כל מה שחשוב ויפה
טליה והקיר בגלריה מאיה. צילום: מ״ל

מה קורה // טליה ישראלי

טליה ישראלי מעוררת ומערערת את העיסוק המתמשך שלה בשמן על בד באמצעות ציורי קיר ענקיים; ציור קיר אחד מוצג בגלריה מאיה, במקביל לתערוכת ציור בין־דורית במוזיאון אשדוד

מי?

טליה ישראלי, 42, עובדת בהרצליה.
אתר

סטטוס זוגי?

חיה עם הדס כבר קרוב לעשר שנים. אמא ליונה (7), שחר (5) וגפן (3).

מה בצלחת?

לא נעים להודות, אבל די הכל. עדיף חריף ועדיף מאוד, אחרת מרגיש תפל. אני אוהבת טעמים מוגזמים ולתקוע בכל דבר כוסברה. בירה ושוקולד מריר זה הכי טעים, מפתיע ואין סופי מבחינת וריאציות.

ציור קיר ברחוב המרד בתל אביב

טליה ישראלי, כניסה אחורית. צילום: יגאל פרדו

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בימים אלו אני מציגה קיר אמנית בגלריה מאיה בתל אביב. ציור קיר שעשיתי במיוחד בעבור קיר הגלריה, באורך של יותר מארבעה מטרים, מהתקרה לרצפה. הציור עשוי בעיקר בהתזה בספריי צבע ובמסקנטייפ. בתוך העיסוק המתמשך שלי בציור בשמן על בד, אני מידי פעם עוצרת והופכת את כל מתודת העבודה שלי, משנה את הפרקטיקה ואת הלך המחשבה ביחס לציור. זה מעורר ולחלוטין מערער. הקיר בגלריה מאיה הוא הקיר השלישי שציירתי בזמן האחרון. ציירתי קיר אחד בשנה ב׳ בבצלאל, ולאחרונה חזרתי לעיסוק בקירות. זה ציור שיש לו מימד פרפורמטיבי, בגלל הגודל והסיטואציה. הוא קשור ומתייחס למקום בו הוא מצוייר, וחומרי הציור דורשים אפליקציה אחרת והרבה יותר תכנון. אני אוהבת את זה שהציור מופיע אחרת מאיך שרגילים לפגוש ציור, שלפתע אין לו רווח מהעולם והוא לרגע חלק ממנו. 

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

בנוסף, אני מציגה בתערוכה זוגית במוזיאון אשדוד לאמנות, יחד עם הציירת ליליאן קלאפיש. התערוכה, שאצרו עדי הרוש ודפנה גזית, באה להצביע על קשר יצירתי ונושאי בעבודות שלנו, והיא רגע מאוד מעניין ומרגש בעבורי.

ציור הקיר בגלריה מאיה

פרט מציור הקיר בגלריה מאיה

ללא כותרת. צילום: יגאל פאדו

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

פגשתי לפני כמה שנים בתל אביב את דיויד לינץ׳. היה מיסתורי, כמובן, ומלא הומור; לחיצת יד בלתי נשכחת וכריזמה מחשמלת. זה היה מפגש על גג בדרום תל אביב, עם ירח ענק ברקע. הייתי בסטודיו וציירתי, ממש לא רחוק משם, כשחברה סיפרה לי שהמפגש הזה מתקיים וקראה לי להגיע במיידי. האופן שבו הוא מדבר על היצירה שלו הוא גאוני כמעט כמו היצירה עצמה. הקולנוע שלו לימד אותי המון על ציור, על איך להפעיל דימויים ולתקשר באמצעותם.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

בקרוב אתחיל לעבוד עליו, הוא מצטבר ומתעבה אצלי בראש בכל מני אופנים כבר למעלה משנתיים. הפרויקט הוא ציור מאוד מאוד ארוך ומורכב, נושק למיצב אבל לבסוף מתאפק. הציור אוסף תכונות מציורי הקיר הענקיים ומציורי השמן ופולט משהו חדש. צריך 25 אלף ש״ח בערך כדי להוציא אותו לפועל. 

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

לפני חודש הייתי בפירנצה וקניתי חולצת רשת של lotto, שקשה לי להוריד, וסנדלים מקומיים מרצועות עור חומות. רק חסרה לי טוגה לבנה כדי להרגיש במאה הרביעית לספירה, אבל היה שם כל כך חם עד שלא הייתה ברירה.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

ציור קיר מתקופת בצלאל

פרט מציור הקיר בגלריה מאיה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. ברמלה ישראלי

    מדבימה. ציירת מיוחדת מסקרנת אוונגרדית ומרגשת

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden