי, האונטולוגי והאוטונומי של הצילום, ומלבד ההתחקות אחר זיכרון הנוף, משוחזרים גם תנאי הייצור של הדימוי והעקבות שהותיר המנגנון הצילומי, דרך כישלונותיו.

לצד התערוכה של וגנר תיפתח בגלריה גם התערוכה ״360״ של כרמי דרור, שמתייחסת בעבודותיה להתפתחויות מדעיות וטכנולוגיות המשפיעות על תחושת הזמן והמרחב כפי שזו נחווית בעולם המערבי, ולשינויים הרדיקליים שהביא עמו העידן הדיגיטלי. עבודותיה מבוססות על פרקטיקה של מיפוי מודלים תלת־ממדיים, השאולה מעולמות האנימציה והאפקטים הממוחשבים, והן משלבות בין עולמות שונים – אנלוגי ודיגיטלי, וירטואלי וממשי, אמיתי ומדומה.

WEBIDOCS בדוקאביב

היוצרת שחף דקל תנחה במסגרת פסטיבל דוקאביב מפגש שיתמקד ב־WEBIDOCS – סדרות רשת דוקומנטריות, מחר (שישי 24.5) בשעה  14:00 בסינמטק תל אביב. המפגש יתמקד בחמש סדרות רשת ישראליות פורצות דרך, וילווה בהקרנת פרקים נבחרים ושיחה עם היוצרים ועם בכירים בתעשייה, על האפשרויות החדשות הגלומות ביצירה ברשת. היוצרים המציגים: ברק הימן, אסף מכנס, מיקי פרומצ׳נקו, איתי אשר, אלון לוי, גל גבאי, אילאיל אלכסנדר, נטע דנציגר, אורית גוטליב. משתתפים: מתן דרורי – מנהל התוכן הדיגיטלי של כאן; צחי לוי – מנהל שיווק בגוגל ישראל. הכניסה חופשית.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden