כל מה שחשוב ויפה
טקס גילוי האנדרטה, 1934. צלם בלתי ידוע

קול קורא: מיתוס האריה השואג

פורטפוליו News: המכון לאמנויות תל־חי מזמין יוצרים ואמנים להתייחס לדימוי ולמיתוס האריה השואג, בתערוכת פרשנויות עכשוויות שתוצג במרץ 2020. הגשת הצעות עד 10.2.20

לרגל ציון 100 שנה לאירועי תל־חי, שב ועולה הדיון באתוס שייצג האירוע ההיסטורי ובמיתוס המכונן שצמח ממנו, שהציבו במרכזם את ערכי הגבורה וההתיישבות בגבולותיה הצפוניים של הארץ. כל אלו מהווים מרכיב חשוב בזהותו ומהותו של המכון לאמנויות תל־חי, שהוקם בשנת 1956, ממנו צמחה והתפתחה המכללה האקדמית.

ב־4-5.3.2020 תוביל המכללה האקדמית תל־חי כנס אקדמי בין־לאומי שיעסוק בהיבטים שונים של מאורעות תל־חי, צמיחתו של המיתוס, התפתחות הנראטיבים ועוד. במסגרת האירוע יושק ספר מחקרים חדש על אבני דרך היסטוריות הקשורות ליוסף טרומפלדור, למאורעות תל־חי ולמיתוס שצמח מהם. תערוכה היסטורית בנושא האריה השואג תציג, במקביל לאירוע, את סיפור המקום, מהאבן שדורדרה מההר כשמליניקוב לצידה, ועד להקמת האנדרטה.

המכון לאמנויות תל־חי יציג לצד התערוכה ההיסטורית תערוכה נוספת, ובה פרשנויות עכשוויות לדימוי ולמיתוס האריה השואג. אמנים ויוצרים מוזמנים להגיש הצעות לתערוכה ובהן עבודות מקור במדיומים שונים, או לחילופין לשלוח קובץ להדפסה – שיופק ויוצג כפוסטר.

מועד אחרון להגשת ההצעות: 10.2.20
מועד אחרון לאיסוף העבודות שייבחרו: 26.2

את ההצעות יש לשלוח לד״ר גל שחר בכתובת [email protected] עד לתאריך 10.2.20 בציון תערוכת האריה השואג ושם האמן.ית בשורת הנושא.

המכון לאמנויות ומכללת תל־חי יתאמו את איסוף העבודות מהיוצרים וידאגו להחזירן בהתאם. עם סיום התערוכה, תינתן לאמנים אפשרות לבחור להציג את עבודותיהם בתצוגת קבע במכללה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden