כל מה שחשוב ויפה
תמיד כאן, תמיד בצלאל
תדמית שבוע האיור 2019. איור: אורי טור

קול קורא: שבוע האיור 2020

עיריית תל־אביב–יפו בשיתוף פורטפוליו, תקיים ב־19–28 בנובמבר 2020 את שבוע האיור השביעי. מוסדות, מאיירים והתארגנויות עצמאיות מוזמנים להגיש הצעה לתערוכות ולפעילויות. מועד אחרון להגשת הצעות: 1.5.2020

(עדכון 3.5): בעקבות הקורונה המועד האחרון להגשת הצעה לתערוכות ולפעילויות נדחה ל־1.7


עיריית תל־אביב–יפו בשיתוף פורטפוליו, תקיים את שבוע האיור השביעי בתאריכים 19–28 בנובמבר 2020, במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות. עושים איור״. אירועי שבוע האיור מוקדשים לאיור ישראלי מקורי ונותנים בימה למאות מאיירים מקומיים – ותיקים, צעירים ובעלי שם עולמי. במהלך עשרה ימים ושני סופי שבוע, הקהל הרחב יוזמן לעשרות תערוכות, סדנות, מפגשי מאיירים, חנויות פופ־אפ ועוד – שייפתחו במקביל בכל קצוות העיר, ובמרביתם הכניסה היא ללא תשלום. 

בשבוע האיור שנערך ב־2019 השתתפו 700 אמנים ב־80 תערוכות שהוצגו במקביל בגלריות, במוסדות תרבות, במוזאונים, במקומות בילוי ובמרחב הציבורי: יפו העתיקה, שוק הפשפשים, נווה צדק, פלורנטין, קריית המלאכה, שדרות רוטשילד ונחלת בנימין, אברהם הוסטל, בית הצעירים במזא״ה 9, בית האמנים, וורקשופ, התדר, מרכז קהילתי דב הוז, קניון TLV MALL, נמל תל־אביב, מוזאון ארץ ישראל ועוד.

30 אלף מפות שפירטו את פריסת האירועים חולקו ברחבי העיר, והאירוע פורסם במדיות השונות וזכה לחשיפה נרחבת באמצעי התקשורת המובילים וברשתות החברתיות. ״אפטרסקול״, בית ספר פופ־אפ למאיירים, קיים בפעם השלישית סדנות וכיתות אמן עם מיטב המרצים והמאיירים בארץ.

כבכל שנה, גם השנה בכוונתנו לתת הזדמנות להתארגנויות עצמאיות ולהציג בעיקר עבודות חדשות שהוכנו במיוחד לשבוע האיור. נשמח לקבל עד לתאריך 1.7 הצעות ל:

  • תערוכות חדשות במסגרת שבוע האיור (עדיפות לתערוכות שיש להן אוצר.ת)
  • פעילויות לקהל הרחב ופעילויות במרחב הציבורי (חוצות) בכל רחבי העיר
  • פעילויות ותערוכות המיועדות למשפחות ולילדים
  • אירועי אמנות ותרבות רב־תחומיים המשלבים איור ומוזיקה, תיאטרון, קולנוע, מחול ועוד
  1. • רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

חשוב: כל מי שמעוניין להציג תערוכה (שתהיה פתוחה לפחות במשך עשרת ימי שבוע איור), עליו ליזום תערוכה או להיות חלק מגופים שמציגים, כמו אקדמיות לעיצוב, גלריות שיתופיות, מוזאונים וכן הלאה (בשלב זה שבוע האיור לא יוזם תערוכה שאפשר לשלוח לה עבודות). הפקת הפעילות של כל התארגנות או גוף היא באחריותם הבלעדית, ועליהם להקצות את המשאבים הנדרשים לשם הוצאתה לפועל, לרבות הסדרי ביטוח בעבור החומרים המוצגים ולטובת המבקרים בתערוכה (צד ג׳).

כדי להשתתף בשבוע האיור – להציג תערוכה או לקיים פעילות מיוחדת במסגרתו – יש להעביר הצעה שתכלול כמה משפטים אודות התערוכה או הפעילות, זהות המארגנים והמשתתפים, היכן היא עתידה להתקיים וכן הלאה, עד 1 במאי 2020.

לשאלות, להבהרות, להצעות, להארות ולהערות, ולשליחת הצעות לפעילויות ולתערוכות בשבוע האיור, אפשר לפנות ליובל סער, היזם והאוצר הראשי של שבוע האיור ולעידית שילוח, מנהלת הפרויקט, בדוא״ל [email protected]

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden