כל מה שחשוב ויפה
הילמה אף קלינט, נעורים, 1907. באדיבות קרן הילמה אף קלינט

הרשימה המשותפת 22.8.2019

ההתגלות של הילמה אף קלינט במוזיאון תל אביב; אירועי נעילה לחמש תערוכות במוזיאון הרצליה; סוכנות נדל״ן בדיונית בגלריה תאטרון החנות; תערוכת בוגרי המרכז לאמנויות כנרת

ההתגלות של הילמה אף קלינט במוזיאון תל אביב

הסרט הדוקומנטרי ״ההתגלות של הילמה אף קלינט״ יוקרן במוזיאון תל אביב לאמנות הערב (22.8) במסגרת התערוכה יש עידן חדש: על הרוחני באמנות. בתערוכה מוצגות, לראשונה בישראל, יצירות האמנות המרהיבות של אף קלינט. הציירת השוודית בת המאה ה־19 התגלתה לאחרונה, עשרות שנים לאחר מותה, כחלוצת הציור המופשט המודרני. תערוכה של עבודותיה שהוצגה השנה במוזיאון הגוגנהיים בניו־יורק, נחשבת לתערוכה המצליחה ביותר שהוצגה בו.

לפני ההקרנה תתקיים שיחה עם רותי דירקטור, אוצרת התערוכה, על סיפורה יוצא הדופן של הילמה אף קלינט, על ההיסטוריה של האמנות כסיפור דינמי ועל האפשרות לכתוב מחדש את תולדות האמנות המודרנית. הקרנות יתקיימו הערב (22.8), ביום שישי 6.9 וביום שישי 27.9.

הילמה אף קלינט בחדר עבודתה, 1895, באדיבות קרן הילמה אף קלינט

הילמה אף קלינט, נעורים, 1907. באדיבות קרן הילמה אף קלינט

גרגורי אבו, גוטלנד Areyouthere, מוזיאון הרצליה

הילה עמרם, 9, מוזיאון הרצליה. צילום: שחף הבר

אירוע נעילת תערוכות קיץ 2019 במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

תערוכות הקיץ במוזיאון הרצליה לאמנות יינעלו בשבת ( 24.8 בשעה 11:30) באירוע שיכלול מפגש וסיור אחרון בתערוכות עם מנהלת המוזיאון והאוצרת הראשית, ד״ר איה לוריא.

הסדרה מציגה חמש תערוכות יחיד לאמנים איתן בן משה, ניבי אלרואי, הילה עמרם, גרגורי אבו ורוני טהרלב, שיצרו סביבות המגיבות לתחזיות אודות הקץ והשינויים שנכונו לכדור־הארץ בתחומי האקולוגיה, הביולוגיה והחברה. בנוסף אליהם מוצגות במערך התערוכות הנוכחי גם שתי תערוכות אוסף: ילדים אוצרים מאוסף המוזיאון ומרסדן הרטלי: שיבה איטית הביתה.

birds

אל־ע׳וואר נכסים

סוכנות הנדל״ן ״אל־ע׳וואר נכסים״, נוסדה על ידי האמנים חמודי ג׳אנם ודוד חברוני. הסוכנות היא מיצב תלוי מקום שנוצר בעבור גלריה־תיאטרון החנות; שני חלונות ראווה משקיפים לרחוב, מאזנים בין בידיון ואותנטיות. בחלון השמאלי כרזה המפרסמת דירת יוקרה עם נוף לחוף הים בנמל יפו העתיקה ב־12 מיליון ש״ח. בחלון הראווה מימין, מספר פרסומים לנכסים בתל אביב־יפו, מסומנים תחת הכותרת ״נמכר״, המעלה שאלות לגבי הנסיבות שהובילו למכירה – האם נמכרו מתוך רצון, צורך, או הכרח?

התערוכה תהדהד נושאים היסטוריים ועכשוויים: חלק מהנכסים ״שנמכרו״, הם למעשה צילומים ארכיוניים מיפו שאסף ג׳נאם, וחלקם דימויים שצילם חברוני, המשקפים חללים עכשוויים במטרה לתפוס את תשומת ליבם של רוכשים פוטנציאלים. את התערוכה אצרו אידריס (ברק רובין וליביה טליאקוצו). הפתיחה הערב (22.8) בגלריה־תיאטרון החנות.

תערוכת הבוגרים של המרכז לאמנויות במכללת כנרת

מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן מארח את תערוכת בוגרי מחזור 2019 של המרכז לאמנויות במכללה הטכנולוגית כנרת. התערוכה כוללת עבודות ציור, פיסול, עיצוב קרמי, פיוזינג, צורפות, ויטראז׳ ופסיפס, והיא תוצג במוזיאון עד ה־28.8.

אל־ע׳וואר נכסים

יעל קרן. צילום: יח׳׳צ, מוזיאון בית אורי ורמי נחושתן

מראה הצבה, תערוכת בוגרי המרכז לאמנויות במכללת כנרת

לאה געתון

דורית כהן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden