כל מה שחשוב ויפה
שני דבורה, דגל ישראל, 2016

קול קורא: ״ולתפארת...״, תערוכה בנושא מזכרות בבית בנימיני

פורטפוליו News: התערוכה ״ולתפארת...״, שתיפתח בנובמבר 2019 בבית בנימיני, תעסוק בנושא הזיכרון והמזכרת בתקופה העכשווית. אוצרות: עדי קרליץ וגלינה ארבלי. מועד אחרון להגשת הצעות: 4.7

מזכרת היא חפץ שמעורר רגשות וטומן בחובו משמעויות רבות ומרובדות. התערוכה ״ולתפארת…״ מבקשת לעסוק בנושא הזיכרון והמזכרת בתקופה העכשווית. מזכרת מתעדת זיכרון של רגע, של מקום, של אירוע, של טעם ועוד. פעמים רבות המזכרת היא אוביקט שאפשר לאסוף או לרכוש. העידן הדיגיטלי מאפשר לתעד זיכרון אישי או חברתי באופן נגיש יותר מאי פעם, לייצר זיכרונות אישיים ומזכרות חזותיות ולחלוק אותם עם ההמון באופנים שאי אפשר היה לדמיין בעבר. בה בעת הייצוג הדיגיטלי יכול ליצור ניכור מחפצים משום שהוא מרחיק אותנו מהחפץ הממשי. לפיכך עידן זה ואפשרויותיו משפיעים על הזיכרון ותוצריו – המזכרות.

התערוכה תבקש לבחון כיצד יוצרים מתחומים שונים מגדירים אוביקטים כלשהם כ״מזכרת״ ומהי חוויית הזיכרון שלהם בהקשר המקומי, פוליטי, חברתי ותרבותי של מדינת ישראל בשנת 2019; הקשרים המשפיעים השפעה ניכרת על האופן שבו אנו זוכרים אירועים ומנסחים אותם הן כזיכרון אישי והן כזיכרון קולקטיבי. שאלה נוספת שהתערוכה שואפת לבחון היא מהי ״חנות מזכרות״, באילו מרחבים מצויות או נעדרות חנויות מזכרות וכן מה תפקידן ומעמדן בעידן הדיגיטלי.

קרמיקאים/יות, אמנים/יות, מאיירים/ות, מעצבים/ות גרפיים, מעצבי/ות מוצר, אדריכלים/ות ומעצבי/ות פנים, מעצבי/ות אופנה, מעצבי/ות תכשיטים, צלמים/ות, מוזיקאים/ות ומשוררים/ות מוזמנים להציע עבודה לתערוכה העוסקת בסוגיות ובשאלות המוצגות בקול הקורא או בנושאים קרובים. כחלק מהתערוכה תיפתח חנות מזכרות, וההצעות לתערוכה יכולות להתכתב עם נושא זה.

על ההצעה לכלול:

  • טקסט עד 100 מילים על שולח/ת ההצעה
  • דימוי או סקיצה של עבודה קיימת בפורמט JPEG בגודל עד 1MB
  • טקסט עד 100 מילים המפרט את הרעיון העומד מאחורי העבודה ואת החיבור שלו לנושא המזכרות
  • העבודה צריכה להיות פנויה להצגה בגלריה למשך כחודשיים
  • אפשר לשלוח הצעות להצגת עבודה חד פעמית בערב הפתיחה

את ההצעות יש להגיש באמצעות לינק זה. מועד אחרון להגשת הצעות לתערוכה: 04.07.19
לשאלות ולפרטים נוספים: [email protected]

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden