כל מה שחשוב ויפה
פטריש

תערוכת בוגרים ולילה פתוח בפקולטה לאמנויות במדרשה

פורטפוליו Promotion: הפקולטה לאמנויות - המדרשה בית ברל, משחררת כ־40 בוגרים ובוגרות לדרך עצמאית, ומזמינה מתעניינים בלימודי אמנות וקולנוע ללילה פתוח עם הרצאות, סדנאות, הקרנות ומפגשים

תערוכת הבוגרים השנתית של הפקולטה לאומנויות – המדרשה, בית ברל, שבמסגרתה יציגו כ־40 בוגרים ובוגרות פרויקטים אישיים בתחומי עשייה מגוונים, תפתח ביום רביעי (17.7) בקמפוס בבית ברל. התערוכה, שאוצרים אורי ניר ואנג׳לה קליין, תציין את יציאת הבוגרים הטריים לדרך של התמודדות עצמאית בשדה האמנות, ותאפשר לקהל להציץ אל תחומי העיסוק הבוערים בקרב סביבת האמנות הצעירה והמתהווה.

בין המאפיינים הבולטים של בוגרי 2019 אפשר לזהות את הנטייה לפעול בחופשיות מחוץ להגדרות המדיום הקלאסיות, וכן את העיסוק בפירוק והרכבה של מבנים מגדריים, חברתיים ולאומיים. רבות מהעבודות עוסקות בזהות מינית ומגדרית בתוך התא המשפחתי, ובוחנות מחדש את המבנה המשפחתי והקהילתי בהקשרים של צנזורה, היררכיות ויחסים. עבודות אחרות מפרקות ומגדירות מחדש טקסט, מילה, אות וסאונד, בנסיון לבחון תרבות הלאומית בישראל. לצדן, בחרו חלק מהבוגרים לעסוק במצבי תודעה ובתהליכי התגבשות ופירוק של גוף האדם וחומרי החיים.

אתי יעקובי

במסגרת התערוכה, תקיים הפקולטה לילה פתוח למתעניינים בלימודי אמנות וקולנוע. בלילה הפתוח יוכלו המתעניינים להתרשם מביקור בתערוכת הבוגרים ולהתרשם מהאווירה הייחודית של המדרשה, ולהשתתף בשלל אירועים, ביניהם הקרנת סרטים ושיחה אישית עם דקאן המדרשה גיא בן נר; סדנת מוזיקה בקולנוע שיעביר מנהל המחלקה דני מוג׳ה; הקרנת סרט ושיחה אישית עם היוצרת והמרצה רותי סלע; סדנאות תדפיס ושיעורי רישום.

תהליך הלימודים האינטנסיבי במדרשה שואף לפתח את יכולותיהם של האמנים בחיפוש, העמקה וגילוי עצמיים, לצד מפגש עם שדה האמנות, לימוד, ביקורת ושכלול השפה. תערוכת הבוגרים תתפקד כתערוכה קבוצתית גדולה, הבנויה ממקבץ תערוכות יחיד, בהן יוצגו עבודות במדיה דיגיטלית, סאונד, ציור, פיסול, וידאו וצילום. ריבוי הזירות משקף את סדר יומה של המדרשה, המקדשת את הרגישות, הקשב, הערבות והחופש התרבותי, הקושרים אנשים מרקעים ומגזרים שונים סביב עניין משותף ביצירה אמנותית.


תערוכת בוגרי הפקולטה לאמנות – המדרשה
קמפוס המכללה האקדמית בית ברל
פתיחה: 17.7, 20:00; נעילה: 31.7
לילה פתוח למתעניינים בלימודי אמנות וקולנוע: שני 22.7 בשעה 18:30

ענבל חמו

רואן גבארין

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden