כל מה שחשוב ויפה
צילום: עדינה פרלמן

סאמר סקול בגלריית המדרשה

פורטפוליו Promotion: אנימציה בפלסטלינה, פיסול בצלליות, גאגא, רישום בים וסוכנות תיירות בוואטסאפ - גלריית המדרשה בתל אביב מפעילה באוגוסט סדנאות לילדים, מבוגרים ונוער. בהרשמה מראש וללא תשלום

גלריית המדרשה ממשיכה במסורת ומרחיבה את מגוון הפעילות של סאמר סקול; סדנאות לילדים עם הורים, לנוער ולמבוגרים. סדנאות התנסותיות בשלל תחומים, אותן יעבירו אמנים ויוצרים, יתקיימו במהלך חודש אוגוסט. ההשתתפות בסדנאות היא ללא תשלום, אך מותנית בהרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל.

סדנאות לילדים בליווי הורים:

סדנת אנימציה בפלסטלינה // מיכל אבולעפיה
יום ראשון, 4.8 / 10:00-12:00
בסדנה נלמד כיצד ליצור באמצעים פשוטים ובעזרת טלפון נייד או טאבלט סרטון אנימציה מקורי! נתחיל בהסבר על אנימציה וכיצד יוצרים אותה, נצפה בדוגמאות שונות, ולאחריו כל צוות משתתפים ייצור עולם קטן ובו דמויות פלסטלינה, אותן נצלם לסרטון אנימציה קצר. הסדנה מתאימה לילדים מגיל 8 או ילדים מגיל 5 בליווי הורים. מיכל אבולעפיה, עוסקת באנימציה ואיור, בוגרת המחלקה לאמנויות המסך בבצלאל ומלמדת ילדים וגם מבוגרים ליצור סרטוני סטופמושן.

פירוק והרכבה / דה-קונסטרוקציה // עוז זלוף
יום שני 12.8 / 10:00-12:00
האמנות מאפשרת לנו חופש לשנות את הסביבה ולהפוך חפצים, אתרים, מילים והגיונות לכל העולה על רוחנו. בסדנה ננוע בין הרס לבנייה ובין ביטול ויצירה, נכיר אמנים ששינו מציאות אחת ויצרו מציאות אחרת, ונמציא המצאות משלנו. יש להביא חפץ שאפשר להרוס. עוז זלוף הוא אמן בין תחומי, אוצר ומדריך נוער. חבר ויוצר בתנועת תרבות.

גיל יפמן. צילום: רן ארדה

אנלוגי־דיגיטלי־אנלוגי // דור זליכה
יום ראשון, 18.8 / 17:00-19:00
סדנה רב־תחומית המשלבת תהליכי ציור, צילום והקרנה. הסדנה תחשוף את המשתתפים לעולם של מיפוי ההקרנה, ותכלול התנסויות בתהליכים שונים של מעבר של דימוי מהמרחב הפיזי למרחב הדיגיטלי, ובחזרה. בחלק הראשון של הסדנה נכין יחד יצירות פלסטיות צבעוניות וחופשיות, המבוססות על טכניקות של ציור וקולאז׳. לאחר שנסרוק את היצירות, נעביר אותן למחשב ונקרין אותן בחלל הגלריה באמצעות תוכנת מיפוי הקרנה. לאחר שנבחן את ההשפעות השונות של תהליכי הצילום וההקרנה על היצירות שלנו, נצעד אל תוכן ונגלה אותן מחדש. התוצרים הנם דיגיטליים, יש להביא דיסק־און־קי.

דור זליכה לוי הוא אמן המתמחה ביצירת מיצבי הקרנה וסאונד, וידאו־ארט ומופעי מולטימדיה. ב־2014 סיים בהצטיינות את לימודיו במחלקה למדיה בבית הספר לאמנות המדרשה. דור הוא זוכה פרס אמן צעיר של משרד התרבות לשנת 2017, ופרס זום לאמן ישראלי צעיר לשנת 2016.

בית המשפט! תיאטרון־ציור // עוז זלוף ודניאל הרמן
יום שלישי 27.8 / 17:00-19:00
שילוב אמנויות. סדנה בין־תחומית המשלבת רישומי פחם ותיאטרון פעיל. אירוע חד־פעמי, בו נתכנס (הילדים וההורים) לשפוט במקרה מצחיק, מרעיש ומפתיע שקרה. הילדים הם השופטים במשפט, ההורים הם העדים. במשפט דמות אחת שזרקה את הבובה מהחלון שנשבר, החתול שנבהל, כוס צבע אחת שנשפכה, ומהומה גדולה. נפגוש בשחקנית ובצייר, נפעיל את כושר החשיבה המסורתית שלנו ואת כישורינו היצירתיים. הסדנה מיועדת לילדים ולהוריהם. עוז זלוף הוא אמן בין תחומי, אוצר ומדריך נוער. חבר ויוצר בתנועת תרבות.

הרשמה לסדנאות הילדים >

סדנאות לבני נוער:

מחווה לאמנים סו וובסטר וטים נובל: פיסול בפסולת ובאור // ליאב מזרחי
יום ראשון, 20.8 / 17:00-19:00
סדנה אקולוגית ואמנותית יחד. היא משלבת בחלקה הראשון איסוף של חומרים זרוקים במרחב הציבורי בקרבת המקום. בחלקה השני: בניה של מיצב פיסול, שהוא תרגום תלת ממדי של צילום צללית שהוכן מראש. כל משתתף יקבל צללית, צילום, ובעזרת אקדח דבק ודבקים נוספים יבנה ערמת זבל כשבעזרת פנס או אמצעי תאורה אחר, תוקרן על הקיר הצללית אותה קיבל. הסדנה כרוכה בטיול קצר באזור הגלריה על מנת לאסוף את הזבל שממנו נכין את הפסל. ליאב מזרחי הוא אמן, אוצר ומורה לאמנות. עוסק במגוון מדיומים מרישום וציור ועד לפיסול רך וקראפט־ארט.

הרשמה לסדנת נוער >

סדנאות למבוגרים:

סדנת תנועה, ריקוד הספיריט // לילך ליבנה
יום שלישי, 6.8 / 19:00-21:00
סדנת תנועה המתאימה לכל מי שרוצה להתנסות בריקוד אשר לא נשען על הנראות אלא מתמקד יותר בחוויה, לכל מי שרוצה להשיל דימויים ולנוע לעבר העולמות הבלתי נראים. בסדנה נחקור את הפוטנציאל של הריקוד להיות ״דבר״ המתקיים בין אנשים ולא כדימוי שנמצא מולי ואני רק מביט/ה בו מבחוץ. נבחן את הריקוד כמשהו שיכול להתקיים בין כלל האנשים שנמצאים בחלל האמנותי. בעצם כמו באהבה, אשר מתקיימת בין האוהבים ולא כמשהו נפרד שאפשר להביט עליו ולשפוט אותו במנותק מהגופים האוהבים. המשתתפים מתבקשים להגיע בלבוש נוח.

לילך ליבנה היא אמנית, כוריאוגרפית ורקדנית העוסקת בקשר בין מחול, פילוסופיה, אמנות פלסטית וקהילה. מפתחת את טכניקת ה״א־דימוי״ והחשכת הגוף ועוסקת בתפילה אל המופשט, בגבול בין דת לאמנות ובכוריאוגרפיה כאפשרות ליצור צורות חיים חדשות.

גאגא – שיעור בשפת התנועה של אוהד נהרין // בהנחיית אהד פישוף
יום רביעי 13.8 / 19:00-20:00
שיעור גאגא, שפת התנועה של אוהד נהרין, מציעה דרך לחזק את הגוף, לשכלל את הגמישות, הזריזות, היעילות ולהעיר את החושים והדמיון. גאגא מפתחת מודעות לחולשות גופניות, מעירה מקומות מנוונים, חושפת את הקיבועים הפיזיים ומציעה דרכים לביטולם. מתאים לכל אדם מגיל 16 ומעלה, ללא צורך בניסיון קודם. משך השיעור כשעה.

אהד פישוף, אמן ומוסיקאי היוצר במגוון תחומים רחב הכולל סאונד, מחול, וידאו, פרפורמנס וכתיבה. החל את דרכו האמנותית כמנהיג להקת נושאי המגבעת. מאוחר יותר עבר להלחין למחול, פרפורמנס ומיצבים. במקביל החל ליצור בתחומי אמנות נוספים. משנת 2003 משתף פעולה עם אוהד נהרין בעיקר בעיצוב פס קול ליצירותיו ללהקת בת־שבע ומלמד גאגא משנת 2004. מלמד במדרשה בבית ברל ובבצלאל.

סיבים וסיבובים – בין וורסיה לפרוורסיה // גיל יפמן
יום רביעי 28.8 / 19:00-21:00
בסדנה נעבוד עם צמר בטכניקה של ליבוד רטוב ויבש בתפר שבין ציור לאובייקט, אמנות וקראפט. לא נדרש ידע וניסיון קודמים.

גיל יפמן, אמן, מציג בתערוכות בארץ ובחו״ל, זוכה פרס רפפורט לאמן צעיר 2017. עבודותיו נמצאות באוספיהם של מוזיאונים וגלריות בארץ ובעולם.

טליה קינן

סדנת רישום בים // טליה קינן
יום חמישי 29.8 / 18:00-20:30
סדנת רישום בים בהנחית האמנית טליה קינן. הסדנא יוצאת מתוך מחשבות על קצב, תנועה ומים. נתכנס בגלריה, נסתכל על רישומים שונים ואז נצא לרשום על הים. הרישום יהיה במכחול ודיו על נייר מים. נא לבוא בבגד ים או בגדים שאפשר להרטיב.

טליה קינן, אמנית, מרצה בבצלאל ובמדרשה, זוכת פרס גוטסדינר לשנת 2007. בעבודותיה הרישום מהווה בסיס למחקר על דימויים חלל וזמן. בתערוכותיה היא יוצרת במגוון מדיומים, מיצבים אשר פועלים ופועמים בתוך הזמן.

הרשמה לסדנאות למבוגרים >

הרצאת פרפורמנס TOUR AGENCY // טל אלפרשטיין ויוליה קרן טורבן
יום חמישי, 15.8 / 18:30-19:30
בכורה, בשפה האנגלית

במופע־הרצאה המשותף מציגות יוליה קרן טורבן וטל אלפרשטיין את סוכנות התיירות שהקימו, המציעה סיורים מודרכים דרך ווטסאפ. סיור מודרך דרך המילה הכתובה מציע לבחון את מערכת הציפיות אותן כופה התייר על המקום בו הוא מבקר.

במהלך ההרצאה מציגות טורבן ואלפרשטיין את המהלך המחשבתי־רעיוני שמאחורי סוכנות התיירות, תוך שהן מציעות להתבונן על התיירות כפרפורמנס. הן סוקרות את הרכיבים השונים של מעשה התיירות: התייר כפרפורמר, המדריך ככוריאוגרף, אתר התיירות כבמה והמזכרת התיירותית כסימן מעובד וממוסגר של זיכרון. המופע כולל מחקר עיוני על התיירות, לצד חומרי וידאו, צילום ופרפורמנס במרחב הציבורי, שיחד מציעים מבט מחודש על התבניות והריטואלים המאפיינים את האופן שבו אנחנו מתיירים.

טל אלפרשטיין חיה ויוצרת בתל־אביב. בעלת BFA מהמחלקה לאמנות בבצלאל, ו־MA מבית הספר לקולנוע וטלויזיה באוניברסיטת תל־אביב. אלפרשטיין היא אמנית פרפורמנס ווידאו, המחפשת את מקומות המפגש בין פרפורמנס לקולנוע והאופנים בהם הם משלימים זה את זה או חותרים זה תחת זה.
יוליה קרן טורבן חיה ויוצרת בברלין. לטורבן BA בלימודי תרבות מדיסלדורף, גרמניה, וסידני, אוסטרליה. היא בוגרת המסלול למחול וכוריאוגרפיה בHZT בברלין. טורבן עובדת כרקדנית ופרפורמרית בפרויקטים בין־תחומיים. כיוצרת, היא עוסקת במקומות המפגש בין תיאוריה לפרקטיקה ובאיכות התנועתית של פעולות יום־יומיות.

הרשמה להרצאה >

צילום: עדינה פרלמן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden