כל מה שחשוב ויפה
גילי אבישר. צילומים: לנה גומון

מה קורה // גילי אבישר

גילי אבישר מפרק עבודות קודמות ובונה בעזרתן חדשות, כך שאין לתהליך התחלה או סוף מוחלטים. במשכן לאמנות בעין חרוד הוא מציג עבודות בד וחבלים, ומקווה לעצב במה ותלבושות לאופרה

מי?

גילי אבישר, 39, תל אביב.
אתר / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

5 שנים ומעלה עם ישי ופיצי החתולה.

מה בצלחת?

משתדל כמה שפחות לאכול דברים מהחי אך לא תמיד מצליח, החבר אדוק ממני מה שלפחות מונע ממני להכניס כאלו דברים הביתה. כשאני מבין שהאוכל של החתולה מושך אותי אני מתגנב לשווארמה בחוץ.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בחודש שעבר נפתחה תערוכת יחיד שלי במשכן לאמנות עין־חרוד, שמוצגת במסגרת פלטפורמת האמנות פרסייט, לצד תערוכות יחיד של תכלת רם ושל ציון אברהם חזן. ההזמנה לתערוכה הגיעה אלי כחודשיים לפני יום הפתיחה; התמסרתי מיד. בתערוכה מוצגות עבודות בד וחבלים שנעשו במהלך השנה האחרונה.

בתוך הפעולה התמידית בסטודיו אני לוקח חלקים מעבודות קודמות ומחבר אותן מחדש, כך שתחילת העבודה על יצירה אינה בנקודת זמן מסוימת שאני מודע לה. לדוגמה, אחת העבודות המרכזיות בתערוכה הנוכחית כוללת דימוי של עין שהיה חלק מיריעת בד שנעשתה ב־2006, הוצגה במסגרת תערוכת יחיד בממנגן שבגרמניה, והופיעה שוב במשכן כחלק מעבודה חדשה וגדולת ממדים.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

אחרי אין־ספור פעמים שבהן הרגשתי שכותרת לתערוכה וטקסט כבלו את היצירה שלי ולא סייעו בהבנתה, רציתי הפעם להציע לצופה להתהלך בחלל, להתמסר לפעולת הצפייה ולמפגש בלתי אמצעי עם היצירה, מבלי שיהיה מונחה על ידי כותרת, טקסט, הקשר זה או אחר ופרשנות.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

בפברואר האחרון הייתי בניו יורק ופגשתי את סטנלי סטאלר, צלם של סצנת הגייז משנות ה־70 שעבד גם במקביל למייפלת׳ורפ ומצלם עד היום. ישר התמסרתי לסשן צילום של שלוש שעות, שהיה אחת החוויות החזקות שעברתי שם.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

עבודת במה ותלבושות לאופרה בארץ או בחו״ל. כסף יבוא ברגע שהפרויקט יגיע, כך שזה לא מה שמונע מזה לקרות.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

אני די אובססיבי עם כובעים, כך שרוב הסיכויים שכובע תמיד יהיה הפריט האחרון.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden