כל מה שחשוב ויפה
מתי אלמליח, מתוך התערוכה שטח / נפח / מקום, גלריה בגליל. צילום: טל ניסים

הרשימה המשותפת 5.9.2019

רגע לידת האוביקט ומפגש בין יוצר, יצירה, חומר ומשתמש בגלריה B.Y5; המדיום הצילומי מחפש תלת־מימדיות בגלריה בגליל; בוחנים את העדר האנושי בגלריה שבתחנה המרכזית בתל אביב

יחסי גומלין בגלריה B.Y5

התערוכה הקבוצתית ״יחסי גומלין״ תפתח מחר (6.9, בשעה 11:00) בגלריה B.Y5. השנה תעסוק התערוכה השנתית של אגודת אמני הקרמיקה והחומר ביחסים שבין לבין. הידוד או אינטראקציה היא אירוע שבו שני גורמים או יותר נפגשים, פועלים ומשפיעים זה על זה; סוג האינטראקציות המתקיימות סביבנו הן רבות ומגוונות ובעוד שחלקן מדידות, צפויות וניתנות לניהול, אחרות הן בעלות איכות חמקמקה שאינה ניתנת לאילוף או לחיזוי. האפקט של ההשפעה ההדדית עשוי להותיר את חותמו על האלמנטים הפועלים עצמם המגיבים זה לזה, או להוליד ״צאצא״ שלישי וחדש לשניהם.

יחסי גומלין מתקיימים גם במרחב האינטימי שבין היוצר ליצירה – בין אם בחומר ובין אם ברוח. מפגש נוסף מתקיים בין האוביקט וסביבתו, כשאלו מעניקים הקשר וזהות זה לזה. מפגש שלישי, ובו פוטנציאל להשארת חותם, מתקיים כשהאוביקט פוגש אדם נוסף. התערוכה תציג מבחר עבודות חדשות ותבקש לעורר שיחה עכשווית בנוגע לרגע לידתו של האוביקט, והמפגשים המאפשרים אותה.

אוצרת: ליאורה רוזין. משתתפים: אבנר זינגר, אורית בן אריה, אחיה כנה, איילת זר שנייבום, איילת קל מיקולסקי, אירית אופז, אריאלה אברהמסון, דורית קהאן, דרורית ויסמן, יונת חמיידס, לילך וישנבסקי, מאירה אונא, מיכל חובב אברמסקי, מיקה אורסתיו, נעם קלומק, עירית שר, עמיאלה רונקן, עמי ליבוביץ,  ענת בראל, ענת הדר, רבקה לוי, רונה גלעדי וואנו, שחר וואנו, רות וגנר, שירה סילברסטון.

נעם קלומק. צילומים: מ״ל

אירית אורפז

מאירה אונה

שטח / נפח / מקום בגליל

התערוכה הקבוצתית שטח / נפח / מקום, שמוצגת בגלריה בגליל, מבקשת לבחון תופעה אמנותית שנעשתה נפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות: עבודות צילום שחורגות מתוך המדיום הצילומי ומבקשות לחבר אותו בחזרה אל העולם התלת־ממדי. בעוד שמדיום הצילום מתאפיין בתיעוד נטול עומק של המציאות, צלמים שונים כיום מבקשים למתוח את הגבולות המוכרים ולבחון מחדש את מערכת היחסים שבין התיעוד המושטח למקורו החומרי, בין הנייר המישורי למרחב המציאותי, בין התוצר הדו־מימדי של המצלמה לבין האפשרות של הדימוי להפוך שוב לאוביקט.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

שלושת הצלמים המשתתפים בתערוכה נוקטים בפרקטיקות שונות של תיעוד, פירוק, חיבור והצבה מחדש של תצלומיהם, באופן שהופך את עבודות הצילום החדשות, שנוצרו במיוחד עבור התערוכה, לסביבות של ממש: שירן יצהרי עוקבת אחרי צלליותיהם של מבנים אדריכליים, המתגלמים מחדש בהקרנות וביציקות גבס, מתי אלמליח מפרק ומחבר מחדש דימויים מוכרים של צילומי דיוקן וצילומי נוף, ועירית תמרי מתעדת את חלל התצוגה של הגלריה עצמה, ומפיחה חיים חדשים בחלקיה השונים באמצעות אלמנטים פיסוליים המורכבים מהדפסות הצילומים עצמם. אוצרת: הגר בריל. נעילה: 19.2.

מראה הצבה בתערוכה שטח / נפח / מקום. צילומים: טל ניסים

עירית תמרי

שירן יצהרי

יוצאים מהעדר בגלריה מרכזית תל אביב

התערוכה הקבוצתית ״עדר״, תפתח הערב (5.9) בגלריה מרכזית שבתחנה המרכזית בתל אביב. האמנים המשתתפים יציגו פרשנויות שונות למושג עדר, שעוסקות יחד ובנפרד בתנועה הגדולה של בני האדם בכיוון משותף, בעודם מנסים להבדל זה מזה ולבטא את ייחודיותם. אוצר התערוכה, יהודה רחנייב, מתייחס לתנועות חברתיות, פוליטיות, דתיות ואידאולוגיות, לצד סטיגמות ואופנות חולפות, ודרך התערוכה מציע להטיל ספק במובן מאליו.

משתתפים: מורן אבוזגלו, סנדרה אורס, אורי כהן, שלמה כץ, נאוה לי־טל, ד״ר דפנה מרקמן סינמנס, תום פלד, ג׳ו פציוק, משה ריפנר, שלו שלום.

שלו שלום

שלו שלום

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden