כל מה שחשוב ויפה
דידי שמאלי המבורגר. צילומים: מ״ל

4 ביולי: תערוכת סיום ללימודי ההמשך לאמנות במדרשה

פורטפוליו Promotion: התכנית ללימודי המשך באמנות תגיע לסיומה בתערוכה ״4 ביולי״ שאוצר ניקולא טרצי בגלריה המדרשה, ותכלול תשעה פרויקטי גמר, אמנים אורחים, סדרת אירועים ולב משותף אחד

תערוכה קבוצתית ופרויקט מיוחד בגלריה המדרשה, יציינו סיום שנתיים של עבודה אינטנסיבית בתכנית ללימודי המשך בפקולטה לאמנויות המדרשה. את התערוכה אוצר ניקולא טרצי, המכהן כמנהל המרכז לאמנות עכשווית בתל אביב (CCA).

תוך שימוש במדיה אופיינית לימינו – מווידאו עד צילום, ממיצג ועד לציור, מפיסול למיצב וידאו – ״4 ביולי״ תציג עבודות גמר בהדרכתם של האמנית מירי סגל, ראש התכנית, האוצר אבי לובין, אחראי על לימודי התיאוריה, האמנית אלונה פרידברג ומנחים נוספים; אוצרים, אנשי תיאוריה ואמנים.

גלי לוצקי

התערוכה תכלול תשעה פרויקטים המשלבים מיצבי וידאו ואור, הצבות צילום ופיסול, וריאציות על מדיומים קלאסיים, עירוב של ההיסטורי בעכשווי והטבעי בטכנולוגי ובאנושי. בין הפרויקטים המשתתפים: דנה פרידלנדר תציג מיצב וידאו ותיבת אור, ודרכם תתבונן בקשר בין הגוף לנוף באמצעות טכנולוגיה נמוכה וגבוהה. דידי שמאלי המבורגר במיצב קיר העוקב אחר חוט אחד מסוים בהיסטוריה של האמנות המערבית, וכולא בתוכו אובססיות רבות שלה; אור ענבר תמזג בעבודתה בין היסטוריה של הציור, עבודת יד ושימוש בטכנולוגיה זמינה לכדי מפגשים קטלניים בין מונק לשרבוט.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

עדי קראוס יציג שילוב בין פיסול, וידאו וצילום כדי להבין את המורכבות של החברה בת זמננו. מיכל לזרוביץ תציג הצבת וידאו מהפנטת שיצרה דרך ניכוס ומניפולציה של קטעי וידאו ומוסיקה. גלי לוצקי יחייה את השיחה סביב מות הציור, תוך ערבוב בין ציור מסורתי, איור והנפשה. אריק וייס יציע מבנה קונספטואלי החושף את כוחם הסמלי של דימויים היסטוריים. אור זייד תוביל ספירלה של זמן ומרחב בפעולה פרפורמטיבית־אינטואיטיבית. אלכס זוויתן ייצור שיר הלל לטבע, המציג פיסול לצד צילום, דרכו יצביע על הנסיון האנושי לברוא ולשנות את הטבע.

בנוסף, השנה ילווה את התערוכה פרויקט ״הלב״, שימוקם במרכזה. בפרויקט יתקיימו פעולות אמנותיות של אמנים בכירים שליוו את התכנית, בוגרים ותיקים ואורחים, ביניהם אסד עזי, רועי רוזן, עידו בר־אל, אנרי סאלה ואחרים. ״הלב״ יהיה חלל דינמי, שיזרים אנרגיה לתערוכה כולה. הפרויקט משקף את מתודולוגיות ההוראה שהפכה את התכנית ליוצאת דופן, והוא גם אירוע פרידה מתכנית ניסיונית שמגיעה לסיומה.

אריק וייס

אלכס זוויתן

הלב – רשימת אירועים בתערוכה:

  • חמישי 4.7, 20:00 – אירוע פתיחה; בר קוקטיילים עם משקאות שנהגו על ידי אנרי סאלה, היטו שטיירל ואליד בשטי ואחרים. ברמן: אנטון אברמוב במיצג. ארגון: דנה פרידלנדר.
  • שבת 6.7, 11:00-17:00 – אתי יעקובי: ציורים. ארגון: גלי לוצקי.
  • חמישי 11.7, 17:00 – עידו בר-אל: שוטטות בין הגלים. ארגון: מיכל לזרוביץ.
  • חמישי 11.7, 20:30 – אבדן היסטרי: הרצאה פרפורמטיבית של חנה (אנושיק) מנהיימר. ארגון: מיכל לזרוביץ.
  • שישי 12.7, 10:00 – אסד עזי: גן החוטאים. ארגון: אלכס זוויתן.
  • שבת 13.7, 11:00 – מכונת אמת: מופע עם מכונת כתיבה בהשתתפות הקהל, בהשתתפות דפנה טלמון ועדי קראוס. ארגון: עדי קראוס.
  • חמישי 18.7, 20:00 – סיום: תערוכה קבוצתית הכוללת עבודות של תלמידי התכנית מהמחזור הראשון בראשותו של פרופ׳ רועי רוזן. ארגון: דידי המבורגר.
  • שישי 19.7, 10:00 – סופים: תלמידי התכנית בכל שנותיה יוזמנו להציג עבודות בלב, בתליה חופשית שלהם. מאורגן על ידי כולם ואף אחד.

גלריית המדרשה
רחוב הירקון 19, תל אביב. א׳-ה׳ 13:00-20:00, ו׳-ש׳ 10:00-14:00
פתיחת התערוכה ומסיבה: יום חמישי 4.7; נעילה: 20.7

אור ענבל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden