כל מה שחשוב ויפה

תערוכות סוף שנה 2005

חודשיים שלא כתבתי כאן. סוף שנה, הגשות, עבודות לכתוב, כל זאת בנוסף לשאר החיים – לעצב, ללמד, לכתוב וכיו״ב. בכל אופן הנה אני כאן, ואם כבר הזכרתי את סוף השנה, זה בדיוק הזמן לבקר בתערוכות סוף השנה שמתקיימות בימים אלו ממש בבתי הספר השונים לעיצוב. את מכון אבני פספסתי – הם תמיד מסיימים לפני שכל השאר מתחילים, אבל זה לא אומר שאי אפשר לראות עדיין את ההזמנה שלהם:

avni

משעשע, נחמד, לא לוקחים את עצמם ברצינות תהומית מדי, ומשקפים די במדוייק את ההרגשה של סטודנטים שנמצאים במעמד של הגשה כמו ברווזים במטווח. בנוסף זהו אימג' המתאר גם את היציאה לעולם האמיתי ואת הביקורת שכל בוגר בי"ס עתיד להחשף אליה עם סיום לימודיו. מחיפוש קל ברשת ניתן להגיע לעוד הזמנות, ביניהן של שנקר, בצלאל, ויצו וחולון. ההזמנה של חולון שונה מכל שאר ההזמנות בכך שהיא פחות  משקפת "תקשורת חזותית" ויותר משהו טכני כראוי לשאר המחלקות שקיימות בבית הספר, ששמו המלא הוא מכון אקדמי טכנולוגי חולון. מאד רציני, וכך גם ההזמנה, מתעסקת מאד בחומר:

גם ההזמנה של שנקר וגם זו של בצלאל עוסקות ברגע הזה של סיום הלימודים והחשיפה לעולם הרחב, כמו זו של מכון אבני, רק בדגשים אחרים. בהזמנה של שנקר רואים יד של תינוק שזה עתה נולד, מטאפורה מובנת למעצב שזה עתה סיים את לימודיו ויצא לעולם הגדול. ההזמנה של בצלאל מעט מתוחכמת יותר מכיוון שהיא מבקשת להפתיע במה שנגלה לאחר אקט ההתפשטות המסמל את אלמנט החשיפה והיציאה לאור. בנוסף הבחירה בויז'ואל משקפת גם את שילוב המקצועות שהמוסד מציע – עיצוב תעשייתי, אופנה, תקשורת חזותית ועוד:

bezalel

ולבסוף ויצו חיפה, בהזמנה טיפוגרפית אלגנטית, שמשחקת עם וריאציות של הלוגו של המוסד במה שנראה כמו פוסטר המשמש  לבדיקת ראייה. זוהי הזמנה מאד יפה לטעמי אולם לא ברור לי הקשר שלה לתערוכת סוף השנה. קיימת אמנם שורת ההסבר – שווה לראות מקרוב – אבל הפתרון לשאלה מה קורה שמתקרבים, לא מספיק מעורר עניין לדעתי.

wizo

בסופו של דבר, הפוסטרים וההזמנות של התערוכות לא משקפות בהכרח את התערוכות עצמן, ושווה לבקר בהן גם למי שלא עוסק בתחום. להסתובב בבצלאל בין כל המחלקות זה תמיד כיף ולא נגמר אף פעם, ויצו פתוח גם בשבתות כך שאפשר לשלב את הביקור בטיול בצפון ובשנקר התערוכה היא לא ענקית ולכן מאד ידידותית למבקר. מכיוון שאי אפשר להספיק את כולן מומלץ לבקר לפחות באחת, ואני אשתדל להעלות לכאן את רשמי מהתערוכות בהן אספיק לבקר.

שנקר, 11-29/7, ימים א'-ה' 16-21, ו' 10-14
חולון, 14-28/7, ימים א'-ה' 17-20, ו' 10-13, מוצא"ש 21-23
בצלאל, 14-29/7, ימים א'-ה' 10-21, ו' 10-14
ויצו, 18-31/7, ימים א'-ה' ושבתות 10-22, ו' 10-14

*כוכבית מייצגת שדות חובה

4 תגובות על הכתבה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden