כל מה שחשוב ויפה
התערוכה ״גחליליות פצועות וברקים בצנצנת״. צילום: אלעד שריג

אירועי נובמבר במוזיאון פתח תקוה לאמנות

פורטפוליו Promotion: שיחי גלריה, הרצאות, מפגשים וסדנאות יתקיימו בחודש נובמבר במוזיאון פתח תקוה לאמנות, במסגרת התערוכות המרכזיות המוצגות במוזיאון - Deep Feeling: רגשות ובינה מלאכותית; גחליליות פצועות וברקים בצנצנת

שיחי גלריה, הרצאות, מפגשים וסדנאות יתקיימו בחודש נובמבר במוזיאון פתח תקוה לאמנות, במסגרת התערוכות המרכזיות המוצגות במוזיאון – Deep Feeling: רגשות ובינה מלאכותית (אוצרת: נוהר בן אשר), המאירה את החיבור שבין האנושי לטכנולוגי, בדגש על רגשות; גחליליות פצועות וברקים בצנצנת (אוצרת: נועם סגל); העוסקת במגוון באוספים קטנים, לעתים אזוטריים ואקלקטיים, ובשפע התובנות שעולות מאותם אוספים. ההשתתפות בכל האירועים כלולה בכרטיס הכניסה למוזיאון, למעט אם צוין אחרת.

2.11.19 בשעה 12:00
אסתטיקה נוירו-פסיכדלית – לעשות אמנות עם בינה מלאכותית
הרצאה מאת האמן איל גרוס
עידן ״המכונות היצירתיות״ החל בעקבות התפתחות טכנולוגיות למידה עמוקה. בהרצאה יסקור האמן את החידושים האחרונים שבחזית הטכנולוגיה של למידה עמוקה בדגש על עיבוד תמונה, עיצוב, יצירתיות, שירה ואמנות. במהלך ההרצאה יתבצעו הדגמות חיות של יצירת שירה ואמנות ע״י מחשב, ולבסוף דיון על אמנות אנושית בעידן המכונות היצירתיות. ההרצאה מיועדת לקהל הרחב ואינה דורשת ידע מוקדם.

רות פתיר, מתוך עבודת הווידאו החולמים

9.11.19, 12:00
שיח גלריה עם האמנית רות פתיר בתערוכה ״גחליליות פצועות וברקים בצנצנת״. 

16.11.19, 12:00
סיור מודרך בתערוכה ״Deep Feeling: רגשות ובינה מלאכותית״ בהדרכת אוצרת התערוכה נוהר בן אשר. 

23.11.19, 10:30
מדברים בלשון – סדנה חווייתית לכל המשפחה עם האמן דור זליכה לוי
סדנה חוויתית להורים וילדים על טכנולוגיה ומילים, בה ילמדו המשתמשים כיצד ניצן להשתמש בסמרטפון ובטאבלט כדי ליצור עבודת אמנות משפחתית מרובת מסכים וקולות! מספר המקומות מוגבל, הסדנא מיועדת לילדים בכיתות ד׳-ה׳. מחיר לילד: 40 ₪. מלווה: 10 ₪.
לרכישת כרטיסים

23.11.19, 12:00
מפגש בתערוכה ״Deep Feeling: רגשות ובינה מלאכותית״ עם האמן דור זליכה לוי אוצרת התערוכה נוהר בן אשר.

30.11.19, 12:00
סיור מודרך בתערוכה ״Deep Feeling: רגשות ובינה מלאכותית״ בהדרכת אוצרת התערוכה נוהר בן אשר. 

דור זליכה לוי, לשונות

ניבי אלרואי, Pseudotime, מתוך התערוכה Deep Feeling: רגשות ובינה מלאכותית. צילום: אלעד שריג

על התערוכות

DEEP FEELING: רגשות ובינה מלאכותית
התערוכה מאירה את החיבור שבין האנושי לטכנולוגי, בדגש על רגשות. ״בינה מלאכותית״ היא ענף מתפתח במדעי המחשב, שמאופיין ביכולות שעד כה אפיינו את האנושות בלבד – כמו למידה מתפתחת ועצמאית. מראשית שנות ה־90 התפתחה הטכנולוגיה הדיגיטלית במהירות וגרמה לשינויים מרחיקי לכת בהבטים הפוליטיים־חברתיים. שינויים אלו, כמו תפיסה ה״אני״ שעברה מהפיזי אל הווירטואלי ולרשתות החברתיות, או תפיסה שונה של ה״מרחב״ דרך שימוש בטכנולוגיות GPS, עוררו את השיח על השפעת הדיגיטלי על האנושי.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

האמנים המשתתפים בתערוכה הם מהבולטים בשילוב בין אמנות וחדשנות, והם מדגישים את ההיבטים הפילוסופיים והרעיוניים שביצירה עם הדיגיטלי. אמנים משתתפים לפי סדר א״ב: איל גרוס וערן הדס, דור זליכה לוי, דניאל סמול, ליאור זלמנסון, ליאת סגל, מאיה מגנט, מירי סגל, ניבי אלרואי, פביו לטאנצי אנטינורי (ספרד), רוני קרפיול.
אוצרת: נוהר בן אשר

גחליליות פצועות וברקים בצנצנת
״אם הייתי יכול לאסוף ברקים בצנצנת, הייתי נותן אותם לגחליליות פצועות, שישובו לנצנץ ויראו שוב את דרכן״. ציטוט זה מדברי משורר אינטרנטי עלום לוכד את רוח התערוכה, את האפשרות להתבונן באוסף קטן, לעתים אזוטרי או אקלקטי, ולהרוויח שפע של תובנות שעולות מאותו ריבוי מרוכז. התערוכה עוסקת באוספים – לא באספנות כתכונה או פעולה, אלא בשאלה מה אנחנו יכולים לראות ולהבין מתוך התבוננות במקבץ, בריבוי.


שעות פתיחת המוזיאון: ב׳, ד׳, ו׳, שבת 10:00-14:00; ג׳, ה׳ 16:00-20:00
דמי כניסה: 20 ₪; ילד עד גיל 12: חינם.
פרטים נוספים באתר המוזיאון

ליאת סגל, FOMO, מתוך התערוכה Deep Feeling: רגשות ובינה מלאכותית. צילום: אלעד שריג

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden