כל מה שחשוב ויפה
ילנה רוטנברג, על האש. צילום: מ״ל

ילנה רוטנברג - זוכת פרס מוזס לציור 2019

פורטפוליו News: ילנה רוטנברג היא הזוכה בפרס לציור לאמנים צעירים ע״ש אסנת מוזס לשנת 2019, בשיתוף בית האמנים ירושלים. תציג תערוכת יחיד בשנה הקרובה בבית האמנים

בית האמנים ירושלים הודיע על זכייתה של ילנה רוטנברג בפרס לציור ע״ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2019.  הפרס המשלב מענק כספי בסך 10,000 שקל ותערוכת יחיד בבית האמנים בירושלים, הושק בשנת 2007. תערוכתה של רוטנברג תיפתח בבית האמנים ירושלים ב־7 בספטמבר. טקס הענקת הפרס ייערך ב-27 באוקטובר 2019.

רוטנברג, ילידת ברית המועצות 1991, עלתה לארץ בגיל שנתיים. היא בוגרת לימודי התואר השני באמנות בבצלאל, ותואר ראשון לאמנות בשנקר. בנימוקיהם להענקת הפרס כתבו חברי ועדת השיפוט, שי אזולאי, מרים כבסה וזויה צ׳רקסקי: ״ציוריה של ילנה רוטנברג מעוררים סקרנות ומעידים על אינטליגנציה ציורית המושתתת על ידע רחוב ועל חוכמת סטודיו. הם מבקשים מן המתבונן להתקרב ולהשתהות על הפרטים המתעתעים, המרכיבים את מושאי הציור, שהם מוּכּרים ובלתי מוּכּרים בעת ובעונה אחת. בציוריה מציעה רוטנברג שפת ציור עדכנית וחדשנית, המגיעה מציורי הגרפיטי ומן הצילום המיידי והזמין, המופץ ברשתות החברתיות.

״כמו בצילום, היא עורכת את הדימוי המצויר, משחקת עמו והופכת אותו לדינמי, תוך שהיא מנצלת, בין השאר, את כשליו המובנים, כגון מיסוך, טשטוש והיעדר מיקוד. נושאי ציור יומיומיים, בנאליים לכאורה – כמו מנגל המוני בחיק הטבע (עלהאש, 2018) וסלפי מול אתרי תיירות (חטיפת אירופה, 2019) – מעידים על חשיבה ועל דיאלוג ציורי עם ׳הנושא׳, כאשר בכל מיזנסצנה/סנפשוט מתקיימות זו לצד זו  תלישות ושייכות, היפרדות והתלכדות״.

ילנה רוטנברג, חטיפת אירופה. צילום: מ״ל

ילנה רוטנברג, על האש. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

';
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden