כל מה שחשוב ויפה
הגלויה הסודית בצבע טרי. צילומים: נגה שדמי ואן דה ריפ

צבע טרי 2019 // הגלויה הסודית

פורטפוליו News: פרויקט הגלויה הסודית, פרויקט הדגל החברתי של יריד צבע טרי שיפתח ביום חמישי, יתקיים השנה בפורמט חדש, בשיתוף שבוע האיור של תל־אביב-יפו ועמותת שניר

עמותת שניר, העוסקת בקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ובתרבות, חוברת השנה ליריד צבע טרי באמצעות פרויקט הגלויה הסודית – פרויקט הדגל החברתי שמלווה את היריד משנתו הראשונה. במהלך עשר השנים האחרונות, כל ההכנסות מהיריד הועברו למרכז מאירהוף לחינוך לאמנות של מוזיאון תל אביב. השנה, פרויקט גלויה סודית חבר לשבוע האיור – אירוע תרבותי המתקיים מזה חמש שנים, בתמיכת עיריית תל־אביב-יפו ובשיתוף פורטפוליו.

כמחווה לעמותת שניר ולפעילות הנפלאה של מתנדביה הרבים – המלאכים של שניר – התמה הנושאית לגלויה היא גיבורים, והמאיירים הוזמנו להציע את פרשנותם לנושא זה. במסגרת הפרויקט יוצגו למכירה ביריד צבע טרי מעל 1,000 עבודות איור מקוריות בגודל גלויה, של מאיירים ואמנים בעלי שם לצד מאיירים ואמנים צעירים וסטודנטים. כל הגלויות מוצגות במחיר אחיד של 180 ש״ח לגלויה ובעילום שם. רק לאחר הרכישה, מגלים הרוכשים מי האמן שאת יצירתו ייקחו עימם.

עמותת שניר נוסדה בשנת 2010 במטרה להושיט יד לנערים ולנערות משכבה סוציו־אקונומית נמוכה, ולתת להם הזדמנות לחיים אחרים. העמותה פועלת בשכונות מצוקה, בבתי ספר במדד טיפוח גבוה, בהם לומדים בני נוער שנולדו למציאות קשה. העמותה מפעילה תוכנית חינוכית הוליסטית, ״הכוכבים של שניר״, שנותנת לנערים ולנערות כלים כדי לפרוץ את הגבולות של עצמם, ללמוד ולהבין שהבחירה בידיהם. כל ההכנסות מפרויקט הגלויה הסודית ביריד צבע טרי, יתרמו השנה לעמותת שניר, העוסקת בקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ובתרבות.

עיריית תל־אביב–יפו בשיתוף פורטפוליו, מקיימים מדי שנה את שבוע האיור במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות. עושים איור״, המוקדשים לאיור ישראלי מקורי ונותנים בימה למאות מאיירים מקומיים – ותיקים, צעירים ובעלי שם עולמי. במהלך עשרה ימים ושני סופי שבוע, הקהל הרחב מוזמן לעשרות תערוכות, סדנות, מפגשי מאיירים, חנויות פופ־אפ ועוד – שנפתחים במקביל בכל קצוות העיר, ובמרביתם הכניסה היא ללא תשלום. שבוע האיור השישי יתקיים בתאריכים 21–30 בנובמבר 2019.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

4 תגובות על הכתבה

 1. ליאת

  היכן ניתן לרכוש את הגלויות ברכישה מוקדמת?

  1. yuval saar

   הי ליאת. השנה אפשר לקנות את הגלויות רק ביריד עצמו

 2. אורנה ארגואטי

  בוקר טוב,
  האם לאחר היריד יש היכן לקנות גלויות סודיות שנשארו?

  1. yuval saar

   הי אורנה. אנחנו מקווים שבקרוב תעלה פלטפורמה אינטרנטית שתאפשר מכירת הגלויות שנשארו. נעדכן על כך בפורטפוליו. תודה+++

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden