כל מה שחשוב ויפה
גיל דביר. צילום: ליהי סטרוגו

גיל דביר מונה לראש התכנית לעיצוב פנים במכללה למנהל

פורטפוליו News: מעצב הפנים גיל דביר מונה לעמוד בראש התכנית לעיצוב פנים בבית הספר לעיצוב וחדשנות במכללה למנהל

מעצב הפנים גיל דביר הוא בוגר המחזור הראשון של בית הספר לעיצוב וחדשנות במסלול האקדמי של המכללה למנהל. עם סיום לימודיו החל לעבוד בסטודיו לעיצוב פנים ואדריכלות בתל אביב. שלוש שנים מאוחר יותר נסע ללימודי תואר שני במנהל עיצוב ב־Pratt Institute בניו־יורק, תכנית המשלבת עיצוב, יזמות, אקולוגיה וחדשנות.

בסיום התואר השני נשאר בניו־יורק ועבד על פרויקטים מגוונים, ביניהם מלון הפלאזה המפורסם בעיר. הפרויקט המאתגר נמשך כשלוש שנים, שבהן ניהל צוות מעצבים גדול. בהמשך הקים בניו־יורק סטודיו הנושא את שמו, שעוסק עד היום בעיצוב מגורי יוקרה פרטיים ומלונות. פעילות הסטודיו מקיפה מגוון רחב של פרויקטים בארצות הברית ובישראל.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

עם חזרתו לישראל, המשיך דביר לעסוק בפרויקטים מעבר לים והשתלב כמרצה בבית הספר לעיצוב וחדשנות במכללה למנהל. לאחר שנבחר כמרצה מצטיין בבית הספר, מונה בתחילת השנה האקדמית הנוכחית לעמוד בראש התוכנית לעיצוב פנים.

״תפקידו של מעצב הפנים האקדמי בישראל הוא בעל חשיבות רבה״, אמר דביר עם המינוי. ״הוא נוגע בתחומי עיסוק רבים, הוא נוגע באדם, מתערב לו בחייו ומשנה את סביבתו. לעשייה בתחום עיצוב הפנים יש אחריות חברתית, סביבתית-אקולוגית. מעצב הפנים האקדמאי של היום הוא רב־תחומי, הוא שולט בטכנולוגיות מתקדמות, הוא מחויב לידע מקצועי בנגישות וביצירת סביבות בטוחות למשתמשים שבהן תוך כדי יצירת מרחבים פיזיים־ויזואליים מרתקים״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden