כל מה שחשוב ויפה
יעל פרנק. צילום מ״ל

יעל פרנק זכתה בפרס קשת לאמנות

פורטפוליו News: יעל פרנק היא זוכת פרס קשת לאמנות לשנת 2019, במסגרתו תציג תערוכת יחיד  במוזיאון הרצליה ב־2020

האמנית יעל פרנק נבחרה כזוכת פרס קשת לאמנות לשנת 2019 מיסודה של משפחת בר־גיל אבידן. ועדת הפרס בראשות איה לוריא, מנהלת ואוצרת ראשית של מוזיאון הרצליה, בחרה בעשרה אמנים והאוצר הבין־לאומי פול הובסון, מנהל מוזיאון מודרן ארט אוקספורד, אנגליה, הגיע במיוחד לישראל לביקורי סטודיו אישיים עם עשרת האמנים והאמניות המועמדים. בסיום הביקור הכריז על בחירתו בפרנק כזוכת פרס קשת לשנת 2019. תערוכת יחיד של פרנק תיפתח בנובמבר 2020 במוזיאון הרצליה.

מנימוקי הבחירה: ״הצעתה של יעל פרנק מגובשת, מקורית ומעמיקה. היא יוצרת דיאלוג עם אדריכלות המוזיאון הייחודית, מציעה גישה חדשה ליחסי אוביקט־שפה ומגיבה למצב הפוליטי והתרבותי של תקופתנו. פראנק יוצרת מטפורות ומצבים משעשעים, המציפים את מורכבות קיומית. בעבודה שלה יש אנרגיה, כריזמה והומור״.

פרס קשת נועד להרחיב ולהעמיק את התמיכה בשדה האמנות הישראלי באמצעות בניית דיאלוג משמעותי בין אמן/ית ישראלי/ת מבטיח/ה (עד גיל 45). הפרס המצטבר הוא בסך מיליון שקלים, המשמשים לתקצוב התערוכות וזוהי שנתו השלישית. זוכה פרס קשת הראשון היה האמן גיא גולדשטיין (2016) וזוכת פרס קשת השני היתה האמנית הילה עמרם (2018). בוועדת הפרס השלישית היו חברים האוצרות עדנה מושינזון, סאלי הפטל, רולא חורי, האמן דוד עדיקא וקרן בר־גיל יוזמת הפרס. ורד גדיש מפיקה ומתאמת הפרס.

יעל פרנק  (1982), היא בוגרת התואר השני של בצלאל ובוגרת התואר הראשון מקופר יוניון בניו יורק. היא זוכת פרס קיפר של קרן וולף לשנת 2017, ומשתתפת השנה בתוכנית הרזידנסי של ארטפורט. בשנים האחרונות עבודותיה זכו לתמיכת מענקים מארטיס, קרן אוסטרובסקי, קרן רבינוביץ ומפעל הפיס. הציגה תערוכות קבוצתיות בארץ ובחול, בין השאר במוזיאון תל אביב לאמנות, FuturDome מילאנו, Brno House of Art בצ׳כיה, המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, מוזיאון פתח תקוה, הגלריה הלאומית Zacheta בוורשה, ועוד, ותערוכות יחיד בסדנאות האמנים בתל אביב, בגלריה חזי כהן, ובגלריה Labyrinth בלובלין.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden