כל מה שחשוב ויפה
ערן וולקובסקי, ללא כותרת. צילום: מ״ל

הרשימה המשותפת // 4.7.19

שחר בכור מאייר מקומות בילוי מוכרים בעיר ותוהה איפה אנחנו נמצאים באמת; תערוכה קבוצתית בגלריה ברוורמן מחברת את הרציונאלי והמיסטי למחוזות תודעה אלטרנטיביים; ערן וולקובסקי מצייר את העוברים והשבים ברחוב ומשוחח עם טל ניב בגלריה רו ארט

איפה היינו? שחר בכור בבית חנה

המאייר והמעצב שחר בכור, מייסד חבורת הטושים, יציג סדרת איורים בבית חנה. התערוכה ״הייתי שם?״ תכלול איורים ממקומות בילוי מוכרים בעיר, שדרכם שואל בכור על המקומות שבהם אנחנו נמצאים רק חלקית; המקומות שמהם מתייגים את הרצפה היפה, מצלמים מנות, מעלים לרשתות, אבל לא חווים באמת.

בתערוכה יחולקו מפות מאוירות של העיר, והמבקרים מוזמנים לעשות סיבוב במקומות שהכי כיף להיות בהם. באירוע הפתיחה, שיתקיים מחר (שישי 5.7) בשעות 10:00-14:00, אנשי מזקקת פלטר יכינו קוקטיילים מיוחדים בחצר בית חנה. הכניסה חופשית.

שחר בכור

שחר בכור

לי שורואי, Night Swim No.5. צילום: גלריה ברוורמן

מחברים תודעה בגלריה ברוורמן

Only Connect! – תערוכה קבוצתית חדשה שאצר תומאס רום בגלריה ברוורמן, תפנה את תשומת הלב לעולמות שמקבילים למציאות הנוכחית, ותזמין את הצופים לפנות מקום לרגש, לדמיון ולמיסטי באופן שאינו שולל או נמנע מן המציאות הממשית. נוכחות העבודות בחלל הפיזי, שזורות אחת בשנייה, מבקשת לאפשר גישה למחוזות אחרים אלו.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

בתערוכה יוצגו עבודות של אמנים פורצי דרך ביכולתם להשתעשע ולחבר בין הרציונלי והרוחני, אלמנטים מנוגדים לכאורה. במלאכת מחשבת יוצרים האמנים פורטלים אל תודעה קולקטיבית, מקום אליו מתנקזים העבר, ההווה והעתיד לכדי ידע אוניברסלי מהותי.

האמנים המשתתפים, שרובם יוצגו בישראל לראשונה בתערוכה זו: האחים האס (The Haas Brothers), טרנטון דויל הנקוק, ראובן ישראל, ג׳ורדן נאסר, סולאנג׳ פסואה, ליאורה קפלן, לי שורואי. אוצר: תומאס רום. פתיחת התערוכה: הערב (4.7) בשעה 20:00. נעילה: 12.9.

ג׳ורדאן נסאר, One Yellow Plane. צילום: גלריה ברוורמן

ערן וולקובסקי, ללא כותרת. צילום: מ״ל

ערן וולקובסקי בשיח גלריה

בשבת ה־6 ביולי, בשעה 12:00, תתקיים בגלריה רו־ארט שיחה במסגרת התערוכה מיראז׳, בהשתתפות האמן ערן וולקובסקי והכותבת טל ניב. מיראז׳, תערוכת היחיד החמישית של ערן וולקובסקי בגלריה, מציגה ציורים שצוירו בשנתיים האחרונות. התערוכה מורכבת מרצף פאנלים של עוברים ושבים על מדרכות הרחוב, הראשי בצעידה או המתנה לחצייה. אלה פרסונות א־פרסונליות, שנמצאות בתנועה אל הצופה וממנו; אנשים זמניים, חד פעמיים, חולפים ומתחלפים. וולקובסקי קוטף את הדמויות מהזרם באמצעות מצלמת הטלפון, בבחירה מהירה ואקראית. הפרשנות מחוספסת וספונטנית, לא יורדת לפרטים, ממעטת בסממנים מאפיינים, עשויה בצבעים תעשייתיים על מצעים מזדמנים.

וולקובסקי נמנע מתיעוד ואינו מתמסר לסימנים של מקום וזמן, גם אם בעקיפין משהו מזה מתגנב לעבודות. מושאי הסדרה הם סטטיסטים בסצינה טריוויאלית, הם חומר הגלם שמהם נוצרת גרסה לא ״ריאלית״, צבעונית, אינטנסיבית, מוכרת וזרה כאחת של הנוף העירוני. נעילת התערוכה: 20.7.

ערן וולקובסקי, ללא כותרת. צילום: מ״ל

ערן וולקובסקי, ללא כותרת. צילום: מ״ל

ערן וולקובסקי, ללא כותרת. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden