כל מה שחשוב ויפה

קול קורא: היה היתה

פורטפוליו News: התערוכה ״היה היתה״, שתוצג בשבוע האיור 2019 בגלריה בבית האמן אהוד פקר, תציג אלטרנטיבות לתפקידים מגדריים בספרי ילדים דרך הסיפורים שמבנים מציאות. מועד אחרון להגשת הצעות: 15.7

דמיינו את סיפור הילדים האולטימטיבי בעבורכם. ציירו את הדמויות בדמיון, תנו להן עומק, מהות, אופי, מקום בעולם המחזק את ההגדרה שלהן; כמו שאתם מדמיינים, כמו ילדים. אלו ילדים הייתם? אלו ילדים הייתם רוצים להיות? על אלו ילדים הייתם רוצים לקרוא? מכאן צאו למסע באיור, שקפו את מחשבותיכם דרך קו, דמות וצבע.

ספרות הילדים בישראל היא כלי חברות המשרת קודים ונורמות חברתיות. הם מהווים ביטוי להלכי רוח, להגמוניות ולקודים חברתיים. אנו עדים בשנים האחרונות לחלחול של מגמות חדשות המנסות לנתץ מסגרות ולייצר נרטיב מורכב, חדש, אלטרנטיבי. מה הסיפור שלכם?

יוצרים, אמנים, מאיירים ומעצבים מוזמנים להציע עבודות איור דיגיטלי וידני, וידאו ארט וטכניקות מעורבות, לעבודות שיוצגו בתערוכה ״היה היתה״, שתוצג בשבוע האיור 2019 בגלריה בבית האמן אהוד פקר. מטרת התערוכה לאתגר את הנרטיבים הקיימים בספרות הילדים בנושא המגדר, לייצר דיון חזותי לגבי האופן והמרחב שבו אנו מאיירים דמויות, מתוך התייחסות לקודים חברתיים ומתוך רצון לאתגר את התפיסה המגדרית בספרות הילדים.

העבודות מוזמנות לגעת בנושאים הבאים, בהקשר של ספרות הילדים:

  • מסעות ילדות / נשים במרחב הציבורי
  • דיון באידיאל היופי
  • הבנייה של תכונות מגדריות
  • הבנייה של יחסים מגדריים

הגשת הצעה לתערוכה תכלול:

  • שם המציע/ה
  • פרטי התקשרות – מספר טלפון וכתובת מייל
  • תוכן ההצעה – טקסט ותמונות

את ההצעות יש לשלוח אל [email protected]
אוצרות: פזית קידר, ימית ניומן. יזמות: דנה פקר. תודות: ד״ר גילה דנינו־יונה, ליאורה גרוסמן.
לפרטים נוספים: פזית / ימית 050-4450528, 052-08528600

תאריך אחרון להגשת הצעות: 15.7

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden