כל מה שחשוב ויפה
מתוך התערוכה ערד_קו_מרחב, המרכז לאמנות עכשווית בערד. צילום: אורן עמית, מיכל תאומי־סלע

לאה אביר מונתה למנהלת אמנותית של המרכז לאמנות עכשווית בערד

פורטפוליו News: לאה אביר מונתה למנהלת אמנותית ואוצרת מלווה של המרכז לאמנות עכשווית בערד; לאחרונה שימשה כאוצרת גלריה רו־ארט בתל אביב

האוצרת לאה אביר נכנסה לאחרונה לתפקיד המנהלת האמנותית והאוצרת המלווה של המרכז לאמנות עכשווית בערד. במסגרת תפקידה תאצור לאה את תכנית שהות האמן של המרכז, תבנה תכנית תערוכות לגלריה ותלווה את העשייה האמנותית של המרכז.

אביר היא אוצרת וכותבת בתחום האמנות העכשווית. החל משנת 2007 היא אוצרת תערוכות ומארגנת אירועי אמנות שונים בארץ ובעולם, במוסדות ציבוריים ופרטיים, בחללים אלטרנטיביים ובמרחב הציבורי. היא עורכת־שותפה מייסדת של מגזין תוהו לאמנות, ולאחרונה שימשה כאוצרת גלריה רו־ארט בתל אביב (2015-2019). בין תפקידיה הקודמים: אוצרת מוזיאון חיפה לאמנות, אוצרת משנה ומנהלת תחום התוכן במוזיאוני בת ים ויועצת אמנותית לסדנאות האמנים בירושלים.

לאה אביר. צילום: שי איגנץ

״ערד מציעה מרחב התבוננות ומחקר מרתק״, אומר אורן עמית, מנהל המרכז לאמנות עכשווית בערד. ״לשם כך היה חשוב לנו להסתייע באחת האוצרות המעניינות בישראל. במהלך השנים הקרובות נציע לאמנים מהארץ ומחול לחקור את המרחב ולהציג תערוכות חדשניות, שימשיכו למצב את ערד כמרכז משמעותי נוסף של אמנות בישראל – ואולי גם מחוצה לה״.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר של פורטפוליו >>

המרכז לאמנות עכשווית בערד, שנוסד בשנת 2016, מאגד חלל תערוכות לאמנות עכשווית בגודל 300 מ״ר, תכנית שהות אמן בינלאומית ופעילות ציבורית ענפה. חזון המרכז הוא לאפשר מרחב לאמנים מהארץ ומחו״ל למחקר אמנותי העוסק במרחב העירוני והמדברי הסובב. את המרכז ייסדה האוצרת והאמנית הדס קידר, ובשנים האחרונות אצרו בו גם גילי זיידמן, גלית גאון, מיכל תאומי סלע ועוד. בימים אלה מוצגת במרכז התערוכה ״נוף משותף: בין מים למים״ של האמנים דוד בהר פרחיה ודן פרברוף (אוצרת: עירית כרמון פופר).

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden