כל מה שחשוב ויפה

שיעופו כולם! מחאה עממית בבית הנסן

פורטפוליו Promotion: כרזות במרחב הציבורי, תהלוכת שחזור של מחאה עממית, תערוכה במרכז מעמותה בבית הנסן וסדרת אירועים על דמוקרטיה, מנהיגות ושינוי חברתי

בתחילת החודש נתלו ברחבי ירושלים כרזות עם הסיסמה ״שיעופו כולם!״. הסיסמה – במקור !Que se vayan todos – ליוותה את ההתארגנויות האזרחיות בארגנטינה בשלהי 2001, שנולדו כתגובה למציאות הפוליטית, הכלכלית והחברתית במדינה בניסיון להביא להחלפת השלטון. ההתארגנויות שהעניקו קול וכוח לאזרחים, התייחדו בביטוייהן האסתטיים, הטקסטואליים, החזותיים והצליליים. הבטים אלו הם נקודת המוצא לתערוכה שאוצרים קבוצת סלה־מנקה במרכז מעמותה בבית הנסן: כותרת התערוכה היא הסיסמה שביטאה את תחושת היעדר הייצוג של העם בממשלה ואת האכזבה הגדולה מההנהגה הפוליטית.

לקראת התערוכה, שתפתח ביום הבחירות (שלישי, 17.9), התקיים בשבוע שעבר בגן הסוס שחזור של תהלוכות מחאה עממית בשם קסרולאסו (Cacerolazo). סירי המטבח (Cacerolas) של המשתתפים הפכו לכלי נגינה שליוו את קריאתם לשינוי עמוק בחברה ובשלטון.

התערוכה תתייחס להתארגנויות אזרחיות בארגנטינה בשלהי 2001. ההתארגנות והסיסמה שליוותה אותה, שהביאו בסופו של דבר להחלפת השלטון בארגנטינה בשנת 2001, היו השראה לתנועות אזרחיות במקומות שונים בדרום אמריקה. התערוכה תכלול מיצב סאונד כמחווה ל״קסרולאסו״, שחזור של מסוק הקרטון שבנו הארוריסטים (Erroristas) בהפגנה בבואנוס־איירס ב־2017, וחדר שיוקדש ליצירתו של האמן הפורטוגלי־ארגנטינאי ז׳ואאו דלגדו. אירועים נוספים יתקיימו ויתפרסמו במהלך התערוכה, שתנעל ב־25.10.

משתתפים: ז׳ואאו דלגדו, קבוצת סלה־מנקה בשיתוף אמיר בולצמן ואריאל ערמוני, ישעיהו רבינוביץ, הפיראטיות־פיראטיות, ירדן ארז, דולסה ומאיה שלייפר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden