כל מה שחשוב ויפה
לילך מדר. צילום: יעל מאירי

מה קורה // לילך מדר

שלושה מקדשים לתפילה, הרהור ברוח פרעונית והתכתבות עם אוסף צעצועי וינטג׳. לילך מדר מציגה שתי תערוכות יחיד שנפתחות בסוף שבוע אחד

מי?

לילך מדר, 44, פלורנטין.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

בזוגיות.

מה בצלחת?

בננות! עכשיו זאת העונה ובסלסלה במטבח שלי אפשר למצוא בננות בכל דרגות הבשלות. מספרים שכשהייתי פעוטה לא הייתי מוכנה לאכול דבר פרט לבננות. הייתה הקצבה של בננה ליום לילד במעון, ואני הייתי צורחת עד שהגננות נאלצו לקחת מילד אחר ולתת לי. אני יכולה להלל בננות שעות, זאת פסגת הבריאה בעיניי.

אייר אטלס. צילום: אברהם חי

Anarchy. צילום: מ״ל

youareastar. צילום: מ״ל

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אני מציגה שתי תערוכות שנפתחות בסוף־השבוע הנוכחי. בשתיהן יככבו בעיקר עבודות תלת־ממד, אך לא ייפקד מקומו של קולאז׳ אחד או שניים. במוזיאון הראשונים במוזיאון פתח־תקוה מוצגת תערוכת היחיד שלי ״למראית עין״: עבודות אסמבלאז׳ שמתכתבות עם אוסף הצעצועים ופריטי הווינטג׳ שבתצוגת הקבע במוזיאון. כל העבודות בתערוכה הוצגו בהזדמנויות שונות בעבר, פרט לעבודה חדשה על חצוצרה שיצרתי במיוחד לתערוכה, שאוצרת רעות פרסטר. התערוכה מיועדת לכל המשפחה, והיא צבעונית, עליזה וכיפית, והיא נפתחה רשמית אתמול (30.1).

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

בשבת ה־1.2 תפתח תערוכת היחיד ״לחש״, שאוצרת אפי גן בגלריה העירונית בראשון לציון. התערוכה עוסקת בפן הרוחני והמדיטטיבי של האמנות שלי, והיא בנויה מהצבה של שלושה מקדשים לתפילה והרהור. רוח תרבות הפרעונים במצרים העתיקה שורה על התערוכה, בפרשנות האישית שלי. יותר מזה לא אפרט כי כמו כל העבודות שלי, צריך לראות ולחוות פנים אל פנים.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

ספנסר טוניק הציג אצלי פעמיים במגזין Forno. הכרנו כשהצטלמתי עבורו בפרויקט ים המלח ב־2011. איש מקסים ויהודי חם.

הגן הבוטני. צילום: ליאוניד פדרול

צילום: מ״ל

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

העבודות שלי לא דורשות תקציב גדול, ואין דבר שמגביל אותי להוציא לפועל את הפנטזיות האמנותיות שלי. החלומות שלי הם על פתיחות נוצצות עם כוסות שמפניה מזכוכית, מתאבנים מפונפנים וטיסות במחלקה ראשונה. בראש הרשימה: תערוכה במוזיאון לאמנות עכשווית של מסצ׳וסטס (MASS MoCA). המוזיאון הזה כל כך משובח וממומן היטב, שממילא כסף לא יהווה בעיה.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

הפריט האחרון שקניתי הוא זוג כפפות אימון חדשות. המשקולות והרצועות מחספסים את כפות הידיים, ואני צריכה לשמור עליהן לטובת העבודה העדינה בסטודיו. הכפפות ורודות, כך שהן ממלאות את תפקידן בסטייל!


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

צילום: מ"ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden