כל מה שחשוב ויפה
גלוריה נוימן ונועה בלנרו. צילומים: שי בן אפריים

ולסיום... תערוכת בוגרות בבית בנימיני

פורטפוליו Promotion: תערוכת סיום למחזור השלישי של התכנית ללימודי תעודה בבית בנימיני תפתח בסוף השבוע, ותציג עבודות מגוונות של שלוש בוגרות

התכנית ללימודי תעודה בבית בנימיני מאפשרת למתחילים, לחובבים צעירים וותיקים כמו גם לאלו המבקשים לפתוח בדרך חדשה בחייהם, לחקור, להעמיק ולרכוש ידע מעשי ועיוני בתחום.

במחזור ג׳ השתתפו שלוש נשים מרקעים מקצועיים שונים, שבחרו בחומר הקרמי להוות את נקודת הפתיחה עבורן. שלושתן למדו בתכנית לאורך שלוש שנים, התנסו וחיפשו את דרכן ואת השפה האישית שלהן בקורסים ובסדנאות השונות, ועתה הן יוצאות לדרך חדשה של עשייה. התערוכה ״ולסיום…״, שתפתח ביום חמישי (5.9), תציג את עבודות הגמר של שלוש הבוגרות, עליהן עמלו לאורך השנה האחרונה בליווי הנחיה.

יעל סלומון התמקדה בעבודת הגמר בפורצלן, חומר יוצא דופן באיכויותיו, צבעו, דקיקותו ושקיפותו והמשיכה לחקור נושאים בהם עסקה בשנות הלימודים: צבעוניות החומר, טקסטורה, שיווי משקל, סימטריה וזרימה, דקיקות ובלתי נראות בתוך חומר נוכח בגשמיותו. יעל תציג עבודות קיר צבעוניות, הבנויות פיסות דקיקות של פורצלן שנעשו ונצבעו אחת אחת באופן ידני, ונבנו כיחידות עצמאיות המשחקות באור, צורה וצבע.

יעל סלומון

נועה בלנרו התמסרה לעבודת החוליות בבניית־יד, בעזרתה יצרה כדים, חוליה אחר חוליה, נדבך על נדבך, כל חוליה מעלימה את הכד שהיה ומגלה כד חדש, זמני, שנעלם אף הוא בחוליה הבאה. ״כל יצירה קרמית מתחילה עם חתיכת בוץ ביד, מכאן, בקצב החומר, מתהווים צורה, גוון ומשמעות חדשה. מתגלים מעמקיו של החומר, מתגלה הזהב״. הכדים המוצגים בעבודת הגמר נושאים את שרידי תהליך הבנייה, חושפים ומעלימים את עקבות החומר ותהליכי הייצור בעזרת השימוש בגלזורות שונות המגיבות למלאות החושנית של הנפחים השונים.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

דניה מור גורן תציג עבודה בשם גדר חיה. לאורך שלוש שנות התוכנית התמקדה והתמחתה בעבודת הגלגל לצד מרצים שונים מהם שאבה ידע מעשי והשראה. דניה בחרה ליצור סדרה גדולה של מכלי חומר בממדים שונים, משאירה את החומר חשוף מבחירה. סדרת המכלים משמשת כמצע צבעוני, רעיוני, לדימוי שיח הצבר המעטר במשיכות מכחול חופשיות את המיכלים. שיח הצבר שימש כגדר חיה וסימן את גבולות החלקות ואת הבעלות על הקרקע בחקלאות הפלסטינית והפך עם השנים ואף אומץ על ידי הציונות כסמל לישראליות.


ולסיום… מחזור 2019
תערוכת גמר, התוכנית ללימודי תעודה בבית בנימיני
מנחה ואוצרת: רוית לצר
פתיחה: יום חמישי, 5.9, 19:30 | נעילה: שבת 14.9

יעל סלומון

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden