כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

מירה נחמן בתערוכת יחיד, פסטיבל הצילום

4 תגובות על הכתבה

 1. שושי

  אהבתי את הרעיון האירגון והאססטיקה. יופי של עבודות

 2. רחל אורן

  הי יובל,
  בכתבה על פסטיבל הצילום העלת את הצלום של מרב נמרודי.
  אני מרצה על אסיה ויש צלמת בשם גאורי גייל שעושה עבודות באאותו הסנון.
  האם תוכל לתת לי קשר למרב כי לא מצאתי עבודות נוספות שלה מאותה קבוצה.
  תודה רבה
  בברכה
  רחל אורן

 3. yoram sivroni

  אמנות צילום ב – 5 מימדים
  מאת: יורם סיברוני
  השבוע מתקיים פסטיבל הצילום במתחם 'שרונה' בתל אביב
  בין שלל העבודות המעניינות, בולט מיצג אחד במיוחד. עבודה של אמן הצילום – אלכסנדר לנדסברג.
  המיצג כולל 2 קירות בגובה קומה, עם קולז'ים של חזיתות מרחובות מסורתיים ביפן, שצולמו על ידי אלכסנדר בסיוריו ביפן, וממחיש את ערכי האורבניזם היפני המסורתי. הכותרת – 'פנטזיה יפנית'.
  לאור מורכבות המייצג, רצוי לעשות קצת סדר במושגים: מבחינה תרבותית, אנו חיים בתקופה של פוסט-מודרניזם. תקופה שמתאפיינת בעמימות הגדרות למושגים וערכים!
  רלטיביזם תרבותי משאיר את רוב הציבור בבילבול מושגי וערכי ובחוסר יכולת להגיע לאינטגרטי במרחב התודעתי וגם בשיפוטי הערך הריגשיים. וכתוצאה מכך בחוסר יכולת להינות בצורה מלאה מיצירות אמנות.
  בשורות הבאות, אנסה בתמציתיות להציג אסתטיקה שמנסה לעשות סדר קריסטלי במהויות היופי, הרגש והאמנות. מעין תנועת נגד לפוסט-מודרניזם או ניאו-מודרניזם.
  וקודם כל ההגדרות: הרגשות הן פלט שיפוטי ערכי אוטומטי לנתוני חושים. אובייקט יפה הוא זה הממחיש ערכים ולכן מעורר בנו רגשות. האמנות היא יצירת המחשות לערכים מהותיים.
  ולגבי המיצג בתערוכה: אם נחלק את האמנות הפלסטית למימדים, הרי שלצילום, כמו הציור יהיו 2 מימדים. לפיסול 3 מימדים. לאדריכלות 4 מימדים, משום שבכדי להכיר יצירה אדריכלית, מבפנים ומבחוץ, דרוש גם מימד של זמן – המימד הרביעי. גם מתחם אורבני מהווה אובייקט אמנותי, אובייקט שנוצר מעבודה של אדריכלים, מהנדסים ובנאים. בכדי להבין, ולהינות מהיצירה האורבנית, לא מספיק הסיור בזמן העכשווי. לעיר יש גם מימד של 'זמן היסטורי' הבא לידי בטוי בעבודות השימור למבנים עתיקים. לכן הכרה והנאה מערים נובעת מ – 5 מימדים.
  במיצג של אלכסנדר לנדסברג, בעזרת הצילומים הדו מימדיים – משני צידי המרחב האדריכלי – ממחיש לנו האמן את חמשת המימדים של ערכי האורבניזם היפני המסורתי.
  יש לציין גם את איכות הרזולוציה של הצילום וההתייחסות לפרטים הקטנים.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden