כל מה שחשוב ויפה
רתם רשף, עדן בשתי מערכות: חלק 1. צילום: אבי אמסלם

הרשימה המשותפת 1.8.2019

שיתוף וקואופרטיביות כאלטרנטיבה בגלריה זוזו, בתערוכה של אמני קבוצת נולובז; בית האמנים מתחדש בתערוכות יחיד ובחזית אופטימית לקראת הבחירות; תערוכה קבוצתית חושפת בית פנימי ואישי בגלריה ND

רותם רשף יוצרת חזית חדשה לבית האמנים

פרויקט החוצות החדש של רתם רשף על חזית בית האמנים בתל אביב, עדן בשתי מערכות, מבקש לשלב בין הפלטפורמה של המרחב הציבורי לבין שעת הבחירות המתקרבת, בכדי להציע פעולה חזותית אקטיביסטית שאולי תהדהד מעבר לגבולות שדה האמנות ותשפיע על התודעה החברתית והפוליטית של הצופים.

שני ציורים יוצגו זה אחר זה במהלך החודשים הקרובים; אחד לפני הבחירות והשני לאחר הקמת הממשלה. הציורים לקוחים מתוך הפרויקט החדש והמונומנטלי ״עדן (פרקים בתולדות הישוב)״ אותו יצרה רשף בשנתיים האחרונות, ושזו חשיפה ראשונה מתוכו. התערוכה מבקשת להציע אופק אופטימי ולהזכיר לקהל הצופים את הפוטנציאל שלהם להשפיע לטובה על האופן בו כולנו חיים כאן. החלק הראשון יושק הערב (חמישי 1.8), ויוצג לקהל בכל ימות השבוע ובכל שעות היממה.

רתם רשף, עדן בשתי מערכות: חלק 1. צילום: אבי אמסלם

אלטרנטיב ניישן בגלריה זוזו

גלריה זוזו תארח את קבוצת אמני גלריה נולובז – גלריה שיתופית לאמנות, בתערוכה אלטרנטיב ניישן. בספטמבר 2019 יחגגו שתי הגלריות שנתיים של פעילות שהחלה במקביל ובמקרה באותו החודש. יוזמת הקמת שתי הגלריות משתייכת לתנופת הופעת החללים האלטרנטיביים שהוקמו ברחבי ישראל בשנות ה־2000, במקביל לסגירתם ודעיכתם של חלק מחללי התצוגה הקנונים. תופעה מקומית זו היא חלק מתהליך גלובלי של התחזקות יוזמות אלטרנטיביות בעשורים האחרונים, לא רק בשדה האמנות.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

הצגת סיפורה הייחודי של גלריה נולובז בתערוכה אלטרנטיב ניישן, היא מחווה לעולם הגלריות השיתופיות (קוֹאוֹפֶּרָטִיביות) ולחללי התצוגה האלטרנטיביים. נולובז היא גלריה שיתופית בשכונת פלורנטין, עמותה ללא מטרות רווח, המופעלת בהתנדבות על־ידי אמנים החולקים ונושאים במשותף בנטל התפעול ובחדוות המימוש. מציגים: עדי ארגוב, מירב בן לולו, גיורא ברגל, סיוון גרוס, אדווה דרורי, רקפת וינר עומר, רענן חרל״פ, אבי לוין, חגי לוריא, קרין מנדלוביץ, תמר סימון, ירמי עדני, אליסף קובנר, אלינה רום כהן, שוני ריבנאי.

תמר סימון

חגי לוריא

עדי ארגוב

מירב בן לולו

רקמה וזהב בבית האמנים

במקבץ התערוכות שיפתח הערב (חמישי 1.8) בבית האמנים בתל אביב: האמנית ברכה גיא מציגה עבודה יחידה שבה עיבדה צילום מילדותה לרקמת גובלן. הרקמה עשויה חוטים שנותרו בבית הוריה, מחווה לעבודת הרקמה של אמה. בעבודת רקמה איטית וממושכת, מנציחה גיא את דמות הילדה התמימה שהייתה. זר פרחי זהב על ראשה, עשוי נטיפי החוטים השזורים נוצצים באור יקרות כזיכרון מתוק לפרחי הגן שגדלו בגינה הקטנה שהייתה צמודה לבית, ומהדהדת זיכרון חיים, קמילה, יופי וגעגוע.

השחקנית והאמנית הרב־תחומית נולי עומר תציג בתערוכה IN THE NAME OF GOLD את הדואליות שבזהב הנחשק ונשגבת מצד אחד, ואילו מצד שני – כוחו מנוצל למטרות הרסניות. עומר, שהתפרסמה כקומיקאית (״דבי ונולי״), בוחרת לתרגם את הביקורת שלה להומור. העבודות בתערוכה עשויות אסאמבלאז׳ ורדי־מייד, רקמה, ציורים על בד ועל צלחות. אוצרים: ורה פלפול ואריה ברקוביץ׳.

אייל ברוך יציג בתערוכה ״רבדים סבוכים״ סדרת עבודות שבהן אלמנטים מעולם הצומח משולבים בציור ריאליסטי ליצירת דימויי טבע סבוכים ודינמיים, המעוררים תחושת יופי ואיום. אוצר: אריה ברקוביץ׳. עוד יפתחו בבית האמנים תערוכות יחיד של דלית שחם, לאה אורגד, שיקו כץ ואיריס נדל, וכן סלון קיץ מאוסף בית האמנים. נעילה: 24.8.

נולי עומר, מתוך In the Name of Gold

ברכה גיא

אייל ברוך, רבדים סבוכים

בית פנימי בגלריה ND

התערוכה ״אני בתוך הבית נמצא״, שתפתח בשבת (3.8) בגלריה ND ברמת גן, צמחה מתוך התבוננות בעבודותיהם של האמנים המשתתפים. שתי האמניות ושני האמנים משקפים בעבודותם אירועים וסיפורים המתרחשים במרחב ביתי הגשמי והרוחני. זהו מבט ספירלי שמייצג את הסביבה הקרובה, בתוך הבית הפרטי ומסביב לו.

הרכב המשתתפים משקף את נושא הבית גם בהקשר הפוליטי והמקומי בתוך ההוויה הישראלית, מתוך מבט אישי ואינטימי של האמנים בעולמם הפרטי. הבית הוא לעתים הגוף, כלי קיבול לנפש, לעתים הוא הסטודיו או הרחוב הניבט מחלון החדר, לעיתים הוא משפחה, אבל ואבדן לצד חיים. לעיתים הבית חדר המיטות, הריהוט הניבט לאמן ביומו, ולפעמים הבית עצמו הוא החסר, הנעדר, ואליו הכיסופים. משתתפים: אסאלה, אסד עזי, עפר שומרון, ליאור שטיינר. אוצרת: רונית רוט חדד. נעילה: 24.8.

אסד עזי, מתוך הבית בו אני נמצא

ליאור שטיינר, יש ארוחות חינם

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden