כל מה שחשוב ויפה
דניאל אוקסנברג. צילום: מ״ל

מה קורה // דניאל אוקסנברג

דניאל אוקסנברג הפך את גלריה ברבור בירושלים לזירת פרפורמנס בתוך מיצב פיסולי־ציורי, אנדרטה לתנוחות גוף, וחולם להכריע בין גוף, רגש ושכל בעזרת מירוץ פורמולה 1

מי?

דניאל אוקסנברג, 27, תל אביב.
אתר / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

מחכה לבחור שיביא לי פרחים שקטף בדרך אלי.

מה בצלחת?

שגרת חזה עוף ואורז. אבל מה שאני באמת אוהב זה כל מה שמתוקקקקקקקקקקקק.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בימים אלו אני מציג תערוכת יחיד חדשה בשם ״מי שסיפר לעצמו שנפל על שפת מדרכה שסועה״ בגלריה ברבור בירושלים, באוצרות של אברהם קריצמן. התערוכה היא מיצב פיסולי־פרפורמטיבי שמזמין את הצופים לחוויה אינטימית בזירת התרחשות שכוללת ציור, פיסול, אובייקטים, תאורה ושחקנים (הראל וחניש, לייב לב לוין ונמרוד קינן). התערוכה ממשיכה מהלכים שאני בודק באמנות שלי, שנוגעים לדרמה הבנאלית של החיים היום־יומיים ולסביבה המוכרת של ״העכשיו״, שפוגשת עבר שכוח ונוסטלגי.

צילום הצבה מתוך התערוכה ״מי שסיפר לעצמו שנפל על מדרכה שסועה״. צילומים: אברהם קריצמן

דוד. צילום: פלורה דבורה

האלמנטים במיצב הם מעין אנדרטאות הנשענות על מראות העיר והדרכים, דימויים מהחיים ומהזכרונות שלי, שנולדו מתהליכים של התבגרות ושינוי. ניסיתי להתחקות אחרי מנחי גוף ופוזיציות של אדם במצוקה נפשית (אדם שרוע במיטתו, התכנסות לבכי) ולקבע אותם בקונסטרוקציות צבעוניות שמצד אחד יכילו את הכאב של הנפש הפצועה ומצד שני ינציחו אותו לעד. כך ליצור חלל שמושפע מהחוויות האישיות שלי אבל יחד עם זאת מנכס את הביוגרפיה הקולקטיבית של הצופים למעין היבריד של זמן ומקום אשלייתי.

הלכה למעשה התערוכה היא סט מזדמן שניתן לפירוק ולהרכבה בהתאם לדרישה, תפאורה לבחינת הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו. המבקרים בה יוכלו לשהות ולנבור ביגונם הפרטי ככל שיתענגו על כך.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

לא יודע אם זה נחשב, אבל לפני שבכלל התחלתי את הלימודים בבצלאל פגשתי את אוהד נהרין אחרי בכורה של אחת העבודות שלו. זו היתה הפעם הראשונה שהצגתי את עצמי בתור ״הי, אני דניאל, אני אמן״. זה היה רגע משמעותי.

הקוסם. צילום: פלורה דבורה

אנטנה. צילום: מ״ל

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

אני רוצה לייסד שלוש קבוצות של נהגי מרוץ פורמולה 1 שתתחרינה ביניהן, כל אחת תייצג צד אחר שבי – ״רגש״, ״שכל״ ו״גוף״ – ולהכריע אחת ולתמיד מי יזכה לקחת את ההגה של החיים בידיים ומי יעלה בלהבות בכישלון מפואר. בינתיים בתקווה שפרארי תסכים לתת חסות תמורת לוגו.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

גופיית רשת שחורה מ־MINISO בעזריאלי. 30 שקל.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

צילום: פלורה דבורה

בנייני משען. צילום: פלורה דבורה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden