כל מה שחשוב ויפה

קול קורא: ״אי יציבות - Pottery Slam 3״

פורטפוליו News: אירוע הפתיחה לציון עשור לבית בנימיני יתקיים בתאריכים 24-26.12 עם האירוע ״אי יציבות: Pottery Slam 3״ (אוצרת: שירה סילברסטון). אמני מיצג, אמני תנועה, קרמיקאים, מעצבים ויוצרים מוזמנים להגיש הצעה

״אי יציבות: Pottery Slam 3״ הוא אירוע שבמהלכו תהפוך הגלריה למעבדת ניסיונות ארעית בחומר, בגוף, בפעולה ובמילים; מיצג רב תחומי שמטרתו להרחיב את השיח על שדה הקרמיקה, לחשוף את הקהל לתהליך היצירה, ליופי, לסקרנות ולפוטנציאל הגלומים בו, ולאפשר לקהל להיות שותף לרגעים ברי חלוף בתהליך.

הפעם, יעסוק האירוע בנושא ״אי יציבות״. היעדר יציבות או שמא אי של יציבות? התקופה שבה אנו חיים לאחרונה מאופיינת יותר מכל בתחושות של חוסר יציבות ואי ודאות, ומלווה בלא מעט חששות. כיצד אפשר למצוא בימים אלה ״אי של יציבות״ היא שאלה שמעסיקה רבים. האירוע יציע מפגש לא שגרתי בין חומר לגוף תוך התייחסות למצבי ״אי יציבות״ של חומר וגוף, האחד כהשתקפות של השני ולהיפך.

העבודה בחומר כרוכה לא פעם בחוסר וודאות לגבי ״התנהגות החומר״ והתוצר הסופי שאליו אנו מכוונים. לעיתים, לאי הוודאות מתלווה דווקא ריגוש חיובי מהתוצר הלא ידוע, הלא צפוי. הגבול הדק שבין יציבות / איזון / ודאות, לבין היעדר יציבות / חוסר איזון / אי ודאות מזמן מגוון רחב של מפגשי חומר־יוצר, שבהם לפרקים, עצם המפגש, ולאו דווקא התוצר הסופי הם מהות היצירה.

שני רכס. צילום: אסף כהן

באירוע, שיתקיים בתאריכים 24-26.12, נציג מופעים הנוגעים ברגעי ״היעדר יציבות״ בחיבור שבין החומר לפעולות הנעשות עליו ולחילופין מופעים המייצרים ״אי של יציבות״ באמצעות פעולות הנעשות עם החומר. במהלך האירוע תשתנה פני הגלריה בהתאם ליצירות מדיסציפלינות שונות. תערוכה עם עקבות המופעים בגלריה תעמוד עד התאריך 9.1.2021.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

אמני מיצג, אמני תנועה, קרמיקאים, מעצבים ויוצרים מוזמנים להגיש הצעה להשתתפות ב״אי יציבות: Pottery Slam 3״ תוך התייחסות ספציפית לחלל הגלריה התחתונה והעליונה של בית בנימיני. את ההצעה יש להגיש אך ורק דרך טופס מקוון בלינק זה. מועד אחרון להגשת הצעות: 15.6.

על ההצעה לכלול:

  • שם פרטי + שם משפחה בעברית ובאנגלית
  • תיאור קונספט ההצעה למיצג / מופע / פעולה בהיקף של עד 150 מילים כקובץ וורד
  • קורות חיים בהיקף של עד חצי עמוד כקובץ וורד
  • פרטי קשר: על פי ההנחיות בטופס המקוון
  • 5 דימויים של עבודות מייצגות ורלבנטיות בפורמט  JPEG / PNG כובד מקסימלי 1MB. שמות הקבצים יופיעו באנגלית ויורכבו משם האמן ושם הצלם + מספר סידורי
  • אנא הקפידו על ההנחיות ושימו לב לסוג הקבצים וגודל הקבצים
  • מייל אישור ישלח על הגעת ההצעות עם קבלתן. במהלך חודש יולי 2020 תשלחנה תשובות

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden