כל מה שחשוב ויפה
יואב וינפלד. צילום: טל לוי

מה קורה // יואב וינפלד

יואב וינפלד יוצר דימויים בעלי מראה נקי, חלק והי־טקי. ״דווקא מתוך אותם משטחים ׳פוטושופיים׳, מתגלה היד הרושמת, זו שכונתה בעבר ׳הססמוגרף של הנפש׳״

מי?

יואב וינפלד, 32, גר ביפו.
אתר / אינסטגרם / פייסבוק

סטטוס זוגי?

בזוגיות עם טל החמוד.

מה בצלחת?

צמחוני עם מוסר כפול ותשוקה לתאנים.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

ממש עכשיו נפתחה "ברירת מחדל", תערוכת יחיד שלי בלובי מקום לאמנות, עם מערך של רישומים ועבודות הקרנה. הציורים מתארים כלי עבודה, מכשירים, אברי גוף או שילוב שלהם מצוירים ללא פרטים מיותרים – פולטים, דופקים, משפריצים או מבזיקים אור.

צילומים: מ״ל

אני משתמש בעיקר באיירבראש, שמאפשר ליצור דימויים בעלי מראה נקי, חלק והי־טקי. דווקא מתוך אותם משטחים ״פוטושופיים״ מתגלה היד הרושמת, זו שכונתה בעבר ״הססמוגרף של הנפש״: טעויות קטנות, עילגויות של ביצוע, תבנית ריסוס שיצאה מהמקום, מעידות על הנסיון ליצור דימוי מכני, ממוחשב, קר, ועל הכשלון הגלום בניסיון הזה. העבודות מעלות שאלות על תפקידו ומהותו של הדימוי, ומשרטטים תמונת מצב של המתנה ושל אלימות עצורה שמאיימת להתפרץ.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

הפסל האיקוני רוברט גובר ביקר בסטודיו שלי בזמן רזידנסי בסקוהיגן, מיין שבארצות הברית. מדובר באמן ענק ואיש מתוק, אבל הביקור עצמו היה קצת מאכזב – לא כל אמן מעולה טוב בלתת פידבק על אמנות. רגע החסד היחיד היה כשהבחין ברישום פורטרט קטן על הקיר, ושאל האם זה מייקל ג'קסון? – מה שנתן לרישום את השם ״רוברט גובר שאל אם זה מייקל ג׳קסון״. 

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

להצליח לייצר את הדימוי הכי מינימלי שאפשר, לפשט אותו לגרעין הכי בסיסי שלו, כלומר למצוא את המינימום הנחוץ לדימוי ושעם זאת עדיין יהיה כזה. ייתכן שזה לא דורש אמצעים חומריים, אבל דווקא משום כך זה האתגר הכי גדול.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

מסכה תפורה קאסטם מייד שיצר האמן הגאון גילי אבישר, שהסטודיואים שלנו ב״סטודיובנק״ חולקים קיר ומתגי תאורה.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

צילומי הצבה: ורה ולדימירסקי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden