כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

מונקי ביזנס במוזיאון העיצוב חולון. צילומים: שי בן אפרים

עבודה בעיניים // עודד פרידלנד, מונקי ביזנס

תהליכי הפיתוח של 17 מוצרים של מונקי ביזנס מוצגים בתערוכה צורות של חיוך במוזיאון העיצוב חולון. ״כאידאולוגיה אנחנו עובדים עם מעצבים מקומיים בלבד״, אומר עודד פרידלנד, שייסד את החברה לפני 25 שנה

הפרטים הטכניים

צורות של חיוך, חלל ״המעבדה״ במוזיאון העיצוב חולון, עד 26.10. התערוכה מציגה את תהליכי הפיתוח של מגוון מוצרי מונקי ביזנס, החברה שייסדתי לפני 25 שנה.

מי אני

אני מעצב ומוכר מוצרים מגיל מאוד צעיר. בבית הספר היסודי יצרתי מחזיקי מפתחות יחד עם עמרי, אחי ושותפי היום. בתיכון ציירתי על חולצות בצבעי בדים, במהלך הצבא עיצבתי חולצות גלישה למותג ״גזוז״ ומדבקות לגלשנים לחברת ״גלשני אלמוג״. רציתי ללמוד עיצוב גרפי, נרשמתי לבצלאל ולא התקבלתי למחלקה לתקשורת חזותית, אבל למזלי בעצת חבר נרשמתי גם למחלקה לעיצוב תעשייתי והתקבלתי. כך זכיתי בממד נוסף, בארבע שנים מדהימות, בחברים לחיים, והתחביב הפך למקצוע. כיום אני גם מלמד קורס של עיצוב ויזמות במחלקה שבה למדתי.

העבודה

עם השנים הפכנו מעין ״הוצאה לאור״ למוצרי עיצוב עם הומור, וכיום אנחנו משתפים פעולה עם עשרות מעצבים מקומיים. כאידאולוגיה אנחנו עובדים עם מעצבים מקומיים בלבד, על אף שפונים אלינו מעצבים מכל העולם. במהלך השנים פיתחנו מעל 150 מוצרים שהגיעו לשוק, ושמרנו ארכיון המתעד תהליכי הפיתוח, שכולל סקיצות, דגמים, ניסיונות ייצור ועוד.

יעקב קאופמן למונקי ביזנס. צילום: סטודיו דן לב

יחד עם אוצרת התערוכה, עדי המר, וצוות המוזיאון, בחרנו מדגם מייצג של תהליכי הפיתוח של 17 מוצרים שונים שמאפשרים הצצה אל ״אחורי הקלעים״ של פיתוח המוצרים שאנחנו מכירים מחנויות המוזיאון והעיצוב. כך, בתערוכה אפשר לראות תהליכים של מוצרים שעיצבו מעצבים מדורות שונים עם גישות שונות. לדוגמה, מסחטת לימון שעיצב פרופ׳ יעקב קאופמן שהיה מורה שלי, מוצגת לצד קרחום בצורת דב שעיצבה עלמה שחם שהייתה סטודנטית שלי.

בתבנית הסיליקון לביצה מטוגנת בצורת שמש בענן שעיצב אביחי שורין, מוצגים דוגמאות שונות של קושיות חומר הסיליקון שנבחנו בתהליך הפיתוח על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר, ובמלקחיים למטבח שעיצב דב גנשרוא, מוצג תהליך של בחינה מבנית וחמרית במהלך העיצובי לצד סקיצות ידניות שרשם המעצב.

תעבירו את זה הלאה

אני תמיד נהנה לראות את המוצרים שלנו בשימוש אצל אנשים בבתים, במיוחד אם זה אצל אנשים שאני לא מכיר.

דוליקה. צילומים: אסנת בן דב

פלוס אחד

אני מאוד אוהב את ״דוליקה״ הכבשה, שיצאה לשוק לפני 20 שנה בשנת 1999 ויוצרה בשיתוף פעולה עם חברת רימוני פלסט. העיצוב של מתקן אחסון מפלסטיק בצורה של חיה היה יוצא דופן באותה תקופה, והמוצר זכה לתשומת לב ולהצלחה מסחרית. בתערוכה מוצג דגם ראשוני מקרטון ביצוע לצד דגמים שעשינו לראשונה במדפסת תלת־ממד, שהייתה טכנולוגיה חדשנית מאד בסוף שנות ה־90 של המאה הקודמת.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@prtfl.co.il
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

האיור ברקע: איתן אלוא

x סגירה

הוסיפו תגובה

תגובה אחת

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden