כל מה שחשוב ויפה
קרן גלר, פרסונה פיקטה

פעולות החייאה: תערוכות חדשות במוזיאון פתח־תקוה

פורטפוליו Promotion: פעולות החייאה ליצירת האמנות, האוסף כמאובן חי, עטלפים נושאי פצצות ופרפורמנס של חמישה נגני קונטרבס; התערוכות החדשות של מוזיאון פתח תקוה

עולם החי עומד במרכזן של שתי תערוכות חדשות שייפתחו במוזיאון פתח־תקוה לאמנות ביום חמישי (30.1). התערוכה הקבוצתית ״חי״ תבחן את שאלת מחזור החיים ופעולת ההחייאה של עבודת אמנות. פרסונה פיקטה – תערוכת יחיד לאמנית קרן גלר – תעסוק בעטלפים קטנים וסיפורם הייחודי. בערב פתיחת התערוכות יתקיים במוזיאון מופע מוזיקלי מאת מורן ויקטוריה סבג.

חי | Vividus

התערוכה חַי | Vividus בוחנת את עיקרון פעולת ההחייאה כטקטיקת הישרדות עבור יצירת האמנות. היא מבקשת להאיר את אוסף המוזיאון באור חדש ולדמיין אותו כמאובן חי: צורת חיים ביולוגית־תרבותית המקיימת את העבר ואת ההווה שלה בעת ובעונה אחת; מערך חיים האוצר בחובו מערכת ויסות ושימור של היסטוריה אנושית חזותית.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

הכניסה לתערוכה היא כעין כניסה אל תוך אורגניזם רב־תאי בדיוני, שבו כל חדר משמש כאיבר עצמאי בעל תפקיד נבדל, וכולם יחדיו מכוננים ישות אורגנית אחת. העבודות המוצגות בתערוכה, שאוצר בר ירושלמי, נבחרו כולן מאוסף האמנות של המוזיאון, והן משקפות את השכבות ההיסטוריות הייחודיות במעגל החיים של גוף האוסף: מאז ראשית דרכו כאוסף יצירות הנצחה וזיכרון לנופלים ועד לכניסתן של עבודות אמנות עכשוויות מן העשור האחרון.

דנה לוי, The Wake, 2011. מתוך התערוכה חי

אבי בלאיש, קונכייה שבורה

הלל רומן, פרלמנט, 2012, מתוך אוסף אלונה שטיין מוריה

פרסונה פיקטה

עטלף זעיר ממדים מזן ״אשף מקסיקני״ הוא גיבור תערוכת היחיד של קרן גלר, שאוצרת שלומית ברויר. גופו המשומר של העטלף מונצח ומוצג דרך קבע במוזיאון האדם והסביבה בפתח תקוה לצד קורות חייו המרתקים, שראשיתם ב״מבצע אקס־ריי״ ואחריתם בהיחלצות נועזת ממתקן ניסויים והשתקעות במושבה בפתח תקוה.

״מבצע אקס־ריי״ נהֶגה בארה״ב בזמן מלחמת העולם השנייה. בפרויקט נבחנה האפשרות לשחרר מעל הקיסרות היפנית עטלפים שנועדו לשאת על גופם פצצות תבערה זעירות. מציאות ובדיה, אמת היסטורית וביוגרפיה מומצאת הם חומרי הגלם שמשמשים בערבוביה את קרן גלר לבנייתה של מיזנסצנה פיסולית, שגיבוריה העטלפים משייטים בה בקומפוזיציה חדשה של מרחב וזמן.

5 Basses

בערב הפתיחה יתקיים בחלל המוזיאון פרפורמנס של האמנית מורן ויקטוריה סבג. 5 Basses הוא מופע מוזיקלי ניסיוני בביצוע חמישה נגני קונטרבס, המציע חוויה אקוסטית חדשה הבוחנת את האינטרקציה בין כלי הנגינה, המבצע, המאזין והסביבה בה מופק הצליל. בהשתתפות: איוי בלום, עמרי הדני, אלכסנדר גורני, אנטונינו טרטוליאנו, אורון שיפמן.

אירועים נוספים

  • 1.2.2020, 12:00 – סיור מודרך במוזיאון עם האוצר בר ירושלמי
  • 11.2.2020, 20:00 – רצועת פעימות: מופע מוזיקלי אינטימי במוזיאון מאת ההרכב לב טרופיקלי: דואט מוזיקלי טרופי סוחף שיספר על אהבה ושברון לב עם המוזיקאית והזמרת טולה בן ארי והגיטריסט יאן אילון. מסע מרקיד ומרטיט עם מקצבי הבוסה נובה, סוֹן, סמבה ובולרו, הישר לברזיל, קובה, ונצואלה ומקסיקו. לרכישת כרטיסים

קרן גלר, פרסונה פיקטה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden