כל מה שחשוב ויפה
רננה נוימן. צילום: מ״ל

מה קורה // רננה נוימן

רננה נוימן גרה בברוקלין, שם היא מציגה בימים אלו מיצב־וידאו בשילוב אנימציה שצולם במוזיאון רוקפלר במזרח ירושלים ובמוזיאון המט קלויסטרס. בחודש הבא היא תציג בתערוכת המקרר השלישית מיצב וידאו שצילמה במלון הנטוש חוות הברון בזכרון יעקב

מי?

רננה נוימן, בת 34, גרה בברוקלין, ניו יורק.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

רווקה.

מה בצלחת?

הכל עם טחינה, ועדיף של הר ברכה (אז אם אתם באים לבקר…).

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

כרגע אני משתתפת בתערוכה Kara Walker Presents: The Colossus of Rutgers, בברוקלין ארמי טרמינל, ואני מציגה בה את העבודה ״נלקח זמנית״ (Temporarily Removed), מיצב־וידאו בשילוב אנימציה שצולם במוזיאון רוקפלר במזרח ירושלים ובמוזיאון המט קלויסטרס. העבודה מאחדת בין כל מני מצבים שבהם משהו ״נלקח זמנית״ מהקונטקסט שלו – בין אם זה אוביקט במוזיאון שנלקח לשימור, אותו אוביקט שנלקח ממקומו המקורי והוזז למוזיאון, או מוזיאון שהוקם בתוך טירה שנלקחה מצרפת וננטעה בצפון מנהטן. זה מעין חלום בהקיץ שבו קופצים בין זמנים, יבשות, ומצבי תודעה.

Temporarily Removed

בחודש יוני אשתתף בתערוכת המקרר השלישית ואציג שם את A Room With a View – מיצב וידאו שצילמתי במלון הנטוש חוות הברון בזכרון יעקב לפני כשנתיים. עניין אותי הניגוד בין בית מלון כמקום מפלט מהחיים היום־יומיים לבין המראה של החדרים שבהם צילמתי, שנראים כמו מוצב עזוב אחרי מלחמה. אלו הקטבים שבינהם העבודה נעה, בעודה מנסה להיאחז בזיכרון שנעלם ואולי אף פעם לא התקיים.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

במשך השנתיים שלמדתי ברטגרס לתואר שני השתתפתי בקבוצת מחקר שקארה ווקר הקימה והובילה, ובמהלכה נסענו לאטלנטה ולניו אורלינס כדי לחקור אנדרטאות וזכרונות. אני משתתפת כרגע בתערוכה שמסכמת את הפרויקט. היה כיף ומעורר מחשבה, במיוחד אחרי כמה דרינקים.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

הפרויקטים שלי תמיד מתגלגלים אחד מתוך השני: פרויקט חדש הוא חלום בהקיץ של הפרויקט הקודם. עוד חלום זה להיות חלק מתהליכים ארוכי טווח עם אנשים שאני מעריכה ואוהבת.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

טי שירט כתומה וגרביים באותו הכתום בדיוק.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden