כל מה שחשוב ויפה
שי בן אפרים בפרויקט @amen_art_project

קול קורא: המסכה הרפואית אות של תקווה

אמנים צלמים ומעצבים מוזמנים להגיש עבודות למיזם אינסטגרם אמנותי, amen_art_project@ ברוח ימי הקורונה

מיזם האינסטגרם האמנותי amen_art_project@ שהחל בחודש מרץ, מחבר בין המסכה הרפואית כחפץ לבין משמעותה הייחודית לתקופה זו, משמעות של תקווה ושמירה על חיינו. יוזמי הפרויקט, נעמה ארבל, גיל זובלודובסקי ואורי קריספין, יוצרים ויזמי תרבות, מזמינים אמנים, מעצבים וצלמים לקחת חלק בפרויקט היצירתי.

האמונה שלנו כחברה בכך ש״יהיה בסדר״ טוענת את המסר במשמעויות שונות, באמצעות חשיבה אמנותית וביקורתית. לאדם האינדיבידואלי יש את הכוח להשפיע על החלמת האנושות. כל אחד בסביבתו שלו.

המשתתפים בפרויקט amen_art_project@ מציגים דרכים שונות להתבוננות על המסכה, כל יוצר והפרשנות שלו. עד כה השתתפו במיזם מעל 60 צלמים, מעצבים גרפיים, מעצבי אופנה, מאיירים ואמנים ופלסטיים, מהארץ ומהעולם.

לוגו הפרויקט

lacuna.streetart

בוטיק שווארמה, ביני בוקה

אופן ההשתתפות: מעלים דימוי לעמוד האינסטגרם האישי שלכם ומצטרפים לפרויקט באמצעות תיוג @amen_art_project  והאשטאג #amen_aman. צוות המיזם מאתר את החומרים מדי יום, ומעלה את הדימויים אל דף הפרויקט, המתגבש תוך כדי תנועה כתערוכה דיגיטלית. ניתן להעלות כל דימוי (צילום/ ציור/ וידאו) העושה שימוש במסכה, בכל חומר מדיום וצורה.

המיזם מבקש להפוך את המסכה לסימן של תקווה לימים טובים יותר. בתחילתו של הפרויקט הועלו עבודות בנושאים כמו התקווה אל מול הייאוש, שגרת הסגר והגעגוע לשגרת היומיום הקודמת. בהמשך הועלו עבודות שהתכתבו עם ההקלות והיציאה קרוב לבית, הומור ציני על הלך הרוח של התקופה וגיבורי עת השעה. בימים אלה ניתן להבחין בעבודות יותר ביקורתיות, עיסוק בריחוק החברתי ומבט אל המציאות החדשה המסתמנת. בכך ניתן לראות בפרויקט כאמצעי לסיפור של תקופה, שעדיין מתהווה לנגד עינינו, באמצעות האמנות.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר של פורטפוליו>>

האינסטגרם כפלטפורמה נבחרת לשיתוף והתהוות התערוכה, מאפשר את הפצת העבודות באמצעות היוצרים ברחבי העולם ואת בניית התערוכה הדיגיטלית תוך כדי תנועה. כך ניתנת ההזדמנות לחקור את האפשרויות האמנותיות הטמונות בממשק זה, לשמר את הפרויקט אונליין לזמן בלי מוגבל ולאפשר לפרויקט להתפתח עם הזמן.

אמנים ומעצבים מוזמנים לשלוח עבודות עד 25.5.20. מוזמנים ליצור קשר באינסטגרם הפרויקט amen_art_project@

נטע הדר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden