כל מה שחשוב ויפה
ניר הראל בבידוד רזידנסי. צילום מסך

הרשימה המשותפת // 8.4.2020

פסטיבל ויראלי בחול המועד; סיור במוזיאון העיצוב; בידוד רזידנסי; אתר שימושי לימי הסגר; חוברת צביעה אקטואלית להדפסה בבית

פסטיבל ויראלי

מחול, אמנות, ספרות, תיאטרון ומיסטיקה, ירכיבו את פסטיבל ויראלי ראשון מסוגו ומיוחד לתקופת ההסגר, שיפתח ביום ראשון הקרוב ה 12.4 ויימשך שלושה ימים עד ה 14.4 בחול המועד פסח. הפסטיבל, בניהול אמנותי של ליאור זלמנסון, ניצן כהן, ארז מעין שלו ומיה מגנט, יתנהל כולו אונליין (בפייסבוק, זום, יוטיוב ועוד), ויעשה שימוש בכלים השונים שהאינטרנט והרשתות מספקות זאת, מתוך חשיבות לא רק בהמשך היצירה ובתגובה אמנותית על אירועי השעה, אלא כהזדמנות לפיתוח שפה אמנותית חדשה והתנסות בכלים דיגיטליים חדשים ליצירה.

הפסטיבל הינו יוזמה עצמאית של אמנים ואמניות שחברו יחד על מנת להציג עבודות המתמודדות עם הסדר החדש שנוצר והאינטימיות החדשה שמאפשרת התקשורת בין המסכים. בין המציגים, יותר מ30  אמנים מתחומי האמנות הפלסטית, המחול, התיאטרון והספרות: שהרה בלאו, לילך דקל אבנרי וקבוצת פאתוס מאתוס, אורי שפיר, רות פתיר, עפרי כנעני ועוד רבים אחרים. תוכנית הפסטיבל

כרזת פסטיבל ויראלי. איור: מיכאל רוזוב

שחר אפק בבידוד רזידנסי. צילום מסך

בידוד רזידנסי

האמנים תמיר ארליך ונוי חיימוביץ׳ חזרו לפני כשבועיים לארץ מלימודים בלונדון ובעודם בבידוד החליטו לשתף פעולה עם אמנים אחרים כדי להתמודד עם ההסגר בעצמם, לעזור לאחרים ולייצר תוכן מעניין ונכון לעכשיו. השניים הקימו את  bidud residency – אתר אינטרנט הפועל בפורמט של רזידנסי, שבכל יום מארח בעמוד הראשי שלו אמן, אוצר, יוצר, אחר.ת. האמנים הוזמנו לייצר פרויקט של יום אחד, והם מציגים טקסטים, עבודות בודדות או סדרתיות אנימציה, תיעוד של תהליך העבודה שלהם בבית\בסטודיו – כולן ברוח התקופה.   

בשבועיים הראשונים נכללו בין המציגים מיכל הלפמן, נמרוד גרשוני, טליה ישראלי, דוד דובשני, ניר הראל, עידו גורדון ואלהם רוקני, ליאור זלמנסון, נירית נלסון ואחרים. בהמשך ישתתפו עשרות אמנים – אחד ליום. מומלץ לעקוב.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

צילום מסך thequarantineguide.com

מדריך שימושי לבידוד יצירתי

לירן גולדברג וניל כהן, שני מעצבי תקשורת חזותית ובעלי משרד המיתוג גולדברג כהן יצרו אתר ייעודי מדריך הבידוד שיעביר לכם את הזמן בבידוד ובהסגר. השניים קיבצו המלצות טלוויזיה, גישה לספרות קומיקס ולספריית הקונגרס בארה״ב, הם מציעים ללוות את הבידוד בליין מוזיקלי מיוחד שרקחו (באמצעות ספוטיפיי); ממליצים על אימון כושר בסיוע אביזרים ביתיים (כמו טיפוס על קירות והיתלות על שולחן); וגולת הכותרת: טבלת ייאוש מקוונת לספירה לאחור בימי הבידוד.

ציירו לעצמכם

״קורוני טיים״ הוא עיתון צביעה העוסק במציאות הנוכחית בחיינו. העיתון החל לצאת ביוזמה משותפת של המאייר ישי גרייזמן והמעצבת נופר חתוכה, שניהם בוגרי המכון הטכנולוגי חולון. כמו עיתון רגיל, הוא מחולק למדורים: ספורט, לייפסטייל, אוכל ועוד, ומיועד להפצה חופשית. כרגעע הוא פעיל בפורמט של עמוד אינסטגרם ודפי צביעה 🙂

מוזיאון העיצוב חולון, הסיור הווירטואלי

סיור וירטואלי במוזיאון העיצוב חולון

כשעוסקים בעיצוב ספקולטיבי נדמה תמיד שהדברים שאנחנו מדברים עליהם יקרו בעתיד הרחוק, אם בכלל. וירוס הקורונה הפך הרבה מהעבודות המוצגות בתערוכה אקסטרים, שמדברות לכאורה על עתיד רחוק לאקטואליות מתמיד. מוזיאון העיצוב חולון מציע ביקור דיגיטלי בתערוכה, שעוסקת במצבי קיצון ובשינויים שמתחוללים בעולם. האוצרת מנהלת המוזיאון מיה דבש מנחה את הסיור הווירטואלי ועומדת על הרלוונטיות המפתיעה של העבודות בתערוכה.

עבודות של מעצבים כמו לוסי מקריי, עם עריסת דחיסה וספוטניקו עם העבודה רובוט–עורב מדברות על עולם ללא מגע, עולם של בידוד חברתי שבו אנשים משוועים לקשר. עבודות אלו אקטואליות מתמיד במצב החדש שנכפה עלינו. אלא שהאירוניה היא שהמשבר הזה והבידוד החברתי שהוא מביא איתו נובעים לא מהטכנולוגיה אלא מהטבע, מהביולוגיה. הרעיונות העולים מהתערוכה מאלצים אותנו לעצור רגע ולהתבונן שוב ביחסינו עם הטבע. הם חשובים עכשיו יותר מאי פעם.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden