כל מה שחשוב ויפה
קרקס הבריחה: שבוע העיצוב ירושלים 2021
אירה קרמר, My Sister and Me, מתוך תערוכת בוגרי בסיס לאמנות. צילום: לנה גומון

הרשימה המשותפת 19.9.19

בתים מבפנים ויום הולדת שנתיים לוורקשופ; מיצב ארכיטקטורה קולית מאוסטריה במשכן האמנים בהרצליה; חזרה לבסיסי בקיבוץ כברי; תערוכת בוגרי בסיס לאמנות

בתים מבפנים בוורקשופ

מתחם העבודה למעצבים Workshop יחגוג יום הולדת שנתיים עם Workshop Exhibitions. התערוכה, שאוצרת יערה רז, תחשוף את עבודותיהם של מגוון המעצבים הפועלים במתחם, ביניהם אדריכלים, מעצבי פנים, צלמים, נגרים, מעצבים בבטון ועוד.

במסגרת התערוכה יתארח במתחם אירוע ״בתים מבפנים״, ומדי שעה עגולה יצאו מהמקום סיורים מודרכים. הערב (19.9 בשעה 18:00) יתקיים שיח גלריה עם האדריכל ערן שמש, ובמוצאי שבת (21.9) יסתיים האירוע בקוקטייל שקיעה חגיגי בגג, דייג׳י ואווירה יצירתית.

צילום: אביב פרסבורגר

צילום: מיטל חדד

צילום: מיטל חדד

ארכיטקטורה קולית מאוסטריה במשכן האמנים הרצליה

הערב (19.9, 19:00) יארח המלחין ואמן הסאונד האוסטרי פיטר סטיליי את האמנית הרב־תחומית סוזנה שודה (Schudini the sensitive) לערב חד־פעמי של ארכיטקטורה קולית, במשכן האמנים בהרצליה.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

פורום התרבות האוסטרי ומשכן האמנים הרצליה יקיימו ערב ייחודי בגלריית המשכן, במסגרתו פיטר סטיליי, המתארח במשכן מזה חודשיים במסגרת תכנית האירוח לאמנים אוסטרים, יציג יצירה דיגיטלית חדשה המורכבת מסאונדים שהקליט, אסף וערך מרחבי הארץ. סטיליי עוסק באדריכלות סאונד, אמנות מיצב, הלחנה, אמנות רדיו, סביבות סאונד לתיאטראות ותכניות אקוסטיות במרחב הציבורי. עבודתיו הן מעין הרחבה של גבולות הפיסול, באדריכלות סאונד תלת־מימדית שמקדדת את החלל.

בערב, שיורכב ממיצבי סאונד וקונצרט אינסטליישן, תתארח האמנית סוזנה שודה, החוקרת באמצעות פעולתה את נוכחות האינדיבידואל בתוך החברה. באמצעות פירוק של סביבות חיים ושימוש באלמנטים מחיי היום־יום, היא חושפת והופכת את המנגנונים האנושיים לברי תפיסה.

פיטר סטיליי. צילום: יח״צ

חזרה לבסיסי בכברי

אטלייה שמי שבקיבוץ כברי יציג החל משבת (21.9) תערוכה משותפת ליאיר גרבוז, זלי גורביץ ורוני חג׳ג׳. שלושה יוצרים שעסוקים במילה, בשפה, בתרבות ובזהות שקשורות לשפה, בתדר של הדברים; בחזרה לאותיות, למילים, לתווים, לחומר. התערוכה תתייחס לחזרה לבסיס ולפשוט, ששימשה ציר מרכזי בעבודה של יחיאל שמי.

שלושת האמנים המציגים בתערוכה, עוסקים כל אחד בדרכו, במהלכים של פירוק והרכבה, וביחס שבין חלל נתון ויצירה. יאיר גרבוז יציג גוף עבודות נייר ורישום מינימליסטיות שטרם הוצגו, בעזרתן ינסה למצוא ולהגדיר את הגורם הלא משתנה באמנות, את היסוד ההמשכי שלא נולד מהשיח. שירתו של זלי גורביץ מצויה בין משחק לבין אמת, כפי שהוא אומר ״הדבור עצוב גם כשהוא קצוב״. רוני חג׳ג׳ יצר גוף עבודות שנשען על חיבור חומרי גלם בסיסיים המצויים בכברי, ומשמשים כאותיות, כמילים, כתווים המצפים בדריכות ליד מחברת ותחביר. אוצרת: סמדר שינדלר. נעילה: 21.12.

קויו וולדורף, מתוך בוגרי בסיס לאמנות

יאיר גינזבורג. צילום: לנה גומון

בן מימון. צילום: לנה גומון

תערוכת בוגרים – בית ספר בסיס לאמנות

תערוכת בוגרי 2019 של בית הספר בסיס לאמנות, שתפתח בשלישי (24.9), תציג את עבודותיהם של בוגרי המחזור השני המסיים את לימודיו בבית הספר בסיס לאמנות, מאז עבר למשכנו החדש בהרצליה.

בתערוכה יוצגו גופי העבודות של ששת הבוגרים, הנוטות אל הייצוג הדו־מימדי, ונפתחות לקשת רחבה ועשירה של דימויים. העבודות נוצרו מתוך עניין, השפעה הדדית ושיחה קרובה, ובה בעת ניכרת בהם עצמאות מחשבתית והתייחסות נוקבת אל התרבות העכשווית ואל המרחב הפוליטי, בו פועלים הבוגרים כל אחד בנפרד.

בפרויקטים נוכחות שאלת מעשה האמנות בעידן הפייק והריאליטי, כמו גם שאלת הפוזיציה של האמן ותוקף פעולתו, ספקנות והתמסרות למדיום. ששת הבוגרים של מחזור זה, צמחו ופעלו קרובים זה לזה, במהלך שלוש שנות הלימוד, באמצעות שיח מתמשך ובשותפות יצירתית, תוך שהם מכילים את השוני, הניגודיות, והמטען הייחודי לכל אחד ואחת.

בוגרים: יאיר גינזבורג, קויו וולדורף, חיים ליבק, בן מימון, אירה קרמר, יובל קרסו. אוצרים: טליה ישראלי ויורי כץ. נעילה: 5.10

חיים ליבק. צילום: לנה גומון

בן מימון. צילום: לנה גומון

יאיר גינזבורג. צילום: לנה גומון

אירה קרמר. צילום: לנה גומון

יובל קרסו. צילום: לנה גומון

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden