כל מה שחשוב ויפה
צילום: אילנה סילברמן ריכטר

קול קורא: קופסת אוצרות במגדל דוד

חממה להכשרת אוצרים ואוצרות תפתח במוזאון מגדל דוד בירושלים, ומזמינה בוגרים צעירים של בתי־הספר לאמנות להצטרף לתכנית החדשה

״קופסת אוצרות״ היא חממה המציעה לראשונה תכנית ייחודית להכשרת בוגרי בתי־ספר לאמנות במסלול האוצרות, במסגרת המוזיאון שיספק מעטפת, ידע ארגוני וסביבת עבודה מקצועית. האוצרים המתמחים בחממה יאצרו תערוכה ויזכו להזדמנות לפעול בתוך מוסד תרבותי גדול ולהעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

התכנית מבקשת לתת כלים ליוצרים ירושלמים צעירים, כדי שבעתיד יוכלו להשתלב מקצועית בתחום האוצרות בישראל, תוך יצירת חיבור משמעותי בין מוזיאון מגדל דוד ובין האוצרים. החממה תתמודד עם השאלות המעסיקות אוצרים בתחילת דרכם, בהן: איך הופכים רעיון גולמי לקונספט מגובש לתערוכה? מהם המקורות התקציביים שקיימים כיום בארץ לאוצרים בתחילת הדרך? איך ניגשים לעבודת הבחירה והמיון של שפע גדול של עבודות אמנות? כיצד מתמודדים עם מגבלות טכניות של חלל תערוכה והופכים אותן להזדמנויות?

צעירים וצעירות בעלי תעוזה, כישרון ואמירה אומנותית מסקרנת, בוגרי אקדמיות שחיים ופועלים בירושלים, מוזמנים להגיש מועמדות לתכנית. במסגרת הקופסה תיערך הכשרה קבוצתית, ובה מפגשי השראה עם אוצרים מובילים ארץ, ומפגשים מקצועיים בנושאי בניית תקציב, אריזה שיווקית, מיתוג, קשרים, שיתופי פעולה ועוד.

החממה תחל לפעול במהלך חודש ינואר 2020, כאשר המפגשים הקבוצתיים יחולו במהלך חודשים ינואר עד אפריל. בנוסף תתקיים עבודה אישית מול האוצרת הראשית של החממה, דר׳ סמדר שפי, וכן חניכה אישית מול מנטור שילווה את הקמת התערוכה מתחילה ועד סופה. כל תערוכה בחממה תוצג בחלל המוזיאון למשך כמה שבועות במהלך 2020 ותלווה בתכנית אירועים. ההשתתפות בחממה כוללת תמיכה תקציבית המכסה את כל עלויות הפקת התערוכה, כולל שכר אוצר, לפי נהלי הפרויקט.

משתתפי הקופסה ייבחרו לפי חזון אמנות ייחודי ומקורי ורעיון חדשני. כמו כן, תנתן עדיפות לנושאים המתכתבים עם העיר בהתאם לחזון המוזיאון.

איך נכנסים לקופסה:

  • הגשת המועמדות תבוצע באמצעות אתר המוזיאון
  • רשאים להגיש מועמדות: יחידים או זוגות, בוגרי בתי ספר גבוהים לאמנות (המוכרים ע״י המל״ג או בתקנת בתי הספר במשרד התרבות), עד גיל 35, אשר סיימו לימודיהם בין השנים 2016-2019 ומקום מגורים ופעילותם בירושלים.
  • יש לקרוא קפידה את ההנחיות בטרם הגשת המועמדות. מומלץ להגיש מועמדות בפועל רק לאחר איסוף המסמכים הנדרשים.
  • תאריך אחרון להגשת מועמדות: 2.1.2020 בשעה 17:00

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden