כל מה שחשוב ויפה
דקל חברוני. צילומים: מ״ל

מה קורה // דקל חברוני

הדפסי המשי של דקל חברוני מהדהדים את המוזיקה ועשויים שכבות של צבע ודיסטורשן; בתערוכה ״חי על נייר״ בשבוע האיור הוא מציג עשר שנים של מוזיקה מודפסת

מי?

דקל חברוני, בן 40 ושבוע, חי ועובד ביפו.
אינסטגרם / אתר

סטטוס זוגי?

נשוי למורן ואבא לתימור, בת שנה.

מה בצלחת?

נטייה חזקה למלוחים עם הרגל מגונה של מתוק קטן אחרי ארוחת הצהריים.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בשבוע הקרוב אציג את תערוכת היחיד חי על נייר באתר (מוזיאון יפו העתיקה) במסגרת שבוע האיור. בתערוכה, שאוצרת תום כהן, מוצגות כרזות בהדפס משי ופרומואים שיצרתי להופעות מוזיקה בעשר השנים האחרונות. הדפסי המשי תמיד מופקים בכמות מוגבלת, ובשונה מהפרומואים, מתפקדים כפריטי אספנות וחלק מהקאלט שסביב הלהקה וההופעה.

העבודות נוצרות בדיאלוג עם המוזיקה ומהדהדות את החוויה האישית שלי ואת הסיפור שאני מספר על הופעה עוד לפני שהיא קרתה. הכרזות אקספרסיביות ושונות בחוויה שלהן – בהתאם למוזיקה ולתגובה שלי אליה, ומתייחסות גם למקום, לתרבות המקומית ולמצב הכללי. אפשר לומר שהן מורכבות מאלמנטים מוזיקליים באותה רמה שהן מורכבות מאלמנטים גרפיים – מעין קומפוזיציה אחת שלמה שבה הגיטרה אדומה והחצוצרה חצי־שקופה, הדיסטורשן יוצר את הקצוות והקול של הסולן מערבב את הטיפוגרפיה.

מחר (מוצאי שבת 23.11) אפשר לראות את הדבר הזה קורה לייב בתערוכה – ההרכב Elephant Hive יגיעו להופיע בתערוכה, ממש בין העבודות, ואני אדפיס תוך כדי את הכרזה להופעה הזו. התערוכה תפתח היום (שישי, 22.11, בין השעות 11:00-14:00) ותוצג עד סוף שבוע האיור (30.11). חוץ מהכרזות מוצגות גם סקיצות, חלקי הדפסים ופנזינים במהדורה מוגבלת שיצרנו במיוחד, שמספרים קצת על מאחורי הקלעים.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

כשהן לא מוצגות בתערוכה, הסביבה הטבעית לעבודות שלי היא בכניסה לבארבי, ללבונטין ולמרתפי הופעות חשוכים אחרים בעיר / בארץ / בעולם, לפני ההופעה. חלקן גם על לוחות מודעות בעיר ועל הקירות בבתים של אנשים שאוהבים מוזיקה.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

מייק פאטון, סולן פיית׳־נו־מור וטומהוק. הפגישה היתה בחדר ההלבשה של מכבי תל אביב בהיכל נוקיה, חצי שעה לפני שטומהוק עלו לבמה, וכללה דיון נוקב על ערק.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

סדנת הדפס שהיא גם חלל הופעות, שבה אוכל להדפיס וגם לנגן עם הלהקה שלי (שבינתיים לא קיימת).

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

ממש לאחרונה הייתי באתונה, נסעתי עם כרזה שהזמינו ממני Big Business להופעה שלהם בעיר, חלק מסיבוב הופעות באירופה. הגעתי מוכן עם ההדפסים, אבל בבוקר ההופעה הלהקה נתקעה בגלל שביתת טיסות וההופעה בוטלה. לשמחתי, הנסיעה לא התבזבזה, והספקתי להכיר את הסצנה המגניבה של אתונה ובה שני דפסים מדהימים. החלפנו עבודות, ומאחד מהם קיבלתי חולצה של הסטודיו שלו – Fuzz ink. אולי זה עוד יוביל לשיתופי פעולה בעתיד.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. נאוה הראל-שושני

    מצוין.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden