כל מה שחשוב ויפה
גרי גולשטיין. צילומים: מ״ל

יער הפרצופים של גרי גולדשטיין

פורטפוליו Promotion: גרי גולדשטיין ממלא את גלריה נווה שכטר בדיוקנאות של אנשים שמעולם לא פגש; אשחר קלינגבייל מזמין את הצופים לחשוף נופים מרחבי הגלקסיה

תערוכת יחיד לאמן גרי גולדשטיין תיפתח ביום חמישי (6.2) בגלריה נווה שכטר. בתערוכה יוצגו ארבע סדרות חדשות שיצר בשלוש השנים האחרונות. גולדשטיין נמנע מלשייך לאמנות שלו נימוקים ביוגרפיים, אך מעיד שבשנים האחרונות הוא הפנים שעבורו האמנות היא ״ריפוי בעיסוק״ שאינה מנותקת מהשְׁלוֹמוּת שלו.

עבודותיו החדשות מבקשות לעורר השתאות; הן מפתיעות ובלתי־צפויות, הן מבחינת הדימויים והן מבחינת המצע עליו הן מצוירות. עבודות חדשות אלו משוחררות מהסגנון המובהק המזוהה עם גולדשטיין – ציור בטושים, בקווים ובנקודות שמזכירים קומיקס, בפלטה מצומצמת על־גבי ספרי אמנות ישנים, כך שלעיתים קרובות ישנה רפרודוקציה של עבודת אמנות בצד הנסתר של הציור.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

בתערוכה חוזרים פרצופי דמויות נשים וגברים, הממלאים את כל שטח הנייר. על כך כתב גולדשטיין: ״הבנתי שבעבודה שלי מסתתר יער של פרצופים, יער דיוקנאות של אנשים שמעולם לא פגשתי, שלכאורה מעולם לא חשבתי עליהם. בו בזמן, מעולם לא חדלתי לחשוב עליהם. דמויותיהם מופיעות, משתנות, וחוזרות ומופיעות בציור אחר ציור, שנה אחר שנה, בדפי הספרים הישנים שעליהם אני יוצר את עבודותיי״.

גרי גולשטיין. צילומים: מ״ל

לצד עבודות אלו, יוצגו בתערוכה מיצב ועבודת סאונד, בשיתוף האמנית אתי בן־זקן, שמחזקת את מהותם הביוגרפית של הציורים. בעבודה נשמעים זיכרונות מילדותו ושירים; בקולו הרך מספר גולדשטיין על הוריו ניצולי השואה כמהגרים שהגיעו מהתופת ועל ההתבגרות בצל רוחות הרפאים שליוו אותם.

מישורי הגלקסיה

קיר האמן בנווה שכטר יציג את ״מישורים״, עבודתו של אשחר קלינגבייל. מאגר הדימויים אתו עובד קלינגבייל לקוח מתחום חקר החלל החיצון. הוא לומד את הדימויים ומשתמש בהם כבסיס לעבודות רישום, חריטה, מיצב ומיצג. קלינגבייל רושם בטכניקת פרוטאז׳ (מיחוי), וחושף תוך כדי חריטה וחריצה דימוי שמקורו במאדים.

באופן זה, עוקבת היצירה אחר נופים אדירי ממדים מרחבי הגלקסיה המגיעים אל האדם בתיווך מכונות וחיישנים. קלינגבייל הופך את הצופה לשותף פעיל ביצירה בכך שהוא מזמין את הקהל לרשום מעל נופיו המדבריים של מאדים ולכסות באמצעות צבעים שיבחרו חלקים מתוך הציור, כך שייחשפו פרטים חבויים של כוכב הלכת.


השתאות: גרי גולדשטיין | מישורים: אשחר קלינגבייל
אוצרת: שירה פרידמן
גלריה שכטר, שלוש 42 תל־אביב
נעילה: 21.3

אשחר קלינגבייל. צילומים: מ״ל

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden