כל מה שחשוב ויפה
גיורא ברגל בגלריה נולובז. צילומים: מ״ל

הרשימה המשותפת // 27.2.2020

הדפס להמונים והחורבות של פיראנזי במוזיאון הרמן שטרוק; גן השלושה בגלריה נולובז; הפרטים הנסתרים של דפנה מוריה בעין הוד; גן העדן של עוזי צור בלובי; שלומית כהן אסיף בגלריה החווה בחולון

הדפס להמונים והחורבן של פיראנזי במוזיאון הרמן שטרוק

התערוכה ״הדפס להמונים״ שתפתח הערב (חמישי 27.2) במוזיאון הרמן שטרוק, תציג עבודות שעושות שימוש חדשני ולא־צפוי במדיום ההדפס. דוד עדיקא יציג פרויקט הכולל את סדרת ההדפס ״כדים״ ואת סדרת התצלומים ״אפריקנה״, לצד פרויקט ״רזוננס – שעת רחצה״, שנוצר בעקבות מפגשים של המאייר ניב תשבי, האמנית טל גרנות, הקרמיקאי גור ענבר והאוצרים ענת קלימן ויעקב כהן עבור שבוע האיור 2019.

בנוסף תיפתח התערוכה ״פיראנזי: המלנכוליה של החורבן״, שתציג לראשונה בפני הקהל את יצירותיו של האמן האיטלקי ג׳ובני באטיסטה פיראנזי (1778-1720), הכלולות באוסף מוזיאוני חיפה. להדפסיו של פיראנזי הייתה השפעה רבה על דורות של אמנים, מעצבי תפאורות ואדריכלים. לצד יצירותיו יוצגו הדפסי החורבות של הרמן שטרוק, שהיה כנראה הראשון מבין אמני ארץ ישראל שהחלו לעסוק בנושא החורבות – בהתייחסות לאמנות הרומנטית ולחזון הגאולה הציוני.

ניב תשבי, טל גרנות, גור ענבר, רזוננס – שעת רחצה. צילום: סדנת בעלי המלאכה

דוד עדיקא, מתוך הסדרה כדים (אפריקנה). צילום: סדנת בעלי המלאכה

גיורא ברגל בגלריה נולובז. צילום: מ״ל

גן השלושה בגלריה נולובז

רקפת וינר עומר, גיורא ברגל וחגי לוריא, חברי גלריה נולובז, יציגו את עבודותיהם בתערוכה משותפת שתפתח הערב. יד הגורל הפגישה בין שלושת הציירים, כחלק מהגלריה השיתופית; בתערוכה ״גן השלושה״ הם בוחנים את הריאקציה הנוצרת ביניהם, כמו במעבדת מחקר, דרך הקשרים תרבותיים ותפיסות עולם.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

את התערוכה מלווה המוזיקאי והמשורר זיו רובינשטיין בטקסט בן שלושה פרקים. עבודותיהם נעות מהמופשט ביותר בציוריו של חגי לוריא, בהן מערך כתמים וקווים מצומצמים עד למינימום ההכרחי, ועד הדימוי המוגדר והסיפורי בעבודותיהם של רקפת וינר עומר וגירא ברגל.

דפנה מוריה בגלריה עין הוד

״פרטים נסתרים״, תערוכת היחיד של דפנה מוריה שתפתח בגלריה עין הוד בשבת (29.2 בשעה 12:00), תציג ציורים מופשטים וגדולים היוצרים סביבה. הציורים החופשיים והנועזים מבוצעים בצבעים מרהיבים על גבי בדים גדולי ממדים, ומבטאים את השפה האישית שהאמנית פיתחה בשנים האחרונות: שפה קולוריסטית בעלת תו מזהה ונוכחות מרשימה. בשפה זו, שהיא אבסטרקטית לחלוטין אך בנויה היטב, עשויים הציורים משכבות של צבע, ומשיכות המכחול מעצבות את הקומפוזיציות. אוצרת: דניאלה טלמור. נעילה: 28.3.

דפנה מוריה בגלריה עין הוד. צילום: רן ארדה

עוזי צור בלובי – מקום לאמנות. צילומים: מ״ל

גן העדן של עוזי צור בלובי

הצייר והמשורר עוזי צור, בעל הטור ״עוצם עין אחת״ במוסף תרבות וספרות של הארץ, יציג בלובי – מקום לאמנות את תערוכתו הראשונה כאמן. בתערוכה ״גן עדן לאלים״ דמויות גרוטסקיות, משעשעות ומפחידות מוצבות בנופים בנוסח וולט דיסני של מדבריות צחיחים, אגמים ויערות מדממים תחת שמיים זרועי מטאורים. הציורים שואבים מעולמות הקומיקס והפנטזיה ומזכירים כתבי־יד גנוסטיים, מסתוריים, חתומים לפרשנות ומלווים נימה דקה של הומור יהודי מתוק כדבש ומר כלענה.

גיבורה מקומית: שלומית כהן אסיף בגלריה החווה

״כרטיס לירח״, תערוכת מחווה למשוררת שלומית כהן אסיף, תפתח בשבת (29.2) בגלריה החווה בחולון. בתערוכה יוצגו שיריה של שלומית כהן אסיף מתקופות שונות תוך התמקדות בספרה החדש שיצא לאור ״כרטיס לירח״, לצד איורים שליוו את שיריה ופורסמו בספרים ובהם איורים של ענבל לייטנר, גיל־לי אלון קוריאל, הילה חבקין, יעל שחר שריד ורחל קנופ. כמו כן יוקרנו קטעי וידאו משיריה וקטעים מתוך הצגות שהועלו בתיאטראות מתוך שיריה. זו הראשונה בסדרת ״גיבור מקומי״ של תערוכות שיוקדשו לגיבורי תרבות בני העיר. אוצר: רפי וזאנה. נעילה: 21.3.

גיל לי אלון קוריאל, איור מתוך גם לירח יש גומות חן

הילה חבקין, בתוך הלב

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden