כל מה שחשוב ויפה
אשחר חנוך קלינגבייל. צילום: סיגל קולטון

מה קורה // אשחר חנוך קלינגבייל

מסע בחלל החיצון הנחשף לאיטו, כמו מסלול נחיתה על מאדים; אשחר חנוך קלינגבייל מזמין את המבקרים בנווה שכטר להשתתף ברישום משותף, ותוהה על גורלה של חללית מתאבדת

מי?

אשחר חנוך קלינגבייל, 34. במקור מקיבוץ ניר עוז בעוטף עזה, כיום גר בלב תל אביב.
אתר / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

בזוגיות עם אורי שלוש שנים. ביחד מגדלים את פיט (כלבלב בן שמונה) ואת אריה וסנסה (חתולות בנות ארבע), אז יש מין גן חיות קטן.

מה בצלחת?

בצלחת יש כל טוב! חיי בשביל פחמימות חמות וגבינות. מת על דגים נאים ופירות־ים, ובכל לשון של בבקשה תרחיקו מימני קינמון, יש לזה ריח וטעם של בחילה.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

האמת שכרגע יש לא מעט. עד ה־21.3 מציג את מישורים, תערוכה השתתפותית בגלריה נווה שכטר, באוצרות שירה פרידמן. התערוכה התפתחה מתוך עבודה אחת כחלק מהמשך של פרויקט קודם שלי, וצמחה לתערוכה שלמה ומרובת מדיומים, עם עבודות שמייצרות מסלול, כמו מסע אל הנחיתה על מאדים. בחלל הגלריה מול קיר האמן אני מזמין את המבקרים למסע של גילוי והשתתפות ביצירת רישום קבוצתי, שנחשף טפח אחר טפח במשך התערוכה. ב־20.3 נקיים שיח גלריה בתערוכה, לקראת הנעילה.

צילומים: סיגל קולטון

בסוף מרץ אשתתף בביאנלה לאומנות ועיצוב במוזיאון ארץ ישראל, שם תוצג לראשונה עבודת רישום דו־כיוונית. בחודש מאי אציג את קורונוס, פרויקט הגמר שלי במסגרת תכנית התואר השני של בצלאל באומנות. הפרויקט עוסק במסלול ההתאבדות של החללית קסיני של NASA, שהוחלט לסיים את משימתה בכך ששרפו אותה באטמוספרה של שבתאי.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

בתחום האומנות הפלסטית עדיין לא יצא לי מפגש משמעותי. מת לשבת על בירה עם לוק טויימנס. כן פגשתי את ג׳ניפר לופז, והיא בדיוק כמו שמדמיינים אותה.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

אין לי באמת פנטזיות לא ממומשות. מה שכן, יהיה מעניין לעבוד על פרויקט רב תקציב, לראות מה קורה כשהידיים שלי לא מפיקות את הכל, ועד כמה הרישומים יכולים לגדול.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

Happy Socks! נחמד להתחיל את היום כשהגרביים מחייכות אלייך.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden