כל מה שחשוב ויפה
צילום: עידן רחמים

קול קורא: מוסררה מיקס 2020

פורטפוליו News: פסטיבל מוסררה מיקס מזמין סטודנטים באקדמיות לאמנות להציע עבודות וידאו נסיוני בנושא ניאו־שמאניזם; שני הסרטים הטובים ביותר יזכו לפרס ומענק כספי

פסטיבל מוסררה מיקס הוא אירוע בין־לאומי רב־תחומי בשכונת התפר מוסררה בירושלים, שיתקיים זו השנה ה־20 ביוזמתו ובהפקתו של מוסררה, בית הספר לאמנות ולחברה ע״ש נגר, בתאריכים 2-4.6.2020. מוסררה מיקס משמש מוקד להתרחשויות אמנותיות וחברתיות, המגלמות את ההוויה התרבותית והפוליטית של ירושלים בפרט, ושל ישראל בכלל, תוך כדי התכתבות עם רעיון מרכזי אחד.

השנה פסטיבל מוסררה מיקס יתכתב עם הנושא ״ניאו־שאמאניזם״, ויבחן את הרצון לגעת ב״מעבר״ באמצעות שינוי תודעתי מוכוון, מנקודת מבט שמאניסטית. השמאן הוא ״המהלך בין העולמות״ – הוא ניחן ביכולת הנרכשת בחניכה ארוכה לצאת מן המציאות הידועה ולהרחיק באמצעות טראנס אל מעבר לקיום המוכר. החוויה הקוסמולוגית שמביא אתו השמאן קשורה בסביבה, בחיות, בתקשורת ובהבראה של נפש היחיד ושל החברה כולה.

האמונה בפרקטיקות נאו־שמאניות נמצאת עדיין בשולי התרבות המערבית, אך נראה כי הדעות הקדומות נעלמות בהדרגה, בעוד שהמחקר המדעי פונה לבחון אותן ולהוכיח את ערכן. קשה לנסח תאוריה על הלא נודע, אך בעידן הדיגיטלי של רובוטיקה מתקדמת, תרבות וירטואלית ורשתות חברתיות, מושגים כמו הוליזם וסינרגיה הם ברי משמעות עצומה בכל מה שקשור למידע ולשימוש בו.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

סטודנטים/יות לאמנות מוזמנים להציע עבודת וידאו נסיונית ועבודות וידאו ארט עבור תכנית הקרנות סטודנטיאלית, שתתייחס לנושא ניאו־שמאניזם. התוכנית תוצג במהלך פסטיבל מוסררה מיקס. ועדת שיפוט של מורי בית־הספר מוסררה תיבחר, מתוך תכנית הקרנות הסטודנטים שתוצג שתוצג, את שני הסרטים המובילים ותזכה את הבמאים בפרסים, הכוללים מענק כספי של 500 יורו למקום הראשון ו־200 יורו למקום השני.

הנחיות להגשה

את חומרי ההגשה יש לאגד למסמך PDF אחד המרכז את המידע הבא:

  • לינק לצפייה בעבודה (ניתן להגיש עד שלוש עבודות וידאו לכל היותר) באורך של עד שבע דקות, דרך Youtube  / Vimeo
  • פרטים מלאים של המגיש: שם האמן, שם העבודה, אורך, שנת הפקה
  • סינופסיס: שלושה עד חמישה משפטים אודות העבודה.
  • פרטים התקשרות: שם מלא, כתובת מייל, מספר טלפון, שם מוסד לימודים, תאריך סיום לימודים.
  • קורות חיים / קישור לאתר האמן (לא חובה)
  • את החומרים יש לשלוח במייל שכותרתו MusraraMix20 Moving Image Application לכתובת: [email protected]
  • מועד אחרון להגשה: 15.3.2020

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden