כל מה שחשוב ויפה
דוד דובשני, מתוך פעולה מתוזמנת בבית הנסן

פעולה מתוזמנת: תערוכת בזק קבוצתית בבית הנסן

פורטפוליו Promotion: פעולה מתוזמנת, תערוכת בזק קבוצתית שאצרו האמנים תמיר ארליך ונוי חיימוביץ׳ בעקבות BIDUD Residency, תיפתח בבית הנסן ביום חמישי 4.6 

התערוכה פעולה מתוזמנת, שתיפתח ביום חמישי 4.6 בבית הנסן, התגבשה בתהליך מתמשך של עבודה עם אמנים.ות, אוצרים.ות וכותבים.ות במהלך חודשיי ההסגר תחת משבר הקורונה. הרכיב הקושר בין המשתתפים.ות הוא בחירתם.ן ליצור ולשתף את עבודתם במהלך תקופה יוצאת דופן זו. כל אחד ואחת מהם.ן הציג.ה פרויקט ב־BIDUD Residency, פלטפורמה דיגיטלית שפעלה ברשת בין ה־29 במרץ ועד ה־16 במאי. BIDUD כלל 45 פרויקטים שנעשו על ידי יותר מ־ יוצרים.ות.

המהלך היה פרויקט ניסיוני שהלך והתפתח עם הזמן והזמין את המשתתפים להגיב בדרכים שונות למציאות המגבילה והמשתנה. הוא יצר סביבו תחושת קהילתיות יוצאת דופן ואף מוזרה, כזו הנובעת דווקא מהפרדה קיצונית. פעולה מתוזמנת אינה תרגום של BIDUD Residency במרחב הפיזי, אלא המשך של הניסוי, עכשיו, כשמפגש פיזי מתאפשר. כתערוכת בזק היא תמשיך להתגבש ולהתנסח עד לרגע הפתיחה ואף לאחר מכן. 

מיכל הלפמן

רעות קרן. צילום: עמוס הולצמן

רות פתיר

פעולה מתוזמנת ממסגרת רגע מסוים בזמן ומגיבה מתוך מאפייניו הייחודיים. במקום להתרחב ולהתפשט, היא מתקיימת כקפסולת זמן ייחודית וסגורה. היא מיידית ואינטואיטיבית, יורה באפלה. רגע ההיווצרות מוגבל, אבל הוא מתרחש בין אם היא פוגעת או לא. 

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר של פורטפוליו>>

התערוכה הינה פרויקט משותף בין יוצרים ומאתגרת את ההפרדה הלעיתים ארכאית בין אמנים ואוצרים. תהליך העבודה מעלה שאלות כמו מה טיבה של קהילה זו שהתגבשה בתקופת משבר? כיצד משבר זה השפיע על הפרקטיקה של היוצרים.ות? מה נבחר להציג ולחשוף עכשיו כשתערוכה פיזית אפשרית? מה המשמעות וההשלכות של אמנות מתוזמנת? ואלו נרטיבים יתגבשו לאחר שלושה חודשים של עבודה משותפת?


פעולה מתוזמנת
אוצרים: תמיר ארליך, נוי חיימוביץ׳; הפקה: סמדר צוק
בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים
פתיחה: 4.6; נעילה: 4.7
משתתפים.ות: שיר רז, רות פתיר, איתמר שטמלר, ליאור זלמנסון, אודי אדלמן, רעות קרן, שחר אפק, רועי ברנד, גילי סיטון, דוד דובשני, מתן אורן, מיכל הלפמן, הילה טוני נבוק, אורי הולבן, יסמין כספין, טליה ישראלי, ניר הראל, אלכס בן־ארי, רוני קרפיול, ניב פרידמן, עומר שיזף, נעמה בר־אור ועירא שליט, עידו גורדון, יעל פרנק.
לצד התערוכה יושק במהדורה מיוחדת אסופת טקסטים מתוך BIDUD Residency (ועוד). הספר כולל טקסטים של נירית נלסון, רועי ברנד, מורן סולומרסקי, ורדית גרוס, עמית שמעא, יואב רונאל, קרן גולדברג, ניב פרידמן, אבי לובין וגליה פסטרנק.

דוד דובשני

עומר שיזף

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. נובאמת

    מה זה החרא הזה

  2. קוראים לזה אמנות

    שכל

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden