כל מה שחשוב ויפה
אלון קדם. צילום: חני גרין

מה קורה // אלון קדם

חמודי טורס, תערוכת היחיד של אלון קדם בגלריה חזי כהן, מציגה ציורים שיש להם נקודת מוצא ונקודת סיום. רגע לפני תערוכה בבייג׳ין, הוא מספר על העיסוק המעגלי בכאן ועכשיו, בזהות ובמכניזם שבעזרתו אנחנו בונים את הסיפור שלנו

מי?

אלון קדם, 37, גר בירושלים.
אתר

סטטוס זוגי?

נשוי + שלושה: שקד בן שמונה, אחינעם בת חמש והגר בת שישה שבועות.

מה בצלחת?

אוכל הכל, מוכן לטעום את רוב הדברים. מאוד אוהב אורז מכל סוג ובכל צבע, במיוחד כשהוא מתובל באהבה. לאחרונה התאהבתי באוכל האתיופי, החמיצות של האינג׳רה והמטבלים ביחד זה משהו שאני מוכן לרדוף אחריו בכל מחיר.

צילומי עבודות: דליה קדם גוטליב

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

״חמודי טורס״, תערוכת היחיד שלי, מוצגת בגלריה חזי כהן. הציורים שלי עוסקים בחוויה המורכבת של לחיות כאן, בסביבה הזאת, בארץ הזאת, ובעולם בזמן הזה. נקודת המוצא ונקודת הסיום הן תמיד בשאלות מתוך הציור עצמו – מה קורה לצבע אחד כשהוא מונח על צבע אחר, או איך מציירים תלתלים. בין המוצא לסיום אני מנסה לגעת בנושאים שמעסיקים ומטרידים אותי: זהות, גבריות, גבולות, מעבר ממקום למקום וממצב למצב, התבוננות על העולם שבחוץ ועל התודעה עצמה, על המכניזם שבעזרתו אנחנו בונים את הסיפור שלנו. עבדתי על התערוכה עם האוצרת דליה לוין. השיחות עימה, כמו גם עבודת האוצרות שלה והטקסט המרתק שכתבה, הם דבר שאני מברך עליו.

אני מצייר מגיל מאד צעיר, אולי גיל עשר. התחלתי בעיקר בעידוד של אימי, שראתה שאני נהנה לעשות את זה, וגם כנראה בוכה קצת פחות כשאני מצייר. למדתי עם מורים מופלאים במוזיאון ישראל (נעמי בריקמן), בתיכון למדעים ואמנויות (שלומי חגי, חיים בן שטרית, אמברוזיו קוהן), ובהמשך עשיתי תואר ראשון ושני בבצלאל, במחלקה לאמנות.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

הצגתי מספר תערוכות יחיד בארץ, ותערוכה נרחבת בגלריה בבייג׳ין לפני שנתיים. לפני ארבע שנים זכיתי להכלל בספר 100 Painers of Tomorrow בהוצאת Thams&Hudson, בלונדון. ההשתתפות בספר פתחה לי אפשרות גם לקשרים מעניינים בחו״ל. לפני כשנתיים וחצי השתתפתי בתערוכה הקבוצתית ״ציור למשל״, באוצרותו של לארי אברמסון. השבוע אסע לבייג׳ין, שם אציג בביאנלה בין־לאומית.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

פגשתי פעם את הציירת המופלאה ססילי בראון (Cecily Brown) במעבר חצייה בצ׳לסי, ניו יורק. היא הייתה מאד לבבית והזמנתי אותה לראות תערוכה שבה השתתפתי בצ׳לסי. לא יודע אם באה לראות.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף אתה צריך כדי לממן אותו?

להמשיך לעבוד בסטודיו, באופן רציף. מוזמנים לעשות את החשבון…

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

האמת שאני לא ממש קונה בגדים, כי הכל מתלכלך די מהר, אבל קניתי לאחרונה כפכפי טבע נאות שאני נהנה מהם מאד. לא יודע אם זה נחשב.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden