כל מה שחשוב ויפה
אריאל הכהן, ״כח עליון״. בצלאל, המחלקה לצילום

פורטפוליו לייב: בוגרים 2019 // העתיד כבר כאן

יובל סער מארח מפגש עם הדור הבא של האמנים והמעצבים החמים, היישר מתערוכות הבוגרים באקדמיות לעיצוב ואמנות: יום שני, 19.8 בוורקשופ תל אביב

יובל סער מארח מפגש עם בוגרים נבחרים מהאקדמיות לעיצוב ולאמנות לשיחה מול קהל ופרזנטציה מעבודותיהם. יום שני, 19.8 • 19:30 פתיחת דלתות, 20:00 תחילת השיח.

לרכישת כרטיסים >>

אמנות: נועה אירוניק, ביה״ס הרב־תחומי לאמנות, שנקר

כמו שאפשר להבין כבר משמה, נועה אירוניק מתבוננת על העולם במידה של אירוניה. עולם הדימויים הגרוטסקי שלה מבוסס על מבט היסטורי על הציור (ובאופן ספציפי – תפקידם המפואר של סוסים בתולדות האמנות) ועל מחשבות רנדומליות מחיי היום יום – שהיא מקבצת ומערבלת יחד לכדי עולם אבסורדי, משעשע ומעורר רגשות סותרים של משיכה ודחייה. המיצב שהקימה חותר תחת החשיבות של ציור כעבודה יקרת ערך והופך את ציוריה לתפאורה, שבתוכה מוזמנים הצופים למצוא את מקומם, להצטלם, להזדהות או להזדעזע.

נועה אירוניק, שנקר, המחלקה לאמנות. צילום: אחיקם בן יוסף

טקסטיל: רוקסי מונטאנו, המחלקה לעיצוב טקסטיל, שנקר

רוקסי מונטאנו חקרה את דם הווסת הנשי כחלק ממחקר חברתי וחומרי. את הדם היא עיבדה לחומר ששימש אותה לצביעה והדפס על גבי טקסטיל. פרויקט הגמר שלה שילב מיצג אמנותי (מתועד בווידאו) עם תצוגה של בדים משלבים שונים של הניסוי ועד לבד קטיפה מודפס בדפוס משי.

אופנה: דנה צביון, המחלקה לעיצוב אופנה, שנקר

באקלים הפוליטי העולמי של 2019, דנה צביון שואבת השראה מספרו של ג׳ורג׳ אורוול ״חוות החיות״ ומציגה דמויות מהספר באנלוגיה לפלחים שונים בחברה ולהיררכיה ביניהם. בעקבות כרזות תעמולה פשיסטיות היא יצרה הדפסים בצבעי שלטונות טוטליטריים מן העבר, ואת כל אלה היא מציגה במסגרת קולקציית בגדי גברים נינוחה, צבעונית ועליזה בצורה צינית ומטרידה.

דנה צביון. צילום: גיא יריב

צילום: אריאל הכהן, המחלקה לצילום, בצלאל

אריאל הכהן עוסק בראייה עצמה ובוחן את המבט – הישיר, העקיף, הפרשני או המוסח, באמצעות הצילום. המצלמה אינה רק כלי מתעד אלא אמצעי הדגשה ומניפולציה, שמוביל את מבטו של הצופה אל היעד (לעתים בלתי ידוע) שאליו מכוון אותו הכהן. בפרויקט הגמר המינימליסטי שלו הוא שיבץ במרחב מבטים צולבים, מבטים מצמיתים, מבטים רבי משמעות, הקבלות והתנגשויות – בין הדינמי לסטטי – בקבוצת השחיינים העומדת לזנק אל ים סוער; בין ההירואי לפאסיבי – בקבוצת החיילים הישנים באוטובוס; בין העין המוסתרת בדיוקן גבר יחיד לבין הגבר האחר, המישיר מבט.

איור: שקד גינות, המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל

שקד גינות יצרה את ״עיר־בר״ – ספר מאוייר למבוגרים, שעוסק בנקודות המפגש בין עירוניות ארצישראלית ובין טבע מקומי, דרך ארבעה סיפורים. המפגש עם חיות בר בסביבה עירונית יכול להצית תחושות של פחד, פליאה, התרגשות וחרדה, ולעורר מחשבות על המקום שאנחנו תופסים בעולם. השתמשתי באיור ככלי לשחזור התחושות והמחשבות הללו באופן חוויתי, ובניסיון ליצור הזדמנות להתבוננות אחרת, אמפתית אך לא נטולת ביקורת, על המרחב שבו אנחנו חיים.

לרכישת כרטיסים >>

שקד גינות, ״עיר בר״. בצלאל, המחלקה לתקשורת חזותית

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden