כל מה שחשוב ויפה
אלון בן שושן, אשדודה

קול קורא: חפץ מעבר

פורטפוליו News: מעצבות, מעצבים ויוצרים אחרים מוזמנים להציע חפצי מעבר לתערוכה בנושא זהות, נדודים, הגירה וגעגוע, שאוצרות גלית גאון ותום כהן במוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד

אנחנו נמצאים בתנועה מתמדת. לעתים זו תנועה קצרה – רק עוברים דירה, נוסעים לתקופה, יוצאים לחופשה – ולעתים זו תנועה ארוכה, נוודות זמנית או קבועה, היפלטות והגירה, תנועה בין דורית מתמשכת בחיפוש אחר עתיד טוב יותר, נעקרים מהשורשים ומקווים להשתקע מחדש. חפצים מלווים אותנו במסענו, מהבית הקודם לבית העתידי ובכל הרצף הבלתי־ידוע שבין לבין. חפצים אלו מגלמים בתוכם את העבר, את המוכר והביתי, את המסורת, את הגעגוע למקום שנותר כזכרון רחוק. חלק מהחפצים מגלמים את המסע, משמשים אותו – חפצי כיס אינטימיים, שימושיים, מנווטים, מסמנים, רושמים וחלקם נושאים עמם רק תקווה וזכרון. חפצים אחרים נישאים במטרה להשתקע במרחב החדש, לסמן את הטריטוריה הבלתי מוכרת ולהפוך אותה במהירות לאינטימית ואישית.

התערוכה חפץ מעבר תעסוק בזהות ובזכרון תרבותי וחפצי, תרבות של הגירה, נדודים וגעגוע. דרך עבודות עכשוויות בעיצוב, קראפט, טקסטיל, קרמיקה, מיצב, צורפות, אנימציה ותקשורת חזותית, תחשוף התערוכה את הסימנים שבחרו יוצרים לשאת מהמקום ממנו באו (הגאוגרפי, התרבותי, הרוחני), ולארוג אותם דרך חפץ, מלאכה וסמלים למקום החדש אליו הם הולכים.

התערוכה, שתוצג במשך כשנה במוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד, תהדהד באופן מופשט את נדודי העם הפלשתי שמוצג בתערוכת הקבע במוזיאון. שתי התערוכות, בדרכן, עוסקות בחפצים כנושאי זכרון תרבותי כפול – אחד של היוצרים, המקפלים בעבודתם סממנים וסמלים בנדודיהם, והשני – של החפצים שנשארים נוכחים שנים ארוכות אחרי יוצריהם ומשתמשיהם, הד למסעות, נדודים ותרבויות אליהן השתייכו.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

גלית גאון ותום כהן, אוצרות התערוכה, מזמינות יוצרות ויוצרים מכל תחומי העיצוב, הקראפט והאמנות השימושית מוזמנים להציע חפצי מעבר, עבודות חדשות או קיימות, הנושאות בהן ערכים של געגוע, מסע, נדודים, הגירה ותקווה ליעד החדש.

הגשת הצעה לתערוכה:

 • תיאור העבודה המוצעת, הכולל טקסט קצר לתיאור הקונספט
 • צילומים, הדמיות או סקיצות ברורות לעבודה המוצעת
 • תיאור טכני הכולל מדיום, טכניקה, גודל או משך, וכן ציון מצב העבודה (האם קיימת וזמינה להצגה או שיש להפיקה עבור התערוכה)
 • פרטי המגיש/ה – כולל שם מלא, מספר טלפון, כתובת מייל, אתר וטקסט תיאור קצר של הנסיון המקצועי (או הסיפור האישי, אם רלוונטי להצעה)
 • את ההצעות יש להגיש במייל לכתובת [email protected]
 • תאריך אחרון להגשת הצעות: 31.01.2020

*כוכבית מייצגת שדות חובה

4 תגובות על הכתבה

 1. בנאור ציונה

  האם יש הגבלת גודל. מהן אפשרויות ההצגה- למשל תלייה
  תודה

 2. לאה

  האם ניתן להגיש איור?

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden